FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-04-06 23:24  [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!
Od jakiegos czasu juz pracuje Prince of Wales. Mam porobione troszke zdjęć i chciałbym się podzielić z wami drodzy koledzy, moimi osiągnięciami w klejeniu tego modelu.oto pierwsze zdjęcia:
Na początek jak to na okręt przystało kadłub część podwodna :)













jutro wrzuce kolejne zdjęcia :)

 
17-04-06 10:55  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
kari   

Świetna robota.
Na kidy planujesz premierę modelu ?
Pozdrawiam.
------------------------------------------

 
17-04-06 10:59  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To mi sie podoba, a czy mugłbyś zrobić zdjęcie z profilu z wyglądem burt bo na ostatnim zdjęciu prawie ich nie widać. Pozdrawiam

 
17-04-06 18:19  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

No to kolejna relacja z budowy tego jakże pięknego okrętu. Życzę wytrwałości przy budowie, jak i prowadzeniu relacji na forum która (mam nadzieję) nie zniknie po pewnym czasie w odmętach forum.

Ze Świątecznym pozdrowieniem. Kapek.

 
18-04-06 11:32  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiaj kolejne fotosy :)























chwilowo musze kończyć ale po południu będą kolejne, ale tu jeszcze jedno malutka zapowiedź kolejnych wydarzeń

 
18-04-06 11:53  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ojojoj, ale na rufie paskudna szpara powstala na laczeniu burt : / Moze warto by tam bylo chociaz paski z zapasu koloru dokleic?
Ogolnie rzecz biorac- podoba mi sie Twoj model i ciesze sie, ze przybywa okretow na forum!
pozdrawiam
elessar.telc : )

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
18-04-06 12:36  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

hehe pierwsza osoba która zobaczyła :) gratulacje :) wygrałes wycieczkę :) (to taki mały żarcik) dzisiaj po pracy wrzucę kolejne fotki na których sprawa rufy jest rozwiązana

pozdrawiam

 
18-04-06 21:03  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam kolejne etapy klejenia :)

Nadbudówka Nr 1 w fazie początkowej







 
18-04-06 21:10  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A tu "hangarek"









i szyny od wurzutni samolotów :









może relacja wygląda troszke chaotycznie ale z braku gotówki nie mogłem zakupic blaszek i relingów i farbek i nie mogę dokończyc niektórych elementów :(

 
18-04-06 21:13  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

relacja rośnie tak szybko ponieważ robiłem trochę zdjęć podczas budowy a dopiero niedawno zdecydowałem się na przedstawienie tegoż dzieła na tym forum. mam jeszcze pare fotek ale muszę je obrobic i dopiero potem wstawie a przedstawiają one pierwszą wieże z działami

 
19-04-06 11:20  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

czy retuszujesz model? na jednym zdjeciu rzucily mi sie w oczy biale linie na poszyciu dna. nie retuszujesz nic czy poprostu bedziesz malowal dno?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
19-04-06 21:32  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

starałem sie krzwędzie retuszować ale w tym przypadku troszke nie wyjszło ale jeszcze postaram się mały retusz zrobić. A model owszem retuszuje, przyznam się ze to jest moj pierwszy model okrętu a wcześniej sklejałem samoloty także proszę o małą wyrozumiałość. ale ostatnio przyżekłem sobie ze skleję coś i padło ten okręt bo myślałem o Bismarck-u ale w momencie kiedy odwiedziłem sklep modelarski był tylko Prince of wales.

 
19-04-06 21:46  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

przedstawiam prawie w całości nadbudówke NR1,brakuje relingów i jeszcze paru elemencików ale jeszcze troszke je podoklejam



i kolejny elenent wieża pierwsza

















 
19-04-06 23:36  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
aecjusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajne pływadło, ale może mógłbys dozować po kilka zdjęć różnych detali (chodzi mi o to, że 9(!) zdjęć tej samej wieży jest chyba lekkim przegięciem).

--

 
20-04-06 19:36  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

na prawdę ładnie wygląda !!!

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
21-04-06 11:21  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
micdmo   

Ponieważ przymierzam sie do budowy tej jednostki, z uwagą śledzę relacje. Czy mógłbyś przybliżyć: jak robiłeś lufy artylerii głównej?

