KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 76Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
27-11-23 08:11  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2


NIEZWYKŁY REKORD

Tym małym samolotem Cessna 172 Robert Timm i John Cook latali bez lądowania przez 64 dni, 22 godziny, 19 minut i 5 sekund (od 4 grudnia 1958 do 7 lutego 1959). Samolot nazwany HACIENDA miał reklamować stojący w Las Vegas hotel o tej nazwie. Timm pracował tam jako konserwator automatów do gry maszyn (slot machines) i to on podsunął właścicielowi hotelu ten pomysł.

Samolot został w tym celu nieco przebudowany. Wymieniono prawe drzwi na harmonijkowe,we wnętrzu pozostawiając jedynie fotel pilota i wstawiając w pozostałą przestrzeń mały materac, na którym spali na zmianę obaj piloci. Dostawy odbywały się dzięki furgonetce, która utrzymując prędkość samolotu na słonym jeziorze, dostarczała za pomocą lin i rurek wszystko, co potrzebne, od żywności po paliwo i olej silnikowy. Wszelkie odpadki wyrzucano, gdy samolot przelatywał nad pustynią. Największym problemem pilotów był ciągły huk silnika, utrudniający zaśnięcie.

,

Ostatecznie silnik wytrzymał ponad 1900 godzin lotu zanim zaczął tracić moc, i piloci zmuszeni byli do lądowania, pokonując około 240.000 kilometrów (6 razy dookoła Ziemi).

Za swój wyczyn piloci zostali wynagrodzeni przez hotel stoma tysiącami dolarów, co na dzisiejsze wynosi mniej więcej jeden milion.

Samolot został zachowany, i jest wystawiony w na lotnisku McCarrran International Airport w Las Vegas.




TO TYLKO ŚLADY BIEDNEGO AZJATY…

Buty używane w Wietnamie przez tajny amerykański oddział Dowództwa Wsparcia Militarnego,
prowadzącego strategiczne działania wywiadowcze na terenie Południowego i Północnego Wietnamu, Laosu i Kambodży, i poszukującego zestrzelonych lotników amerykańskich.



*

Zima, legowisko niedźwiedzi. Mały miś budzi starego siwego niedźwiedzia:
- Dziadku, dziadku! Nie mogę zasnąć! Opowiedz mi bajkę!
- Śpij... - Mruczy dziadek miś - Nie czas na bajki.
- To pokaż chociaż teatrzyk!
- No dobrze - Mówi dziadek i sięga za konar. Wyciąga stamtąd dwie ludzkie czaszki wkłada w nie łapy i wyciągając je przed siebie mówi:
- Docencie Malinowski. Co to tak hałasuje w zaroślach?
- Eee, to pewnie świstaki, panie profesorze...

--

 
28-11-23 08:18  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2


LATAJĄCA FORTECA KONTRA OSIEM JAPOŃSKICH MYŚLIWCÓW

16 czerwca 1943 roku. Bombowiec otrzymał rozkaz rozpoznania wrogich pozycji na południowym Pacyfiku, co oznaczało 22-minutowy przelot nad wrogim terytorium.

Będąc u celu pilot Jay Zeamer zgłosił, że na pasie startowym wokół fotografowanego lotniska znajdowało się około 20 japońskich samolotów. Wielu z nich akurat startowało, aby przechwycić amerykański samolot.

W końcu osiem myśliwców Zero oraz myśliwiec dwusilnikowy zaatakować samotny bombowiec. W rezultacie mający stanowisko z przodu kadłuba bombardier Joe Sarnoski został śmiertelnie ranny. Obrażenia odniosło czterech innych członków załogi, w tym Zeamer.

Zeamer gwałtownie zanurkował, ale myśliwce nie odpuszczały i atakowały go aż przez kolejne 40 minut.

Wiedząc, że strzelcy z tyłu samolotu wciąż żyją, Zeamer tak manewrował, żeby wróg znajdował się w polu ostrzału. Dzięki niezwykłym zwrotom i jeszcze większemu szczęściu bombowiec nie odniósł żadnych uszkodzeń podczas 40 minut wściekłych ataków.

Ostatecznie z powodu kończącego się paliwa, Japończycy zawrócili. Zeamerowi udało się awaryjnie wylądować na oddalonej o 900 km Nowej Gwinei. Zginął tylko Sarnoski, a czterech innych lotników zostało rannych. Zeamer i Sarnoski zostali odznaczeni Medalem Honoru, a wszyscy pozostali członkowie samolotu Krzyżem za Wybitną Służbę. Są najbardziej odznaczoną załogą pojedynczej misji powietrznej w historii Ameryki.

