FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-06-06 21:19  Re: konkurs
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów! Przyznaję, że ciekawa dyskusja wywiązała się w tym wątku forum. Kiedyś jeszcze w latach 70-dziesiątych zaprojektowałem (zupełnie za darmo bo dla siebie) kilka z moich papierowych modeli , korzystając z różnych dostępnych w krajach tzw. "bloku wschodniego" modelarskich publikacji i planów gdy u nas "królował" naprawdę dobry MM.
Ostatnio prezentowałem jeden z tych samodzielnie zaprojektowanych (P-G) w wątku "z kraju sierpa i młota" i zanim ten ZSU-57-2 i inne następne moje modele pojawią się w tym wątku w większej ilości zdjęć chciałbym pokazać go z dedykacją Kol. Pzkpfw. by dobrze zawsze wcześniej przemyślał i wyważał słowa, które kieruje do ludzi :-)))


Cieszę się ogromnie , że Wydawnictwo ORLIKMK wyda tego BTR-152 (i na pewno go kupię) bo ja też kiedyś przymierzałem się do wykonania go w wersji jeżdżącej (jak Putiłow-Garforda) i nawet zacząłem przeliczać z planów i rozrysowywać wymiary detali na skalę 1:25 ale za dużo równocześnie miałem rozpoczętych innych modelarskich prac i chwilowo (na ponad 20 lat) odłożyłem to na półkę ;-)

--

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

Post zmieniony (24-06-06 21:21)

 
24-06-06 23:44  Re: konkurs
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sławku, przepiękny.... jakby żywcem z defilady wyjęty!

--

 
25-06-06 02:03  Re: konkurs
PzKpfw 

 

Ups , sorry jesli urazilem jakokolwiek polska dume (sam tez jestem polakiem i zawsze nim zostane ) - to nie jest z mojej strony zadna arogancja (kol Yaris ) ...tylko troska i proba pomocy -moze czasem urzywam nie wlasciwych sformuowan -sorry ! ale mysle ze nie zasluguje na obelgi
OK -jesli moj pomysl jest za tani -przekazujcie jak najwiecej swoich nowych projektow do znanych polskich wydawnictw -zobaczycie ile tam mozna zainkasowac za projekt ....? (tyle samo albo mniej tego co proponuje -dla amatora )
licze caly czas na poczatkujacych projektantow ,a nie na profesjonalistow ,ktorzy z tego zyja -wiadomo wtedy stawki sa nieproporcjonalnie wysokie ...i przez to moze niektore takie wypowiedzi " dinozaurow projektantow " w tym watku sa przeciw moim za malym 175 euro
Tu w tym watku chcialbym znalesc zdolnych nie koniecznie profesjoinalnych projektantow ,ktorym kwota np 175 euro usatysfakcjonowala by do zaprojektowania w/w modelu .... i to jest moj cel i nic wiecej
Ja mam dzis 175 Euro do wydania za projekt o ktorym marze ,a moze ktos jeszcze dolaczy sie do skarbonki aby takich projektow bylo wiecej .....
chetnie podejme kontakt z kims takim ( ale naprawde troche watpie czy ktokolwiek sie zglosi )
mamy chyba troche inna mentalnosc ....

--

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

Post zmieniony (25-06-06 03:25)

 
25-06-06 10:20  Re: konkurs
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trzeba było tak o razu, wątek by się wtedy tak długo nie otwierał :D

--
Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
29-06-06 00:28  Re: konkurs
PzKpfw 

 

wiedzialem z gory ,ze jesli bede rozmawial w watku o szmalu , kasie i sianie .......to moze ktos z tego towarzystwa to zalapie -albo zrozumie
o co mi chodzi ...ale nigdy nie watpilem ze cos moge zoorganizowac .... ale tylko jeden .."Tempest " -reaguje normalnie -a reszta ?? anty PzKpfw ??
Jesli teraz , jeszcze nowi projektanci nie zaprojektuja ZSU-57-2 albo
T-55 albo MTLB albo dziesiatek innych wspolczesnych w muzeach stojacych pojazdow to dokladnie zdziwie sie wszystkim ktorzy odrzuca moja szanse .......moj konkurs trwa do konca tego ROKU -sam ocenie i wybiore najlepszy projekt ! ( a moze i wydam )
Latawcy i okretowcy ...nie reagujcie ,,,,,bo to tak jakby w samolotach nie wydano zadnego MIGo-jeba a w okretach zadnej Moskwy -latawcowca (lotniskowca ) ...a to przeciez historija

--
Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
29-06-06 01:16  Re: konkurs
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

pzkpfw, zrozum, ze nikt tutaj nie jest przeciw tobie. zrozum ze jesli oczekujesz projektu to po pierwsze traktuj projektanta powaznie a po drugie oferuj mu powazne pieniadze. inaczej wszyscy sie będą z Ciebie śmiali. jakbys zaproponował 250-300 E to myśle ze chetny by sie znalazł....to proste jak budowa cepa.

