FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
20-01-10 07:21  Odp: [Galeria] IJN Tone bul bul....bul...;-)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Jorzik, koniecznie skończ Kitakami, to w brew pozorom , ciekawy model i mało kto go kleił. A fajnie jest mieć coś rzadko spotykanego na półce .

Benek, Kabiny robię w ten sposób, że wykonuję formę na podstawie kabiny z wycinanki, zalewam z zewnątrz S.G. następnie do wewnątrz wkładam Poxipol, i zanim zastygnie klej drut na tyle długi, żeby się nie poparzyć nad kuchenką. Jak wszystko wyschnie, szlifuję papierem ściernym. Podpierdzielam córeczce z zabawek przezroczyste plastikowe opakowanie(najlepiej jak najcieńsze), rozgrzewam nad kuchenką gazową i w odpowiednim momencie zatapiam wcześniej przygotowaną formę kabiny. Nadmiar odcinam, oklejam ramką i już. Z resztą wstawię fotkę po południu, to sobie zobaczysz co jak.

Szyszkownik, dzięki za uznanie, marzy mi się jeszcze takie brudzenie modeli jak twój Oyodo. Po za tym, żeby tradycji stało się zadość, i żeby Tone nie był sam w gablocie, biorę się za Kiji. Tylko on się tam zmieści.

Witek, flota robi się faktycznie coraz większa, a ja póki co pomieszkuję w kawalerce, więc muszę przystopować z wielkością i ilością modeli. Tone budowałem ok. roku, a to zdecydowanie za krótko jak na tej wielkości model, zresztą ty wiesz lepiej, ile czasu trzeba poświęcić na ok. metrowej długości model:-).Jak pisałem teraz przyszła pora na Kiji, malowany, cudowany etc…
Pozdrawiam

 
20-01-10 12:30  Odp: [Galeria] IJN Tone bul bul....bul...;-)
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Cyryl twoja flota japońców staje się powoli imponujaca. Mam nadzieję że zobaczę kiedyś przynajmniej jej część na żywo. Model Tone robi bardzo dobre wrażenie - dlaczego nie było relacji?
Cyryl napisał:

>> Szyszkownik, dzięki za uznanie, marzy mi się jeszcze takie
> brudzenie modeli jak twój Oyodo.

Dlaczego nie spróbować przy Tone napewno model by na tym zyskał, zresztą myślę że Szyszkownik napewno pomoże Ci w technice brudzenia :-). Przy twojej technice malowania modelu naprawdę warto byłoby się nauczyć washa i innych technik brudzenia modeli.

Fajnie, że bierzesz się za KIJI, mam go w 2D i wyglada naprawdę zachęcająco. Niestety na WLKP mamy już jeden model Kiji gotowy, drugi w trakcie budowy więc narazie sobie odpuszę jego budowę - nie będziemy przecież na spotkaniach ciagle oglądać tego samego.

Pozdrawiam
Pirania

 
20-01-10 13:56  Odp: [Galeria] IJN Tone bul bul....bul...;-)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Benek, to mój zestaw do produkcji kabin.

I jeszcze kilka zdjęć modelu.


Pirania, W moim przypadku malowanie ma na celu zamaskowanie niedociągnięć, to nie to samo co twoja Akitsuschima, czyściutka, równiutka, piękna. Kiji, to kolejny model, przy którym chcę poćwiczyć, przede wszystkim estetykę, i chyba się skuszę na brudzing.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
20-01-10 15:45  Odp: [Galeria] IJN Tone bul bul....bul...;-)
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Wielkie dzięki Cyryl :)

--

 
20-01-10 15:59  Odp: [Galeria] IJN Tone bul bul....bul...;-)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kawał dobrej roboty.
Gdybyś tak jeszcze wziął bardzo cienki pędzelek i pacnął punktowo farbką miejsca, gdzie wyziera biały karton - będzie czad.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024