 
21-04-06 13:02  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

lufy są aluminiowe kupione z GPM,a pomalowane są areografem,mam juz pomalowane wszystkie lufy do całego okrętu czekają tylko na budowę reszty dział :)

 
21-04-06 13:27  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Bardzo fajny model.

Te lufy to jednak lepiej by wyglądały gdyby były pomalowane pędzlem. Kamuflaż byłby bardziej wyraźny.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
20-11-06 08:18  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z przyjemnością śpieszę zakomunikować ze za jakieś 2 tygodnie stocznia znowu rusza (powodem absencji było remontowanie dobytku domowego i ni w ząb nie miałem się jak zabrać za klejenie modelu ale już nowe mieszkanko kończe także POW stanie na sównicy i będe nad nim pracować. Pozdrawiam

 
20-11-06 10:44  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Czy poszycie dna było klejone na zakładkę względem siebie i oklejek burtowych? Przynajmniej z niektórych zdjęć tak wynika, ale mogę się mylić. Jeśli tak było to dlaczego nie kleiłeś na styk?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
20-11-06 20:28  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Lufy pomalowane aerografem - jak najbardziej, ale powinienes wg mnie maskować taśmą każdy nałożony kolor, przed malowaniem następnym. Uzyskałbyś wtedy ostre przejścia między kolejnymi kolorami. Na okręcie, i to na dodatek w tej skali, raczej nie ma prawa być "łagodnych" przejść między kolorami.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie!!!

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
12-01-07 12:03  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

po pierwsze primo kleiłem na styk poszycie kadłuba, ale tak jak mówiłem prosze nie oceniac tak ostro bo to moj pierwszy model okrętu, a jeszcze zeby było śmieszniej to jest to okręt trudny (mogłem coś łatwiejszego wybrać)

po drugie primo lufy malował mój kolega który się tym zajmuje i myślałem ze jak dałem mu wzrór to tak zrobi, jednak myliłem się, ja nigdy areografu nie trzeymałem w rękach.

POZDRO

 
26-01-07 01:33  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
kanibal   

Co do luf zgadzam się z Piterem - przejścia między kolorami nie powinny być płynne. Oddaj lufy koledze by poprawił co spartolił... (na gwarancję:-). Życzę miłej pracy przy tym pięknym okręcie. Pozdrawiam

 
26-01-07 02:54  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
Student 

 

akurat w najbliższych latach planuje zaczęcie budowy tego okrętu. Co prawda niewiele jest do niego zdjęć ani publikacji, ale może to i dobrze.
Odnośnie samego modelu, to już koledzy ci powiedzieli na temat malowania luf.
Na przyszłość jeśli wykonujesz model w standardzie, to staraj się z miejsca retuszować elementy.
Jeśli będziesz w przyszłości sklejał okręty, to jak już skleisz szkielet, to najpierw staraj się dobrze przykleić burty, a dopiero później do tego dopasuj poszycie dna. Może to jest trochę "lewa" metoda, ale skuteczna. Bo z tego co widzę (chociaż to tylko zdjęcie i mogę się mylić) to na rufie brakuje ci trochę poszycia (jakiś metr w skali 1:1). Gdy będziesz dopasowywał kadłub do poszycia burt, to tego typu sytuacji unikniesz. A Dno i tak jest całe czerwone, to jak skrócisz jedną, dwie czy pięć części to nawet tego nikt poza tobą nie zauważy.

Najważniejsza sprawa, to "nigdy nie ufaj autorowi i zawsze sprawdź przynajmniej 2 razy na sucho zanim skleisz"

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
20-02-07 21:18  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
Kondzik   

kiedy jakis coag dalszy relacki??foteczki??

 
20-02-07 23:44  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Off topic; Kondzik chyba zdał sesje i się nudzi ;-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
12-02-08 15:35  Odp: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam, stocznia od 2 dni powolutku rusza. Za kilka dni przedstawię obszerniejszy materiał zdjęciowy :) Pozdrawiam

 
22-11-12 00:06  Odp: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

i PoW poszła na dno ........

 
22-11-12 00:50  Odp: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Że cosiestałosie??

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024