FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-02-13 22:14  [R/G] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Witam



Zachęcony budową Buzov-a oraz chcąc iść ambitniej dalej, na tapetę zarzuciłem w/w model. Jak na razie, pomijając Ryśka, jest to mój drugi najbardziej ambitny model jaki postaram się skleić. Mam na myśli gabaryty, ilość elementów oraz biorąc pod uwagę trudność w sklejeniu.

Ten jakże piękny sylwetkowo model traktuje również jako detoks od WOT-a...



Pozdrawiam

Post zmieniony (07-11-13 23:00)

 
11-02-13 20:05  Odp: [R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Niewiele, ale do przodu.



Hejka

 
12-02-13 21:09  Odp: [R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Ściana prawa:



Teraz całość można skleić i przytwierdzić do podstawy.

 
13-02-13 20:24  Odp: [R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Wszystko razem złożone do kupy.



Można stwierdzić, że pierwszy etap (tak sobie nazwałem) mam za sobą. Jak na razie, wszystko pasuje idealnie. Jedynie moje wariacje z BCG spowodowały, że pierwszy segment nie wyszedł tak jakbym sobie tego życzył w związku z tym musiałem się przeprosić z budasiem i otworzyć okno.

Do następnego.

 
14-02-13 21:23  Odp: [R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Prezbiterium



Krótka uwaga: na tym etapie lepiej ścianki rozcinać, ponieważ są za małe do wręgi dachu. Natomiast w przypadku dopasowania wręgi do ścianek, cały podzespół nie pasuje do ścianki tylnej. Jakoś to skleciłem a kapliczki boczne zakryją lekkie szparki.

Do następnego

 
15-02-13 11:37  Odp: [R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie mury pną się do góry, powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-02-13 20:05  Odp: [R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Lewa ściana podparta.



Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to daszki, są ciut za długie. Po za tym, malutkie docinki i pasuje jak ulał. Niestety, ale przy tej "wielkości elementów" papier zaczyna mieć tendencję do rozwarstwiania i pękania. Przy mniejszych kolumienkach, będę już musiał każdy z elementów rozcinać...

Do następnego

--

 
25-02-13 20:15  Odp: [R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Ściana prawa gotowa. W dalszym ciągu występują problemy z daszkami. Poza tym, inne elementy niczym klocki.



Obecnie zabieram się za filary prezbiterium. Na tym etapie, elementy będę już rozcinał ponieważ ich wielkość i jakoś papieru mogę spowodować, że w przypadku paginowania- nacinania, kartonik będzie pękał.

Mam teraz pytanie do tych, co już model popełnili: czy elementy kapliczki bocznej od 65 do 75 skleiliście dopiero po wykonaniu dachu głównego i podstawy dzwonnicy?, czy można sobie pozwolić pominąć numerację i skleić, że tak powiem nie po kolei?

Pozdrawiam

 
25-02-13 21:02  Odp: [R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to jak już tyle murów masz, to niedługo wieniec będziesz wieszał :). Ładnie to kleisz.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-02-13 21:59  Odp: [R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Kolumienka prezbiterium metodą na styk. Wybaczcie, że jakoś makro taka sobie, ale nie ogarnąłem jeszcze nowego aparatu, ale z grubsza widać różnicę. Przy okazji można zobaczyć, że staram się zachować czystość w klejeniu, bo dotychczas focie były z dosyć dalekiej odległości i można było to jakoś ukryć:



Własnoręcznie wykonałem daszki, niestety ale u mnie jakoś nie pasują... Metoda stykowa fajna, już ją stosowałem kiedyś, ale masakrycznie wydłuża czas budowy. Na dwie kolumny, nie ma sensu dublować zdjęć, straciłem 2h.

Postanowiłem, że pójdę jednak po numeracji. W końcu projektant miał w tym jakiś ukryty sens a ja wolę nie odkrywać tego w bolesnej formie :D

Borowy: też chciałbym aby był to już etap wieszania wieńca, ale do tego długa droga. Jednak dziękuję za pochwałę, fajnie łechta ego.

Do następnego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024