FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-06-06 19:19  [in-box] Wzgórze zamkowe w Pradze, czyli Hradczany (1:450) wg Betexy
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dostałem dziś Hradčany. Tomiszcze formatu B-4 w twardej oprawie, szyte, prawie 4 cm grube, pod okładką włożony plakat ze zdjęciem gotowej makiety. Jest blisko 60 arkuszy z częściami (jeden mi się ztryplował, ale upewniłem się w wydawnictwie - zgodnie z numeracją są wszystkie), reszta to historia i instrukcja w 7 językach. Po polsku trochę dziwnie brzmi, ale zrozumiale ;-) osobiście będę korzystał z wersji czeskiej.
Karton bielony, gładki, przypomina mi karton w WAK-u czy nowych modelach JSC, wygląda obiecująco. Druk precyzyjny, bez przesunięć. Makietę podzielono na 9 sekcyj (8 "sektorów" wzgórza plus katedra) do złożenia oddzielnie, całość można później skleić razem, ale można też przechowywać w sekcjach i zestawiać tylko do prezentacji. Oznaczenie arkuszy odpowiada podziałowi na sekcje. Dodano arkusz rezerw - tekstury dachów i nawierzchni. Rysunki montażowe czytelne i wydają się być jednoznaczne.
Jak znam życie, pewnie niedociągnięcia wyjdą w praniu, ale do tego prania trochę czasu minie...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-06-06 22:57  Re: [in-box] Wzgórze zamkowe w Pradze, czyli Hradčany (1:450) wg Betexy
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

rozumiem, ze relacja bedzie miala jakies 20 czesci:))))
a moze by tak we wlasnym zakresie reszte Pragi dorobic wg jakiegos kieszonkowego przewodnika??
powodzenia w budowie

--

 
14-06-06 22:59  Re: [in-box] Wzgórze zamkowe w Pradze, czyli Hradčany (1:450) wg Betexy
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jacek: najpierw muszę znaleźć miejsce, gdzie to stanie ;-) bo kominek u narzeczonej już zajęty przez kadłub HMS Hood w 1:200 ;-) a reszta Pragi już by tak wiele więcej miejca pewnie nie zajęła..
Tu są fotki według producenta
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (14-06-06 23:01)

 
15-06-06 00:54  Re: [in-box] Wzgórze zamkowe w Pradze, czyli Hradčany (1:450) wg Betexy
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Coraz bardziej jestem przekonany do nabycia tego modelu. Wygląda na to, że kupiłeś u producenta. Pytanko: jakie są koszta model + przesyłka?

--

 
15-06-06 09:41  Re: [in-box] Wzgórze zamkowe w Pradze, czyli Hradčany (1:450) wg Betexy
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kolega był sprowadził parę sztuk, więc mam dość okazyjnie :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-06-06 09:59  Re: [in-box] Wzgórze zamkowe w Pradze, czyli Hradčany (1:450) wg Betexy
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ten kolega to ja - nie wciągałem Hradczan w ofertę WAK, bo to było tylko kilkanaście sztuk na "przedpłaty", ale jeśli jest ktoś chętny to:
- mam jeszcze jedną sztukę (ktoś się wycofał)
- mogę sprowadzić ponownie (także na "przedpłaty").

Dlaczego ten model jest na "przedpłaty"? Bo doliczając koszty wysyłki (nie wiadomo czemu Betexa wysyła ten model tylko DHLem) i nasz kochany vat 22% - cena za 1 sztukę wynosi 150 zł (w tym 22% vat) i wycofanie się przed zapłatą a po zamówieniu u Czechów stwarza problemy (dla mnie).

Przepraszam za taki wpis "komercyjny", ale uważam że to i tak tańsza forma zakupu tego modelu dla chcących niż kupno indywidualnie (cena wtedy dochodzi pod 200 zł).

Sądzę jednak że to dość "umiarkowana cena" za ten model, najlepiej jakby ktoś z już posiadających, opisał model dokładnie.

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
15-06-06 11:25  Re: [in-box] Wzgórze zamkowe w Pradze, czyli Hradčany (1:450) wg Betexy
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Hej
Chętnie bym zobaczył kilka wybranych arkuszy z częściami, okładkę. Moja Abi skleja budynki wiec jesteśmy oboje bardzo zainteresowani tym modelem.
Pozdrawiam.

--

 
15-06-06 11:32  Re: [in-box] Wzgórze zamkowe w Pradze, czyli Hradčany (1:450) wg Betexy
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Okładkę można zobaczyć na stronie Betexy, obie strony ;-) nie jestem w stanie zeskanować całej, jako że format przekracza format szyby skanera. Z kolei arkusze z częściami są solidnie wszyte i jedyne, co mogę zrobić bez ryzyka uszkodzenia, to wyciąć arkusz C1 (sekcja Złotej Uliczki), którego mam trzy egzemplarze :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-06-06 11:40  Re: [in-box] Wzgórze zamkowe w Pradze, czyli Hradčany (1:450) wg Betexy
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Wczoraj dzięki Homikowi stałem się posiadaczem tej KSIĘGI - bo tego co dostałem nie mogę nazwać Modelem Kartonowym :D
Cała księga waży prawie 2kg, jest w grubej twardej oprawie i zachwyca... wszystkim :)
Część opisowa (historia zamku) wydrukowana jest na grubszym papierze imitującym pergamin (na krawędziach stron ma "waloryzację" wyglądającą na brud od częstego przewracania stron brudnymi paluchami :)) - całość w 7 językach (historia i opisy budowy).

Część "modelarską" opisał dość dokładnie Sturmovik, więc nie będę powtarzał opisu.

Nie byłbym sobą gdybym nie porównywał do modeli istniejących na naszym rynku - biorąc pod uwagę jakość i wielkość opracowania - na naszym rynku wydawniczym by chyba musiał kosztować 200-300 zł :D

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
15-06-06 11:43  Re: [in-box] Wzgórze zamkowe w Pradze, czyli Hradčany (1:450) wg Betexy
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Oto wzmiankowany arkusz

A co do okładki: przód, tył :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024