FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
22-06-06 11:02  Re: [Pytanie] Trudny pojazd
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

No tak, zgadza się, ale to nie jest odlew, tylko laminat. Stąd moje wątpliwości.
Tak podejrzewalem, ale chciałem się upewnić:) dzięki za odpowiedź!

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
22-06-06 12:54  Re: [Pytanie] Trudny pojazd
_Grzecho_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Polecam Kraza. Jest trudny w budowie. Ma dużo części.

Pozdrawiam

 
22-06-06 13:04  Re: [Pytanie] Trudny pojazd
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie chodziło mi o robienie odlewanych kadłubów tylko o odtworzenie faktury odlewu np. wieży w modelu kartonowym.
Ten dział jest również na modele od podstaw, byleby były robione z kartonu.
Brudzing - to rzecz gustu, a o tym się nie dyskutuje.
Rzuciłem propozycje, bo piszesz, że przećwiczyłeś wszystkie techniki modelarskie. W standardzie jest tylko wycinanie, klejenie i retusz + oczywiście precyzja. Nie jest to mało, ale lista technik, które mogą być użyte przy robieniu modelu od podstaw lub waloryzowanego jest znacznie dłuższa. Dopiero tam zaczyna się praca koncepcyjna. W standardzie nigdy nie uzyskasz pewnych efektów np. obłych czy kulistych kształtów, większości przetłoczeń itp. Dopiero przy skomplikowanych technologicznie elementach trzeba używać innych technik niż precyzyjne wycinanie, retusz i sklejenie. A to w niektórych przypadkach za mało, żeby stworzyć dokładną replikę.

Przejrzyj relacje Wujka Andrzeja na niebieskim forum. Poczytaj jego wypowiedzi dotyczące doboru modeli do konkretnej koncepcji wykonania modelu. Jeśli chce wykonać model czołgu w standardzie, wybiera taki, gdzie są płaskie płyty, bez odlewanych (w rzeczywistości) krągłości. W innych przypadkach trzeba np. sklejać kilka warstw tektury, obrabiać nożykiem i papierem ściernym, impregnować, malować, aby użyskać ładne łuki powierzchni. Takiego modelu nie sklei się bez malowania. Wcale też nie trzeba go brudzić.

Z mojego punktu widzenia nie ma żadnego trudnego modelu do sklejenia w standardzie. Np. modele od pana Halińskiego to dla mnie sama przyjemność - sklejam sobie w standardzie dla rozrywki, w przerwach pomiędzy "poważniejszymi" wyzwaniami. Nie oznacze to, że te modele są gorsze. To poprostu inne podejscie do tematu.

Gdy zaczniesz się bawić w maksymalne upodabnianie do obiektu rzeczywistego, to dopiero wtedy zaczynają się schody. Wtedy decydujesz się albo na robienie od podstaw, albo na daleko posuniętą waloryzację jakiegoś opracowania. I wtedy zaczynają się dopiero jakieś specjalne techniki modelarskie. Czasami nawet łatwiej coś zrobić samemu od podstaw, niż poprawiać wycinankę. Mówię to z własnego doświadczenia.

Przepraszam za przydługie wpisy, ale jak przeczytałem, że opanowałeś wszystkie techniki modelarskie, to doszedłem do wniosku, że szukasz wyzwań przekraczających standard.

Jeśli naprawdę szukasz wyzwań, poszukujesz trudnego modelu, proponuję zacząć na początku od Jagdtigera z GPM lub Tygrysa królewskiego z GPM (Porschego - bez wnętrza) lub Modelika (Henshla). Mam opracowane 5 typów gąsienic z pojedynczych ogniw do wszystkich typów pojazdów na podwoziu Tigera II - nie musiałbyś sam nic rysować, podeślę gotowca. Wystarczy wydrukować, skleić i pomalować. Na początek powalcz z gąskami - jedyne 8000 elementów. Resztę możesz spokojnie robić w standardzie. Służę też pomocą w zakresie rysunków Tigera II, dokumentacji zdjęciowej.

To taka mała propozycja na poważniejsze wyzwanie.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (22-06-06 13:19)

 
22-06-06 13:52  Re: [Pytanie] Trudny pojazd
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

No tak. Źle wyraziłem się mówiąc wszystkie techniki, chodzi mi o model pracochłonny który będe robił dużo czasu bo nie mam miejsca na nie. cI chodzi mi właśnie o model który ma to 8 tysięcy elementów . Dziękuje. Myśle że podjołem decyzje co do modelu i najprawdopodobniej będzie to czołg na podwoziu Tygrysa II.

 
22-06-06 14:06  Re: [Pytanie] Trudny pojazd
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

czołg na podwoziu Tygrysa II??? Jedyny czołg na podwoziu Tygrysa II to Tygrys II
Sorry, ze sie tak czepiam, ale wole jak wszystko jest jasne.

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
22-06-06 14:06  Re: [Pytanie] Trudny pojazd
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Marcinek, nie model ma 8000 elementów, tylko moje gąsienice do niego :))

Jak robiłem swojego, to koła miały kolejne 3000 części + reszta pojazdu. Ale wszystko było mojej produkcji :)) Nie wiem ile części mają wycinanki. Podejżewam, że sporo mniej. Nie są tak precyzyjne jak mojej produkcji (nie liczę wnętrza, bo tego nie robię).

Nie napisłem czołgi na podwoziu Tigera II, a pojazdy na podwoziu Tigera II. Był choćby Jagdtiger. Czołgów były 2 typy. Pierwsze 50 miało wieżę Porshego, reszta wieżę Henshla. A typów gąsienic było 5. 2 typy transportowych i 3 typy bojowych (tyle udało mi się zidentyfikować). Do kół napędowych 9- i 18-zębowych. Do tego różniły się żebrami.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (22-06-06 14:14)

 
22-06-06 14:53  Re: [Pytanie] Trudny pojazd
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Piter a Jadtiger to był na podwoziu 7TP?? Qń tak chodziło mi tylko o gąski

 
22-06-06 15:01  Re: [Pytanie] Trudny pojazd
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

QN to nie do Ciebie:) To Marcinek tak napisal, wiec stad moj wpis.
Marcinek! Jagdtiger to nie czolg, o to mi chodzilo.

--

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

Post zmieniony (22-06-06 15:02)

 
22-06-06 15:11  Re: [Pytanie] Trudny pojazd
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Marcinek, podesłałem Ci na maila gąski do Tigerka. Miłej zabawy (gdybyś się zdecydował:))))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024