FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
15-05-06 11:22  Re: [prezentacja] Yamato - 1945
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2






Zdięcia nie są w najlepszej jakości, bo do ich wykonania używam malutkiego aparacika "Logitech" bez lampy błyskowej i możliwości ustawień, poza rozdzielczością (mała 640 x 480 pikseli oraz duża 1,3 mega pikseli). Nie ma również podglądu wykonywanych zdjęć. Fotki "prawie jak makro " są robione przez lupę. Zatem proszę o wyrozumiałość :-)
Nie, ten model nie był na konkursie w Łodzi. Był za to na " IV konkursie modeli redukcyjnych o nagrodę Wójta Gminy Łambinowice". Zdobył tam I miejsce w kategorii: okręty - karton oraz puchar za największy wkład pracy w modelu kartonowym. Oto strona tego konkursu (niestety jeszcze nie auktulizowana). Ostatnie dwie fotki pochodzą właśnie z konkursu.

--

 
15-05-06 14:11  Re: [prezentacja] Yamato - 1945
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

superowo wygląda Yamato w porównaniu do tego mniejszego statku i niszczyciela ;) może masz więcej takich fotek ?

--



Post zmieniony (05-02-07 16:27)

 
15-05-06 16:07  Re: [prezentacja] Yamato - 1945
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

ta mniejsza statka to Emilia tylko ze chyba 1:100 a niszczyciel to Burza- 1:200 . Yamato tez jest 1:200.znaczy, nie nalezy porownywac z wielkoscią tej mniejszej statki ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-05-06 18:45  Re: [prezentacja] Yamato - 1945
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

wiem ;););) ale i tak mi się podoba przy tych mniejszych :D

--

 
15-05-06 20:54  Re: [prezentacja] Yamato - 1945
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No! Tylko pozazdrościć.

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
15-05-06 21:44  Re: [prezentacja] Yamato - 1945
modelmaniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Koniecznie kupuj kwiaty co miesiąc swojej Małżonce w podzięce za mobilizacje> To diament naczystrzej formy . Nie ma takich Żon , albo jest ich bardzo niewiele . A modelu szczerze gratuluje

--
mm

 
27-09-09 08:42  Odp: [Galeria] Yamato - 1945 (Haliński 3-4/1999)
XYZ    

Pięknie wykonany model , ja w swoim czasie sklejałem dość stare opracowanie z 1994 roku (może 93) na papierze kredowym i z uzbrojeniem z wcześniejszych lat gdy okręt posiadał po dwie (nie po pięć) potrójne wieże 25 mm na krawędziach burt i nie było innych jeszcze stanowisk m.in na rofie i na drugiej wieży 460 mm. Załuję ,że nie miałem okazji skleić ostatnich opracowań. Jednak parę rzeczy posanowiłem uzupełnić i kupiłem wycinankę z 99 roku ( nie wiem czy ta z 2004 jest jeszcze bardziej uzupełniona ale nadal nie posiada podobno żurawi na burtach ). Zwłaszcza pokład chcę wykorzystać z tego opracowania bo mój pomalowałem a w wydaniu zresztą jak cały model był kreślony ręcznie co na kredzie nie dało dobrych efektów ( druk zresztą matowiał w miejscach gdzie się go dotknęło i w końcu pomalowałem model, zresztą całkowicie od nowa z grubszego kartonu wykonując poszycie ). Mam jednak trzy wątpliwości :
1 . Pokład jest zdecycowanie za jasny porównując chociażby z pokładem makiety Yamato w skali 1:1 wykonanej na potrzeby filmu gdzie pokład jest ciemno -brązowy .
2.Mierząc górny pas załamania pomiędzy pionową częścią buty a pancerzem wychodzi ,że jest ona względem monografii pana Skulskiego 1,7 mm za szeroka ( powinna mieć wg. rysunku w skali 1:60 w monografii - czyli dość dokładnego) 3,3 mm a ma 5 mm.
3. Kolorystyka całego modelu przyjmując skalę i perspektywe powietrzną mgłaby być jasniejsza niemal jak modelu Nagato z Fly Model ( to samo tyczy się Fuso). Gromadząc kolekcję modeli IJN ma się modele o różnych odcieniach kolorystycznych w tej samej skali. Oryginalnie flota IJN była malowana na tak ciemny szary , jednak jak się oglądało okręt ,który stał w takiej odległości ,że gdyby ustawić szybę przed patrzącym i narysować na niej sylwetkę jego tak aby powstały wymiary tak jak modelu w skali 1:200 szarość widziana z tej odległości byłaby dużo jaśniejsza co w przypadku modelu oddawałoby realny obraz i skalę okrętu.

--
Hobby od 1982r. Statki , okręty, samoloty, kolej, arcitektura, urbanistyka, rysowanie, malowanie.

 
27-09-09 12:54  Odp: [Galeria] Yamato - 1945 (Haliński 3-4/1999)
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Lekki OT

Co do szarości okrętów japońskich, to każdy arsenał miał swój własny przepis na kolor szary i odcienie okrętów różniły się.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
27-09-09 17:17  Odp: [Galeria] Yamato - 1945 (Haliński 3-4/1999)
XYZ    

Firmy wydające modele plastikowe - coraz liczniejszą w skali zwłaszcza 1/350 flotę IJN podają jak widać na zdjęciach jeden schemat malowania , jest to ciemno-szary kolor.
Różnica odcieni szarości okrętów np. japońskich wynikała pewnie i z przepisu ale na pewno ze stopnia zużycia . Z ciemno-szarego często się robił srebrzysto-szary itd.

--
Hobby od 1982r. Statki , okręty, samoloty, kolej, arcitektura, urbanistyka, rysowanie, malowanie.

 
27-09-09 17:56  Odp: [Galeria] Yamato - 1945 (Haliński 3-4/1999)
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Kolorz pewnie jaśniały, słońce, woda dają się we znaki.

Poniżej znajduje się karta która jest oferowana dla plastykowców, niemniej obrazująca różnice kolorów.



--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024