FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
16-06-06 12:16  Re: PWS-50 - Modele Kartonowe (free)
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

I cieszy Lechu, nawet nie wiesz jak bardzo cieszy... A wydawane i realizowane przez ciebie projekty są perełkami, przynajmniej dla mnie, na rynku modelarskim, zarówno komercyjym jak i darmowym.
Powodzenia i dalszych sukcesów.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
16-06-06 21:40  Re: PWS-50 - Modele Kartonowe (free)
Wojciech Cięciwa   

Lechu, a niemiecki szybowiec desantowy DSF-230 ?
Czy nie jest prosty ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
16-06-06 23:05  Re: PWS-50 - Modele Kartonowe (free)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Sas, popieram :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-06-06 10:08  Re: PWS-50 - Modele Kartonowe (free)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

A PWS-54?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
17-06-06 11:32  Re: PWS-50 - Modele Kartonowe (free)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


PWS-54 to również mój typ (tym bardziej, że cywil). Problem dla początkujących może być z owiewkami kół i oszkleniem kabiny załogi, ale można to jakoś uprościć.
Lech

 
17-06-06 12:34  Re: PWS-50 - Modele Kartonowe (free)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

PWS-54 jest czaderski, ale on przydałby się jako normalny CardPlane - z pełnym wnętrzem, wypasionym silnikiem i takimi tam. ;)

 
17-06-06 12:41  Re: PWS-50 - Modele Kartonowe (free)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Lechu, oszklenie kabiny to przecież same płaskie powierzchnie?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
17-06-06 12:56  Re: PWS-50 - Modele Kartonowe (free)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ale uzyskanie takich załamań może być dla początkujących niezłym problemem (wszystkie okienka trzeba kroić oddzielnie), a z jednego kawałka zrobi się strasznie wyoblona kabina i owiewki kół (najbardziej by pasował z chowanym podwoziem) ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
17-06-06 14:09  Re: PWS-50 - Modele Kartonowe (free)
Aston 

 

A oto mój typ na łatwy modelik:

Nazywa się to Bachem Natter Ba349, i przy prostocie konstrukcji jest dobrym przedszkolem klejenia ściętych stożków - dając też szansę na niezły efekt końcowy.
Lechu - dzięki za darmowe modele! Mają wielki sens, ich wydruk wcale nie jest drogi, blok techniczny z 10 stronami nadającymi się do wydrukowania modelu to 3,50 lub mniej, tusze ostatnio bardzo "zeszły z ceny". A dla początkującego modelarza to, że jak sp...artoli jakąś część, może ją sobie jeszcze raz wydrukować - jest bardzo ważne. No tak, można z papierowego wydania zrobić skan - ale tu dopiero zaczną się schody i koszty, by wydrukować w kolorach takich, jak w orginalnym modelu. A jak cały jest z "plujki" - problem znika sam. Jak się komuś nie podoba - przymusu do ściągania nie ma. Co do strony marketingowej ( a może dokładniej Public Relations) - darmowe modele to świetny chwyt, przyciągający uwagę do producenta.
Jednym słowem- jestem za, serdecznie pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe "freebies", jak i za wydania kartonowe.

 
17-06-06 20:10  Re: PWS-50 - Modele Kartonowe (free)
Wojciech Cięciwa   

Lechu w starciu z PWSem DSFka odpada w przedbiegach :)

Lechu moge Ci cos zaproponowac?
Wydaj jakis model dosc znany i oglos konkurs na wnetrze do niego.
Zwycieskie wnetrze pojawi sie na stronie CP :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024