Przy okazji: samotny bombowiec atakowany przez dziewięć wrogich myśliwców, zestrzelił aż pięć z nich!

W rozbitym nosie samolotu miał stanowisko Joe Sarnoski:




SEKRETNE POMIESZCZENIA W DALEKODYSTANSOWYCH PASAŻERSKICH SAMOLOTACH

Ich lokalizacja może być różna (przód lub tył kadłuba), i prowadzą do nich schody. Pomieszczenia są wyposażone w kilka łóżek, niekiedy nawet piętrowych i są przeznaczone do odpoczynku a nawet snu członków załogi, podczas długich przelotów.

, ,

A tutaj miejsca sypialne w innym typie samolotu. Zdecydowanie lepsze, bo wyższe.



*

Byłem ostatnio świadkiem bardzo interesującej dyskusji. Magister socjologii dyskutował z doktorantem filozofii na temat słuszności założeń funkcjonalno-strukturalistycznej teorii systemów społecznych.
Niestety nie było mi dane wysłuchać jej do końca, gdyż przyszedł kierownik i powiedział, że płaci im za smażenie frytek, a nie za gadanie.

--

 
29-11-23 08:00  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2


NIETYPOWA WYPŁATA PENSJI

Po upadku ZSRR i gwałtownym wzroście hiperinflacji Rosjanie nazywali ruble „drewnianymi” pieniędzmi. W 1998 roku władze jednego z okręgów syberyjskich zamiast wynagrodzenia przekazały 8000 nauczycieli po 15 butelek wódki na głowę – na zdjęciu widać zaliczkę (albo premię). Całkiem słusznie uznano, iż wódkę można bez problemu sprzedać lub wymienić na żywność.




KTÓRY CZOŁG BYŁ NAJMNIEJSZY?

Najmniejszym czołgiem, jaki kiedykolwiek zbudowano, który wszedł do służby bojowej, jest prawdopodobnie włoski Carro Veloce CV-33 lub L3/33. Używano go w latach trzydziestych XX wieku i na początku II wojny światowej przez armię włoską. Ważył około 3 tony, miał podwójny karabin maszynowy i dwuosobową załogę. Należy jednak zauważyć, że była to tankietka, a nie czołg w tradycyjnym znaczeniu tego słowa.

Tank - czołg. Tankietka – czołdżek :-)



*

SZEŚĆ ŻYCIOWYCH PRAWD

1. Pieniądze nie kupią szczęścia, ale dużo wygodniej jest płakać w mercedesie, niż na rowerze.
2. Wybacz swemu wrogowi, ale dobrze zapamiętaj nazwisko dupka.
3. Kiedy pomożesz komuś w jego kłopotach, będzie cię pamiętał, gdy znowu w nie wpadnie.
4. Wielu ludzi żyje tylko dlatego, że zastrzelenie ich jest nielegalne.
5. Alkohol nie rozwiązuje problemów, ale mleko też nie.
6. Prezerwatywa nie gwarantuje bezpiecznego seksu. Mój przyjaciel miał założoną, gdy zginął od kuli męża jego kochanki.

--

 
29-11-23 10:27  Odp: CIEKAWOSTKI
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nareszcie coś włoskiego i to taki sympatyczny czołguś, warto jednak zaglądać do tego wątku. :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-11-23 10:41  Odp: CIEKAWOSTKI
Wojciech Cięciwa   

A to nie jest mniejsze ?


TU

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
29-11-23 11:02  Odp: CIEKAWOSTKI
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A weź do tego wleź i zamknij za sobą właz.. ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-11-23 21:38  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wojciechu, całe szczęście ze napisałem "prawdopodobnie" :-)

 
29-11-23 21:51  Odp: CIEKAWOSTKI
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie musiałeś tego pisać gdyż prawdopodobnie miałeś rację...
Ansaldo MIAS/ MORAS powstały tylko dwa prototypy i nie były użyte bojowo.

--
GG 6801515

 
29-11-23 21:55  Odp: CIEKAWOSTKI
yak   

Całe też szczęście, że napisałeś "który wszedł do służby bojowej". Te Ansaldo raczej do służby nie weszły.

