FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
21-04-05 21:16  [relacja/galeria] 2 cm FLAK 38 - KA 4/2004
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
2cm FLAK 38- modelik niewielkich rozmiarów z dużą ilością małych elementów. Kamuflaż wz.1943 ze śladami zużycia(rdza, zacieki, otarcia).
Postanowiłem wykonać model w standardzie, oprócz retuszu żadnego malowania. Przez chwilę kusiło mnie aby pomalować zespół działka, ale zostało tak jak w wycinance.
Do retuszu używam farbek Humbrol nr93 i Pactra A102 – kolor podstawowy, do śladów zużycia- szary i brązowy. Jak dotąd skleiłem elementy podstawy, podstawy obrotowej działka, zespół działka i część płyty czołowej. Model skleja się bez problemów, ze względu na małe elementy trzeba zachować ostrożność, szczególnie jeśli ktoś ma dywan na podłodze ze wzorkiem- trudno cokolwiek na nim znaleźć.

 
21-04-05 21:17  Re: 2 cm FLAK 38 KA 4/2004
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Jeszcze dwie fotki

 
22-04-05 11:34  Re: 2 cm FLAK 38 KA 4/2004
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

widze że budowa idzie szybko no tam modelik jest malutki i chyba mało skomplikowany

 
22-04-05 14:09  Re: 2 cm FLAK 38 KA 4/2004
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Niestety,pozory mylą. Zdjęcia robiłem jakiś czas po rozpoczęciu budowy.

 
22-04-05 15:07  Re: 2 cm FLAK 38 KA 4/2004
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witaj!
Model wychodzi Ci bardzo ładnie!Czysta robota.
Będę tu często zagladał :)

Pozdro

 
23-04-05 22:23  Re: 2 cm FLAK 38 KA 4/2004
Piotr S. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

No nie juz zacząłeś??;/ a ja go miałem własnie z niego recenzje robic;/ to nie fer.........ale fajnie zrobione.
Są jakieś problemy ze sklejaniem??Niedociągniecia techniczne??

 
24-04-05 08:30  Re: 2 cm FLAK 38 KA 4/2004
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Problemów ze sklejaniem , jak dotąd, nie było żadnych. W niektórych elementach trzeba przyciąć dziesiatą milimetra, lub zeszlifować, ale takie niedociągnięcia powstają podczas wycinania i klejenia modeli kartonowych i tego nie da się uniknąć nawet w najlepiej dopracowanym modelu. Najważniejszeto przestrzegać zaleceń autora co do średnicy tektury którą podlejamy elementy. Jeśli napisane 0,5mm, nie może być 0,4 lub 0,6- może być problem z wpasowaniem następnej części. Jeśli coś mogę doradzić- zastosój elementy dystansujące ( np. odpowiedniej grubości paski tektury) podczas sklejania podstawy, pomiędzy górną i dolną częścią. Bardzo ułatwi Ci to oklejanie tych elementów paskami (tworzące boki podstawy).
Proszę, zacznij swoją relację, będzie fajnie na bieżąco wymieniać się doświadczeniami z budowy.

 
24-04-05 08:42  Re: 2 cm FLAK 38 KA 4/2004
Piotr S. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dziekuje za porady.Napewno je wykorzystam.Narazie kończe Fokkera Dr. 1 ale niedługo pewnie zaczne Flaka........dam cynk.

 
24-04-05 10:50  Re: 2 cm FLAK 38 KA 4/2004
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model robi szał ;-)
Ekstra!

Pozdrawiam!
Michał

 
26-04-05 19:45  Re: 2 cm FLAK 38 KA 4/2004
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Dokleiłem osłonę działka.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024