FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-07-12 13:27  [Relacja] 4-5/2002 Dar Pomorza
Bartek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witajcie tu bartek. Tym razem zaczynam relacje ''od podstaw''.
Zaczekałem z zaczęciem relacji aż będę miał czym się pochwalić. Tak więc oto pierwsze fotki szkieletu:



jak widać na ostatnim obrazku, wręga podłużna wystaje od wręg poprzecznych. Tam mnie jeszcze nie było ^.^ Miałem problem z długością wręg,
więc wręgę poziomą musiałem przedłużyć i teraz muszę doszlifować. Kolejne fotki będę dokładał z czasem.

--
Modelarstwo to moja szkola cierpliwosci...

 
16-07-12 14:19  Odp: [Relacja] 4-5/2002 Dar Pomorza
Tomek 

 - 2

Podziwiam tych, którzy kleją żaglowce! Ogromny szacunek dla nich! Powodzenia!

 
16-07-12 20:34  Odp: [Relacja] 4-5/2002 Dar Pomorza
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Życzę powodzonka!!!

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
16-07-12 20:53  Odp: [Relacja] 4-5/2002 Dar Pomorza
Locutus88 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Życze powodzenia w budowie modelu! :) Szkielet to jedna z najwazniejszych - jak nie najwazniejsza cześć w modelu. Obecnie pracuje nad szkieletem galeony "Smok" z najnowszego wydania MM no i doswiadczylem tego na własnej skórze, że wcale to nie jest taka łatwa sprawa. Niemniej jednak życze powodzenia i trzymam kciuki! :)

--
"Nie po to umieramy aby pyłem zostać, ale śmiać się i żyć, nie myśleć, jaka czeka jutro chłosta..."

 
16-07-12 21:50  Odp: [Relacja] 4-5/2002 Dar Pomorza
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Szkielet z 2mm tekturki wygląda bardzo solidnie. Na pewno wycinało się go dość ciężko.
Trzymam kciuki za dociągnięcie relacji do końca gdyż to przepiękny okręt i po sklejeniu na pewno będzie wywierał niesamowite wrażenie.

Zdjęcia póki co są dość dobre. Staraj się jednak robić je na jednolitym tle np. odwrocie plakatu lub brystolu. Wtedy wzrok będzie się skupiał na modelu, a nie zbędnym tle.

Locutus88
Załóż relację, we dwóch będzie raźniej sklejać.

--

Post zmieniony (16-07-12 22:35)

 
17-07-12 17:32  Odp: [Relacja] 4-5/2002 Dar Pomorza
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Trzymam kciuki - ja jakiś czas temu ruszyłem z "bliźniaczą" jednostką - relacja jak zwykle u mnie trochę z tyłu. Obecnie jestem na etapie kończenia wzmocnień między wręgami. Dłubanina z docinaniem "paliczków" trwała ponad miesiąc, ale teraz mogę ze szkieletem cuda czynić. Życzę wytrwałości - kadłub to pestka, schody zaczną się przy sznurkologii. Sam jestem ciekaw jak przez to wszystko przebrnę - wzajemny doping bardzo mile widziany :) .

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
17-07-12 17:42  Odp: [Relacja] 4-5/2002 Dar Pomorza
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Wejdę na chwilę w słowo - może spróbujesz takiej metody: TUTAJ - moim zdaniem mniej pracochłonne zwłaszcza przy 2mm wręgach. Ja swoje pływadło co prawda oklejałem miesiąc, ale to z braku czasu na dłubanie i przyjemności.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
17-07-12 20:13  Odp: [Relacja] 4-5/2002 Dar Pomorza
Bartek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witajcie koledzy,
niestety muszę was zawieźć. Dziękuje za rady co do szkieletu ale ja wybrałem ten oto sposób zrobienia:



jak widać na pierwszym obrazku nakleiłem już pokłady i zaczynam podposzycie (robione z tektury po norweskiej pizzie (dobra była) ^.^)
metoda robienia podposzycia wzięta z tąd:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=3960.msg52682#msg52682

--
Modelarstwo to moja szkola cierpliwosci...

 
10-10-13 13:57  Odp: [Relacja] 4-5/2002 Dar Pomorza
Michał H 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

Witaj.

A jakiej tektury użyłeś do podklejenia pokładu?

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024