FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-05-06 05:54  relacja, Bartolomeo Colleoni
Franz 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam. Jest to moja pierwsza relaja na forum, i zarazem pierwszy model po 13 latach przerwy.

Model jest wydany przez AH na kredowym papierze, poniewaz ten rodzaj papieru mi nieodpowiadal przeskanowalem model na normalny karton. Na forum mialem sygnaly ze model jest sklejalny i efektownie wyglada. Wlosi samochody jak i okrety projektuja ze smakiem. Moim skromnym zdaniem wloskie okrety sa najladniejsze jesli hodzi o rasowa sylwetke i wyglad.
Rys Historyczny: Bartolomeo nalezal do typu Da Barbiano, byly to pirewsze lekkie kraowniki zbudowane po 1wojnie dla REGINA MARINA . Bartolomeo zostal zwodowany 21 XII 1930 roku w stoczni Ansaldo Genoa. Glównym atutem tego okretu byla szybkosc dochodzaca na próbach do 40w. Slaba strona bylo opancerzenie oraz wieze altylerji glównej (lufy dzial byly zbyt blisko siebie, co powodowalo uszkadzania luf przy oddawaniu strzalów). Bartolomeo zostal zatopiony w bitwie na Morzu Egejskim19 VII 40 roku przez krazownik HMAS Sydney.

Wycinam szkielet wktotce fotki. Poszukuje materialow na temat wyzej wymienionego okretu.

O Canada!!!

Post zmieniony (13-05-06 05:57)

 
13-05-06 09:51  Re: relacja, Bartolomeo Colleoni
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zycze powodzenia i bede okgladal z zaciekawieniem, wloskie okrety rzeczywiscie naleza do najladniejszych lekkie i ciezsze krazowniki to juz poezja. Najfajniejsze są krazowniki ciezkie typu Zara np. FIume czy Pola , miod...

--
Jacenty

 
15-05-06 08:02  Re: relacja, Bartolomeo Colleoni
Franz 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Trwaja prace nad szkieletem okretu. Szkielet zostal podklejony zgodnie z instukcja na dwoch roznych gruboscach kartonu 1mm i 2mm, a poklad na 0.5mm. Wycinanie 2mm czesci idzie dosc mozolnie, ale posowamy sie naprzod.


--
O Canada!!!

 
15-05-06 14:13  Re: relacja, Bartolomeo Colleoni
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

--



Post zmieniony (19-04-08 12:43)

 
22-05-06 07:31  Re: relacja, Bartolomeo Colleoni
Franz 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 


Prace ida naprzod, skielet mam juz za soba. No i mamy pierwsza wpadke autora. Szkielet jest krotrzy w stosunku do pokladu o 5mm. Po pomiarach okretu i przeanalizowaniu roznych wariantow postawilem wrzystko na jedna karte. Wydluzylem szkielet, dostosowujac go do pokladu. Mam nadzeje ze to nie zensci sie namnie.

Pawel_ P mam nadzeje ze zdiecia sa dosc jasne.Dzieki za sledzenie moich zmagan modelarskich

--

O Canada!!!

Post zmieniony (22-05-06 07:34)

 
22-05-06 09:22  Re: relacja, Bartolomeo Colleoni
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Śledzę śledzę - tu : http://www.konradus.com/forum/read.php?f=27&i=8876&t=8876 masz 3 zdjęcia jakie udało mi się zrobić, gotowego modelu, który był wystawiony w Żywcu na Śrubce. Jeżeli Cie to interesuje mogę Ci je podesłać na pocztę

--
PozdrawiamKojak

 
22-05-06 14:18  Re: relacja, Bartolomeo Colleoni
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

--



Post zmieniony (19-04-08 12:43)

 
22-05-06 16:36  Re: relacja, Bartolomeo Colleoni
Franz 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Oczywiscie Kojak ze chce, tamten wyglada bosko. Wyszsza szkola jazdy.

--
O Canada!!!

 
22-05-06 18:37  Re: relacja, Bartolomeo Colleoni
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Ciekawe co to będzie dalej z tym modelem. 5 mm, na zdjęciu dziura wydawala sie nieco większa. Czy mierzyłeś może oklejkę dna wklejaną pomiędzy W13 i W13? Bo może się okazać za mała właśnie o te 5mm.

Wróciłen na górę i przeczytałem, że to skan.... Może ten błąd z za krótkim szkieletem wynika z przeklamań skanowanie/drukowanie. Sprawdź z oryginałem zanim będzie za późno.

--
pzdr
Kemot

 
22-05-06 19:36  Re: relacja, Bartolomeo Colleoni
komandor 

 

widok od stronu dziobu
w pelnej krasie na morzu
plonacy Colleoni

lufydzial artylerii glownej i nadbudowka dziobowa
widok na wodnosamolot
pare rzutow:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11



Ciesze sie niezmiernie,ze bedzie relacja z budowy tego modelu. Z moich zrodel wynika,ze szkielet powienien pasowac dobrze do pokladu, zatem mysle,ze powienienes upewnic sie (pomierzyc)podloznice i wodnice, tak jak radzil Kemot.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024