FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-12-04 08:53  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bart ładnie ładnie estetyka wykonania na 5+ zapowiadan sie znów fajna relacja z pancerki czekam na dalsze fotki :)

 
15-12-04 10:09  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
bandi   

no tak , kawałek cyny i skalpel , możesz to troszeczkę przybliżyć bo z tego co widzę to te śruby są chyba okrągłe, a powinny być sześciokątne (mam ten problem w modelach parowozów i jakoś nic nie wymyśliłem do tej pory na wykonanie 2000 śrub w krótkim czasie).

 
15-12-04 21:43  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Bandi - masz rację. Nakrętki to sześciany, przynajmniej w skali 1:1. Ja nie jestem w stanie ich zrobić w 1:25. Dlatego robię tylko imitacje śrób. A krasnale je gwintują.

Jak pisałem wyżej, mój sposób nie jest idealny. Śróby wychodzą mi każda inna. Co gorsze, jak krzywo tnę, to potem taka łajza nie chce stać prosto. Ale to kwestia techniki.

Widoczne imitacje tych sześcianów na nośnych są w wycinance, więc nie musiałem kombinować. Natomiast jak wyciąć więcej niż 10 w krótkim czasie - nie wiem. Piszesz - 2000. Zatrudnij krasnali...

 
15-12-04 22:01  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Spytajcie Qnia - on tnie pasek o szerokości ok. 1mm lub mniej albo więcej, zależnie od skali i wielkości śruby , potem ścina na końcu w trójkąt i już są dwa boki sześciokąta. Następne dwa równoległe wyznaczają krawędzie paska. Potem trzeba to sprytnie złapać za końcówkę i wykonać z drugiej strony ostatnie dwa cięcia tak, żeby powstał równomierny sześciokąt.
Myślę, że trochę się poćwiczy i po 2000 szt. można ciąć już na zamówienie z opaską na oczach :-)

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
15-12-04 22:12  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

a może elementy fototrawione?

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
16-12-04 08:25  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ale wtedy musisz malować elementy, a co w przypadkuklejenia w standarcie? Ja podobnie jak Qn i jak to wspomniał Batonus robię łby śrub w ten właśnie sposób. Fakt faktem że jest to monotonne ale da się. Najgorszy przy tym jest retusz krawędzi, np jak ta główka ma niecały mm : ) Można to było zobaczyć na moim Panzer III prezentowanym na forum. Teraz uskuteczniam to w Hummelu.

 
16-12-04 09:16  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

W ww wycinance imitacje tych śrób są ułożone w jednej linii (mniej więcej) więc ich wycinanie sprowadzało się do wycięcia właśnie paska kartonu a z niego sześcianów. Było łatwo, bo miałem zarys kształtu śróby. Bez tego zarysu, czyli w metodzie QNia, trzeba bardzo uważać, aby ciąć zawsze pod tym samym kątem. Pewnie QN się wypowie (jeśli czyta ten wątek).

 
16-12-04 09:29  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Czyta:)
Dokładnie tak. Trzeba pilnować, żeby ciąć pod tym samym kątem. Idealny jest skalpel nr 11 + odrobina wprawy (po pierwszej 50-ce już wychodzą w miarę równo).

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
16-12-04 09:34  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

No pewnie, po 50'ce ręce się już nie trzęsą, a po twóch albo trzech to można nawet złapać humorek ;-)) - i przyklejać śruby gdzie popadnie :-))

Pozdr.

Yaris

 
16-12-04 09:56  Re: [relacja] Sd Kfz 186 Jagdtiger, wyd. GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

...gdzie popadnie, ale jeszcze na modelu. A jak bandi zrobi te swoje 40 pięćdziesiątek to co wtedy?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024