FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-11-04 22:11  [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam,

Kilka słów o modelu: przedstawia Panzerjager Tiger Ausf. B z 512 sPzJagAbt w malowaniu z wiosny 1945r. Porównując go z Tygrysem Królewskim, wydanie jest o wiele lepsze - zarówno szczegółowość jak i malowanie, dodatkowo dużym plusem są wykreślone środki okręgów (co chyba staje się standardem). Ale, uwaga na rysunki: tu numeracja części bywa, że nie odpowiada numeracji na arkuszach; skończyłem na razie koła i przy napinających numeracja kilku(!) części na rysunkach była nie taka, jak powinna być.

Ale do dzieła: na początek koła napinające (jeszcze przed pomalowaniem). Każde z nich składa się z 21 elementów + 9 imitacji śrób...







Post zmieniony (19-08-05 19:59)

 
29-11-04 22:12  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dalej poszły napędowe: 138 elementów na każde. Tu popełniłem duży błąd, który zauważyłem dopiero na zdjęciach (eh.., brak słów). Musiałem koło ciąć i teraz schnie. Drugie będzie ok.







Post zmieniony (22-07-05 14:30)

 
29-11-04 22:15  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

no i nadszedł czas na nośne: 9 zestawów po dwa na każdą stronę to daje 36 sztuk. 13 elementów + 27 imitacji śrób na każde. Na zdjęciach po i przed pomalowaniem...







Post zmieniony (22-07-05 14:30)

 
29-11-04 22:37  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
PzKpfw 

 

chyba pomylila ci sie zbieznosc zebow dwoch obreczy kola napedowego -powinny byc w jednej linii - dobrze ,ze to zauwazyles -pozniej mialbys klopoty z zalozeniem gasienicy .
Widze ze ,z tymi imitacjami srub kol nosnych wymierzyles sobie dosc ambitny plan , mam nadzieje ze wytrwasz do konca - trzymam kciuki !

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
01-12-04 22:33  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Nośne już skończone. Nawet z pewnym zapasem dla celów testowych... Nawet bardzo testowych jak widać na zdjęciu. Koła na pewno będę malował ale jeszcze nie wiem, czy na jeden kolor (jak w wycinance) co jest dość proste (teoretycznie) czy pójść o krok dalej i spróbować te zewnętrzne pomalować tak, aby przypominały kamuflaż wozu.

Ale te pieszczoty niestety musiałem odłożyć na bok i zabrać się za zawieszenie. Tortura. Chyba zrobię model bez gąsienic.



Post zmieniony (22-07-05 14:31)

 
01-12-04 22:34  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

ups, zgubiłem zdjęcie wahacza i reszty towarzystwa...





Post zmieniony (22-07-05 14:32)

 
06-12-04 22:02  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

...a u mnie budowa trwa. Skalpel, metalowa linijka, papier ścierny, wikol, superglut, Iron Maiden. I tak powstał szkielet. Po wycięciu elementów do oklejenia mam jedna obserwację - jeśli będziecie kiedyś kleić tą bestię, to elementy szkiletu po wycięciu i oszlifowaniu powinny być białe na krawędziach, tzn. należy ciąć środkiem i szlifować aż do zanku czrnych linii. Wtedy elementy oklejające (nie wiem jak inaczej je nazwać) zejdą się wspaniale. Ja niestey kapnąłem się chwilę za późno i musiałem ostro szlifować już sklejony szkielecik. Heh... codziennie coś nowego. To tyle na dziś.



Pozdrawiam. Bartek.



Post zmieniony (22-07-05 14:33)

 
06-12-04 22:17  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

czytam czytam - będe kleił - czekam na więcej

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
06-12-04 22:25  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

z czego i jak robisz te imitacje śrub?

 
06-12-04 22:38  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Prosto, łatwo i przyjemnie - kawałek cyny, skalpel i do dzieła. Trzeba tylko uważać, aby 1) ciąć mniej więcej pod kątem prostym (wtedy "śróbki" po przyklejeniu "stoją" prosto, bez podtekstów) i 2) co oczywiste - trzymać wymiar. Na zdjęciach widać śróbki ładne i brzydkie, co krzywo stoją. Więc można łatwo zobaczyc ile kosztuje pośpiech przy robocie. A kleisz niezawodnym glutem. Tylko najsampierw wylewasz go sobie na boczku a potem igą lub innym cienkim czymś nanosisz tam, gdzie będzie śróbka.

Sprawa jest prosta w przypadku kół, bo je maluję. Natomiast reszta modelu zostaje bz. Także tam będę musiał pokombinować, jak tu te śróbki pomalować. Tzn. przed czy po przyklejeniu. Zobaczymy. I oczywiście napiszę co by ktoś inny już moich błędów nie popełniał.
Bartek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024