FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-06-06 10:09  Re: [relacja] Knoller CII
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


w miejsce kropki to idzie wąż do chłodnicy


Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

Post zmieniony (03-06-06 10:11)

 
03-06-06 18:55  Re: [relacja] Knoller CII
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7



Dzięki za fotkę Stasiu :-) trochę się mnie rozjaśniło, a kolejnym klejącym na pewno się też przyda.
Zgodnie z obietnicą fotki skończonego silnika - no prawie skończonego bo wyszło, że nie domalowany miejscami i trzeba uzupełnić. Siadam więc dalej do kabiny i lecę z robotą.
A tak przy okazji przydatne linki:
http://www.mo-na-ko.net/images5/KnollerCII_02.jpg
http://www.mo-na-ko.net/images5/KnollerCII_03.jpg
http://www.wwi-models.org/Photos/AH/Knoller_CII/ - tan chyba najciekawszy - zdjęcia oryginału z Narodowego Muzeum w Pradze.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
05-06-06 20:46  Re: [relacja] Knoller CII
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7




Dalszy ciąg kabinki - tym razem linki sterowania. Robota żmudna i wymagała odklejenia osłonek - co widać na fotce. Jest już zainstalowane siedzenie bombardiera oraz wolant czy też jak kto woli kierownica. Linki od orczyka idą naokoło komór bombowych tzn. lewy orczyk - za komorami - prawa burta i odwrotnie. Pozostaje jescze wkleić brakujące części (m.in. tablica z zegarami) i całość okleić poszyciem. Ciekawe ile z tego będzie widać jak się sklei go do końca - mam nadzieję, że sporą część bo traciłem przy linkach cierpliwość... ale taka uroda druciaków:-)
Jeszcze na koniec drobna uwaga - okazuje się, że od spodu mają przyjść dwie szybki - niestety i one nie mają numerka - wniosek jest jeden - dokładnie przestudiować rysunki i wszystkie arkusze zanim się do tego modelu zabierzecie. Frajda w klejeniu duża, ale są też drobne usterki. Nie myli się ten co nic nie robi ;-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
08-06-06 19:59  Re: [relacja] Knoller CII
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7




I tablica zegarów gotowa. Mając gotowe "bebechy" przystąpiłem do oklejenia poszyciem co poszło sprawnie i szybko. Pomiędzy podłogę z tektury a "płócienne" poszycie wkleiłem fragment folii imitującej szybę w przezierniku. Zagadkowa część w kształcie U okazała się być wnętrzem cz. 25A. Dorzuciłem "arkusz blachy" na okaptowanie silnika (cz. 25C) i zaczęło toto przypominać samolot. Do tego miejsca wszystko grało elegancko.
Przyszedł jednak czas aby zasłużyć na miano modelarza a nie tylko "składającego modele kartonowe". Walka którą rozpocząłem, niezbyt co prawda ciężka, dotyczy cz. 22. Jak widać nie kleję zgodnie z zalecaną numeracją części, ale dzięki temu moge dopasować na spokojnie poszczególne elementy, tym bardziej, że widać już jak będzie to cudo wyglądało. Po przyłożeniu do przedniej dolnej części kadłuba i delikatnym wyprofilowaniu okazało się, że: albo mam szparę w dolnej części albo za bardzo nachodzi na boki kadłuba. Wyrównałem delikatnie krawędzie szkieletu i po kilku przymiarkach wybrałem rozwiązanie pośrednie. Część tą zwężyłem bokami po ok. 0,5mm w górnej części i 1mm w dolnej. poszerzyłem również szparkę po ok. 1 mm w jej dolnej części sukcesywnie zmniejszając ścięcie do góry (część ta ma kształt krótkich spodenek ;-). Udało się - pasuje :-)
Dokleiłem ostatnią część okaptowania i przymierzyłem silnik. Jak widać na trzeciej fotce występuje przesunięcie wycięć pod rury wydechowe - nieco wyżej na surówce jest to samo - znaczy się, ze drobny błąd projektanta. Rada - nie wycinać dwóch pierwszych wycięć a jedynie je zamalować. Czas teraz na uzupełnienie wszelakich drobiazgów na kadłubie.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
08-06-06 20:54  Re: [relacja] Knoller CII
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


>znaczy się, ze drobny błąd projektanta
a raczej konstruktora samolotu bo i orginał na tak samo
albo w muzeum stoi z nieorginalnym silnikiem

 
11-06-06 15:40  Re: [relacja] Knoller CII
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7




Sorki Stasiu - znaczy się drobny błąd projektanta samolotu - nie modelu:-)
Jako, ze kadłubek zrobiony pora na skrzydełka - zacząłem od dolnych płatów. Błyskawicznie złożony szkielecik i bardzo dobrze dopasowane poszycie. Zamiast typowych dźwigarów przechodzących przez kadłub - dwa druciki - wspaniale utrzymiją płaty w poziomie. Przy okazji jeszcze jedna zaleta - szybki montaż. Knoller zaczyna wyglądać jak samolot, czas na tylne usterzenie i kólka - a te mam zamiar zrobić ze szprychami.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
24-06-06 20:00  Re: [relacja] Knoller CII
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7



Po paru dniach przerwy robota ruszyła dalej. Podwozie z kółeczkami szprychowymi jeszcze nie dokończone, ale już ma jakiś wygląd. Zamontowana kolumienka niestety rozepchała rurki wydechowe na bok. Podwieszony zbiornik oleju i zamontowana chłodnica - można robić próbę silnika ;-) Szybko dokleiłem tylne usterzenie i skleiłem górny płat. Teraz walka z wszystkimi drobiazgami na skrzydełka i złożeniem tego w kupkę. Nie jest lekko ale większych problemów nie było (m.in. trafiłem na część nr 356:-). Cały czas daje się odczuć brak lepsiejszych rysunków montażowych szczególnie przy detalach.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
24-06-06 21:08  Re: [relacja] Knoller CII
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przepiękne te kółeczka ze szprychami!
Model też...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-06-06 19:15  Re: [relacja] Knoller CII
moskit   

Fitter, czy możesz opisać technikę wykonania kół ?

 
26-06-06 19:16  Re: [relacja] Knoller CII
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

moskit - pewnie, że mógłbym, ale nie raz była na ten temat dyskusja więc odeślę Cie po prostu tutaj - czyli do źródła :-) /nie ignoruję Cię, ale po co przepisywać ;-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024