FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-05-07 22:54  [Relacja/Galeria] Yamaha YZF-R1
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Od dłuższego czasu przeglądam forum od czasu do czasu coś sam klecąc , mimo pracy zony i trójki dzieciaków. Nie umywa się to co prawda do ogromnej większości modeli zmieszczonych na okolicznych stronach jednak chciałem się wcisnąć małą niszę. jak do tej pory zdarzyła się jedna jedyna relacja z budowy motocykla (choć oczywiście mogłem coś przegapić). Jako, że jeden model jednośladu udało mi się doprowadzić do końca, są szanse, że i ten doczeka finału. By rozwiać wszelkie wątpliwości model jest pobrany ze strony Yamahy.

Na początek elementy z których kiedyś powstanie widelec:


Z doświadczeń z poprzednim motocyklem przed złożeniem tego do kupy poczekam do finału.

owiewka:

Lusterka czekają na podobnie jak widelec na koniec prac by złapać odpowiedni kąt. Zastanawiałem się czy nie zrobić szyby z przezroczystej folii ale ostatecznie stanęło, na tym, że nie wykorzystam nic poza kartonem i klejem (choć kusi mnie wyklejenie folią aluminiową lusterek)

oraz zbiornik paliwa:

o dziwo w normalnym świetle te płonące białe krawędzie są niemal niewidoczne. Muszę chyba popracować nad fotografią.

Na razie to tyle. Za jakiś czas umieszczę fotki (mam nadzieję, że lepsze) pozostałych elementów.

Pozdrawiam

 
28-05-07 00:51  Re: Powitanie oraz kilka zdjęć z budowy yzf-r1
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Znam to flesz aparatu cyfrowego "wyolbrzymia " wszystkie krawedzie,
spróbuj fotki zrobić w dzień bez flesza.
Tez kiedyś kusiła mnie ta Yamaha ,trzymam kciuki.
Pozdrawiam tomasz

 
28-05-07 09:19  Re: Powitanie oraz kilka zdjęć z budowy yzf-r1
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jeżeli jest za jasno od flesza to odsuń aparat dalej ale daj troszeczkę zoom'a i wtedy zrób fotkę z fleszem.

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
28-05-07 09:32  Re: Powitanie oraz kilka zdjęć z budowy yzf-r1
stach48 

 

Uszanowanie. Myślę że nalerzałoby jednak zrobic owiewkę i lusterka z folii. Model będzie bardziej efektowny. Zapewne nawet czołowi ortodoksi kartonowi nie bedą zgorszeni zastosowaniem tego materiału. Jednak to tylko moje zdanie w końcu to nie mój koń i nie mój wóz.
NAJLEPSZEGO-



Post zmieniony (28-05-07 09:33)

 
28-05-07 11:06  Re: Powitanie oraz kilka zdjęć z budowy yzf-r1
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Kolega Stach dobrze radzi model jest pracochłonny i zdetalizowany a wiele traci przez papierową owiewkę.
Pozdrawiam Tomasz

 
29-05-07 08:59  Re: Powitanie oraz kilka zdjęć z budowy yzf-r1
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Czas na kolejne fotki:

Według opisu jest to rama:


i silnik w 2 ujęciach



co do dylematów z oszkleniem "kabiny" to zostałem przekonany, biorę nóż w ręce i wycinam owiewkę. Do głosów z forum dołączyła się drukarka, która odmówiła drukowania koloru czerwonego oraz żona, która nie dała się przekonać, że zakup nowego zasobnika z tuszem jest czymś nader koniecznym ("kto widział by facet w twoim wieku bawił się w wycinanki") :).

tak czy inaczej tusz zdobędę a w międzyczasie zmierzę się z przeróbką owiewki.

Pozdrawiam

--

 
13-06-07 14:28  Re: Powitanie oraz kilka zdjęć z budowy yzf-r1
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Jako, że prace w końcu mogły ruszyć do przodu przedstawiam efekty:

1. przerobiona owiewka


2. osłona w 2 ujęciach





zastosowałem sie do waszych rad i fotki wyszły znaczaco lepiej

Pozdrawiam

--

 
13-06-07 15:03  Re: Powitanie oraz kilka zdjęć z budowy yzf-r1
stach48 

 

Uszanowanie. No i ok. myślę że nie żałujesz tej przeróbki. Jak mówili starożytni germanowie "mała rzecz a cieszy";))))))-NAJLEPSZEGO-

 
14-06-07 08:30  Re: Powitanie oraz kilka zdjęć z budowy yzf-r1
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Kosztowała mnie trochę pracy i cierpliwości (2 prototypy podczas montażu udało mi się zabrudzić klejem) ale efekt wart był wysiłku.

W tej chwili na tapecie układ wydechowy.

Pozdrawiam

 
23-07-07 22:27  Re: Powitanie oraz kilka zdjęć z budowy yzf-r1
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Prace powoli zbliżają się do końca. Na potwierdzenie słów moich zamieszczam fotki układu wydechowego:



Elementy złożone są jak na razie na sucho. mimo, że jak na razie model nie sprawia problemów, to jakoś nie wierzę, że jeśli w tym momencie skorzystam z kleju to później będzie mi to wszystko ładnie pasowało.

Jeszcze tylko tylny wahacz, kółka, kanapa i składanie wszystkiego razem. :)

Wygląda na to, że znowu się uda ......

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024