 
30-11-23 08:21  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Rzeczywiście miałem szczęście :-)

JAKIM CUDEM AKTOR JAMES STEWART W CZASIE WOJNY AWANSOWAŁ Z SZEREGOWCA AŻ NA PUŁKOWNIKA?

W listopadzie 1940 r., czyli rok po wybuchu wojny w Europie, Stewart zaciągnął się do lotnictwa Stanów Zjednoczonych. Posiadał już wtedy licencję pilota. Hollywood zaoferowało mu fortunę za pozostanie przy aktorstwie, ale Stewart nie zmienił zadania. Zamienił wielotysięczne zarobki na żołd wynoszący… 21 dolarów miesięcznie! Po przeszkoleniu na pilota bombowca otrzymał stopień podporucznika, a potem porucznika.

Gdy wybuchła wojna z Japonią, ze względu na pozycję wielkiej filmowej gwiazdy zaproponowano mu wygodną posadę instruktora pilotażu. Odmówił i nalegał, aby wysłano go na teatr działań wojennych w Europie lub na Pacyfiku.

Latał na misje bombowe nad Niemcami w latach 1943–1944, w tym na Bremę i Berlin, zdobywając liczne odznaczenia, a wśród nich bardzo ceniony Zaszczytny Krzyż Lotniczy (Distinguished Flying Cross), przyznawany za „heroizm lub niezwykłe osiągnięcie w powietrzu”. W 1943 roku awansował na kapitana i dowódcę eskadry grupy bombowców.

,

Później otrzymał awans do stopnia majora, i w końcu pułkownika, gdy został szefem sztabu skrzydła. Po wojnie oficjalnie pozostał w rezerwie US Air Force.

Po zakończeniu wojny wrócił do domu, a Hollywood zaoferowało mu urządzenie uroczystej parady na jego cześć. Stewart odrzucił tę propozycję. Mało tego, do jego kontraktu ze studiem wprowadzono klauzulę „antybohatera”, która zabraniała studiom promowania go jako bohatera wojennego. Nigdy nie mówił też o swoich wyczynach podczas wojny.

W 1959 roku awansowano go na generała brygady, a w 1968 przeszedł na wojskową emeryturę. Podczas pochówku Jamesa Stewarta, wojsko oddało trzy salwy honorowe.



Inną gwiazdą Hollywood która wyruszyła na wojnę był Glenn Ford, który odszedł ze służby w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych w stopniu komandora. Służył w Straży Przybrzeżnej, Korpusie Piechoty Morskiej (Marines) i na końcu w Marynarce Wojennej. Został odznaczony między innymi Odznaką Służby Piechoty Morskiej i Medalem Pochwały Marynarki Wojennej (Marine Corps Service Ribbon i Navy Commendation Medal).



Równie znany aktor, Charles Bronson, latał w czasie wojny na B-29 jako strzelec pokładowy. Stacjonował na Guam w 61. Dywizjonie Bombowym, skąd wykonał 25 misji bojowych na Japonię. Podczas jednej z nich został zraniony w oba ramiona, za co otrzymał Purpurowe Serce. Bronson opuścił Siły Powietrzne w 1946 roku, po 3 latach służby.

Po latach mówił o tym okresie: „Nigdy nie było mi tak dobrze, jak w wojsku. Mężczyźni wokół mnie narzekali. Ale jadłem i spałem dobrze. Myślałem: Jezu! To jest świetne!”

Faktem jest że do tej pory Bronson, noszący jeszcze wtedy po ojcu Litwinie nazwisko Buchinsky (Buczyński) żył bardzo skromnie, więc warunki w których służyły załogi Superfortec, mogły wydawać mu się wręcz rajem.



Przy okazji: może kiedyś poruszę tu postawę Johna Wayne’a, któremu skutecznie udało się uniknąć wojska po grudniu 1941…


JAK WYMIENIA SIĘ ZUŻYTE CZOŁGOWE LUFY?

Czy tak jak w przypadku T-54?




*

Siedzi baca na drzewie i piłuje gałąź na której siedzi, przechodzi turysta :
- Baco spadniecie!
- Ni, nie spadnę!
- Spadniecie!
- Ni!
- No mówię wam że spadniecie!
- Eee, ni spadnę!
Baca piłował, piłował aż spadł.
Pozbierawszy się popatrzył za znikającym w oddali turystą i rzekł:
- Prorok jaki, cy co?

--

--


Post zmieniony (23-02-24 08:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 76Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024