FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-06-06 10:20  Ankieta (dot. tematyki cywilnej)
Marcin Blus   

Pytanie (może już kiedyś było?):
Ilu forumowiczów jest miłośnikami tematyki "cywilnej" (przede wszystkim lotniczej) i skupia się głównie na niej unikając tematów militarnych?
Czy istnieją wogóle tacy?

Marcin BŁUŚ

 
21-06-06 10:35  Re: Ankieta (dot. tematyki cywilnej)
Hook6   

 

Wiem, że nie ma teraz dostępu do sieci to odpowiem za:

Puczini - wyłącznie statki. Gdzieś w czeluściach forum jest jego relacja z budowy Regulusa - ciągle trwa.

Osobiście nie unikam tematyki cywilnej, ale też trudno powiedzieć, że ją preferuję.

--

 
21-06-06 10:55  Re: Ankieta (dot. tematyki cywilnej)
Aston 

 

Nie unikam tematyki wojennej, ale uważam, że cywilnych konstrukcji wychodzi za mało! I to zarówno z tematyki wodnej, powietrznej jak i lądowej.



Post zmieniony (21-06-06 10:56)

 
21-06-06 11:09  Re: Ankieta (dot. tematyki cywilnej)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Ja bym się skupił na cywilach, gdyby było ich trochę wydanych NA DOBRYM POZIOMIE. Niestety, takich jest jak na lekarstwo.

 
21-06-06 11:15  Re: Ankieta (dot. tematyki cywilnej)
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Jestem za . Może kartonowe wydawnictwa pokusiły by się o wydanie np. samolotów LOT.
Kiedyś w M.M. był IŁ 62 . Może jakis fajny kuter rybacki. Od czasu do czasu coś się pojawia, ale to za mało.

--
Pt-47

 
21-06-06 11:17  Re: Ankieta (dot. tematyki cywilnej)
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

Bardzo trafne pytanie. Ja nie dzielę modeli na cywilne i wojskowe tylko na sklejalne i niesklejalne. Przydało by się trochę sklejalnych, w miarę prostych modeli niemilitarnych, a tematów jest wiele. Nie mówię o budowlach i animalsach bo to zupełnie inna historia (budowle są piękne i ciekawe ale są dosyć duże).

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
21-06-06 11:33  Re: Ankieta (dot. tematyki cywilnej)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A co konkretnie z "cywili" widzielibyscie w szufladzie lub na półce najchętniej?
Zwłaszcza jeśli chodzi o samoloty?

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
21-06-06 12:23  Re: Ankieta (dot. tematyki cywilnej)
Aston 

 

Dobrze opracowane konstrukcje RWD, zwłaszcza 5 i 6, jakieś współczesne akrobacyjne (Red Bull Air Race i te sprawy), Wilgę. Pasażerskie - to też dobry pomysł, ale w jakiej skali?

 
21-06-06 12:57  Re: Ankieta (dot. tematyki cywilnej)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Już w wątku "Zapowiedź (z duzym wyprzedzeniem)" zdradziłem dziś, że zachorowałem na polskie "cywile" przedwojenne, a to głównie za sprawą tego, że szukałem w sieci materiałów do projektu Wrzesień'41. Przy okazji tegoż uzbierało mi się i tak spodobało, że.... ;) Między innymi całe stadko uroczych eRWuDziaków :)

Współczesne "pasażery" natomiast "chodzą za mną" od wczesnego dzieciństwa, kiedy to mój ojcec popełnił w plastiku całą flotę z pewnego wydawnictwa z NRD. No to było piękne :)
W MM był też Tu-144 i DC-3 w barwach LOTu.

Mam w Metasequoi bodaj B737(znalezione w sieci), więc spróbuję to pociąć w Pepakurze i zobaczę, czy da się to skleić. Wilgę też mam, ale to tak dokładna (szczegółowa) robota (wg mnie), że nie podejmę się przeniesienia na papier :]

A z konstrukcji wojskowych nie rezygnuję i nie unikam ich. Myślę, że takie postawienie sprawy, to uproszczenie tematu "czemu nie kleję wjskowych tylko cywilne" a sam temat, podejrzewam, że wykracza poza modelarstwo, więc zostawmy to i zajmijmy się modelarstwem cywilnym :)

PS. relatywnie dużo cywilnych pływadeł jest w JSC więc tu narzekać nie powinniśmy. A że waterline... ;P De gustibus...
--

...to ja idę sklejać pierogi :)

Post zmieniony (21-06-06 13:01)

 
21-06-06 15:03  Re: Ankieta (dot. tematyki cywilnej)
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

1. wsze polskie "awionetki" z lat 1920-1939 - od "Kogutka" po RWD-9
2. PMH od Morskiej Woli po Chrobrego
3. porządny model bordowej (kolor 8201) Skody Forman 135LS w 1:25, z wnętrzem, silnikiem i przeciekającym zbiornikiem płynu do spryskiwaczy, może być z wrocławskim tablicami :D

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024