 
29-06-06 01:27  Re: konkurs
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

traktując projektanta poważnie to daj mu poważne zlecenie... a nie jakieś konkursy urządzsz......

ktoś się napracuje a Ty sobie wybierzesz inny projekt....... i buła

gdyby ktoś "mtlb" chciał zaprojektowac tak dla przyjemnosci to już pewnie dawno by to zrobił jednak widac projektanci dla przyjemnosci wolą inne pojazdy....

ponadto jak już ktos zrobi sobie porzadny model to sam sobie może go wydac.... masz przykład z "hms repulse"
dodatkowo za porzadnie opracowany model wydawcy są gotów zapewne zaplacic wiecej niz Ty oferujesz.....

i zdecydowanie mamy inną mentalnośc... dzis juz mlody zdolny nie zrobi porządnej pracy za wynagrodzenie na słodycze i nie połasi sie na marne kilka euro z Twojej kieszeni

dla mnie Twój konkurs jest śmieszny

--
Pozdrawiam!
Michał

 
29-06-06 08:47  Re: konkurs
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Masz rację Michał.
Też uważam, że to jest co najmniej niepoważne traktowanie pracy i ludzi, a właściwie ich lekceważenie.

PzKpfw
Średnia pensja w Niemczech wynosi ok. 3000 Eur miesięcznie. Jeśli proponujesz za projekt dobrego modelu (myślę, że co najmniej ok. miesiąca pracy) 100 Eur, to jest to chyba naprawdę lekceważące traktowanie ludzi i ich pracy.

I nie mów mi, że to okazja dla tych co nie mają pieniędzy, początkujących itd. Polska to nie plantacja bananów, a ludzie którzy tu mieszkają to nie małpy.

To nie jest też kwestia tego, że wielkopańsko dajesz pracę, a niewdzięczni i głupi Polacy ją odrzucają. Po prostu za każdą inną dostaną lepsze wynagrodzenie.

Dlaczego takie jest moje podejście?
Twojej oferty nie traktuję w kategoriach konkursu, gdzie jesteś bezinteresownym sponsorem. Chcesz za te pieniądze nabyć prawa do własności rezultatów czyjejś pracy. To bussiness, a nie konkurs. A w bussinesie obowiązują inne zasady.
Ja za te pieniądze nie podjąłbym się zrobienia modelu - oferta jest niepoważna finansowo. Może ktoś się znajdzie, kto potraktuje ją hobbystycznie i zgodzi się.

Życzę powodzenia.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (29-06-06 10:22)

 
29-06-06 10:13  Re: konkurs
domek   

Bardzo zabawny wątek

jeśli jesteście tak bogaci to

Czemu sami nie jesteście inicjatorami takiej formy sponsorowania powstawania wycinanek ?

Dlaczego się po prostu nie dorzucicie do nagrody ?

Wiele osób podnosi problem straty czasu

To ja mam pytanie ile trwa klejenie modelu?

Jakie są nagrody na konkursach?

Jaka jest walka o te nagrody?


Moim skromnym zdaniem inicjatywa jest bardzo interesująca. Wymaga tylko doszlifowania.
Nad czym można popracować.

Za dwa trzy miesiące podejmę decyzje czy się dożucić:((((((((

Pozdrawiam domek

 
29-06-06 10:30  Re: konkurs
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Domek, tu nie chodzi o dorzucenie się do nagrody w konkursie. Tu chodzi o prawa do własności intelektualnej.

To nie jest sponsorowanie powstawania wycinanek, tylko dorzucenie się do modelu, z którego sprzedaży ewentualne korzyści ponosiłby wydawca i właściciel projektu, czyli PzKpfw.

Jak dopisałem we wcześniejszej wypowiedzi tu chodzi o bussiness, a nie hobby.

Poza tym tu nie chodzi o klejenie modelu, jak napisałeś, a o projekt, z opisem, rysunkami itd. To zupełnie co innego.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024