FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-06-06 01:18  Re: MM Piotr z Gdańska [zapowiedź]
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witold , jak będziesz miał już go w ręku to proszę o opinie , tylko taką opisującą model z MM a nie porównującą go do super konstrukcji kartonowych :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
30-06-06 07:58  Re: MM Piotr z Gdańska [zapowiedź]
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

>>>Model nie jest Mistewicza, tylko Innego projektanta. Niestety mam kiepską pamięć do nazwisk, więc boję sie, że przekręcę. Z tego co pamiętam, to pan Sałapa, ale jeżeli przekręciłem, to przepraszam. Piotr z Gdańska nie jest powtórzeniem modelu z 94 roku. Projektantem jest pan Zuzański. Kadłub oklejany jest paskami imitującymi poszycie klepkowe. Jutro go sobie sprawię, bo musiałem sprawdzić, żeby nie kupować dubletu.<<<
Odpowiedź kol. Witolda zawiera dwa nazwiska p.Sałapy i Zuzańskiego. Jeśli jedno z nich miało się odnosić do modelu z 1994 roku to pragnę sprostować, że autorem "Piotra " z 1994 był p. Wolbek. Model ten (z 1994) jest w skali 1:200, Burty i poszycie ma zaprojektowane "tradycyjnie", nie z pasków. Zacząłem go w 2000 i jestem właśnie na etapie taklowania.

 
30-06-06 14:37  Re: MM Piotr z Gdańska [zapowiedź]
Witold   

Oczywiście najpierw odpowiadałem na pytanie o autorstwo Karasia, czego nie trudno się domyślić czytając wcześniejsze wątki. Nazwiska tym razem nie przekręciłem. Jeśli chodzi o "Piotra z Gdańska" uważam, że jest wydany bardzo przyzwoicie w skali 1:200 co oznacza, że jego długość będzie wynosić ok. 26 cm. Na cienkich arkuszach poza elementami szkieletu mamy rozwinięcia masztów i rei, żagle i inne drobne elementy co ułatwia wykonanie ich z papieru. Druk jest dwustronny bez przesunięć zarówno na żaglach jak i elementach kartonowych burt, łodzi i kaszteli. Są minimalne różnice odcieni elementów drewnianych, które jednakże nie mają znaczenia, gdyż nie dotyczą tego samego elementu modelu. Poszycie jak wspominałem sklejane z pasków na styk co może być problemem w przypadku jakiś błędów sklejania. Nie bardzo mogę się zgodzić z autorem, że model nie jest zbyt trudny w budowie. Początkującym raczej bym nie zalecał ze względu na konstrukcję kadłuba. O złożoności modelu mówi liczba elementów numerowanych, których jest 111 plus elementy dodatkowe jak włócznie i haki abordażowe oraz 17 elementów szkieletu, przy czym jedna pozycja oznaczać może wiele części. Jednym słowem, jeżeli nie ma błędów w projekcie, jest to dobra propozycja na letnią niepogodę za 12 zł. Szkoda tylko, że numer jest podwójny 7-8, co skazuje nas na dwumiesięczne czekanie na kolejnego Małego Modelarza.

 
30-06-06 14:42  Re: MM Piotr z Gdańska [zapowiedź]
Michał 

 

Czy ma ktoś możliwość pokazania jak wygladają przypadkowe arkusze?Tak aby zaspokoic ciekawosc. Pozdrawiam:)

 
30-06-06 15:24  Re: MM Piotr z Gdańska [zapowiedź]
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dzięki za opis .

--

Teoretyk ostatnio...

 
03-07-06 21:22  Re: MM Piotr z Gdańska
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Model fajny, kupiłem do kolekcji, w zapowiedziach rzeczywiście jest Karaś w opracowaniu pana Sapały.
Rozbroiła mnie jednak informacja o konkursie, który odbędzie się 16-18 czerwca w Starachowicach.



Post zmieniony (03-07-06 21:37)

 
03-07-06 22:12  Re: MM Piotr z Gdańska
kari   

el_paw, nie martw się tym konkursem bo to pewnie chodzi o 16-18.czerwca w przyszłym 2007 roku :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-07-06 08:09  Re: MM Piotr z Gdańska
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Oprócz środka pochwalić należy również atrakcyjną okładkę.
Mam tylko jedno zastrzeżenie, mały minusik- projektanci okładek nie potrafia rysowac sylwetek marynarzy.
To kolejna okładka żaglowca, na którego pokladzie nie ma żywego ducha..

 
07-07-06 13:52  Re: MM Piotr z Gdańska
Wojtek_L   

Witam:-)
A ja mam pytanko: Czy ktoś z Was ma wyobrażenie jak należy montować pokład (część nr 1) w rufowej części kadłuba? Chodzi mi o wręgi od bodajże numeru 9, w których ma być otwór przez który przechodzi pokład.

--

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

Post zmieniony (07-07-06 13:52)

 
07-07-06 15:57  Re: MM Piotr z Gdańska
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi ale a mnie wszystko idealnie pasuje (juz zacząłem) pokład tez da sie wcisnąć - troche trzeba go powyginac ale wejdzie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024