FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-04-07 14:14  [relacja] SD.Kfz. 265 - KF
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam w kolejnej relacji z budowy
Po ukończeniu Panzer 38(t) z GPMu postanowiłem zrobić cos małego i szybkiego, w czerwcu wyjeżdżam na dłuższy okres i chciałbym ten model skończyć do tego czasu.
Mój wybór padł na wkładkę do czasopisma Kartonowy FAN – Niemiecki lekki czołg rozpoznawczy SD.Kfz. 265. Sam model w formie 2D fajnie się prezentuje, jest to komputerowe przerysowanie starszego opracowania autora Dariusza Zygmańskiego.



Po zrobieniu skanow, zabrałem się ochoczo do rozcinania wycinanki. Szkielet nakleiłem na tekturę 0,9mm autor zaleca 1mm. Skleiłem go w jedna całość i zacząłem mierzyć poszycie… i w tej chwili mój zapał ostygł, okazało się ze owe poszycie jest za małe w stosunku do szkieletu. Dugo się nie zastanawiając postanowiłem skleić konstrukcje pudełkowo naklejając poszycie na tekturę. To posuniecie jednak nic nie dało ponieważ w dalszym ciągu wymiary poszczególnych części się nie zgadzały ze sobą. Skończyło się na docinaniu niemal każdej części poszycia. Jak by tego było mało to ten karton dziwnie się mechaci i wychodzą jakieś niteczki z niego (lakierowałem model przed wycięciem tak samo jak poprzedni czołg). Ten model będzie dobra bazą do eksperymentów z lakierowaniem, muszę zamówić błyszczący lakier humbrola i matowy pactry.To co widać na zdjęciach męczyłem 3 dni, postaram się go dokończyć, ale za żadne skarby świata nie polecam go nikomu :evil:




Na dodatek w czasie niezliczonych manewrów kadłubem w czasie retuszowania, zdążyłem go upaćkać od brudnych palców .

--
Pozdrawiam
_____

 
03-04-07 21:48  Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF
janusz 

Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 21
 

Cześć!
To, co napiszę, zakrawa na anegdotę, ale właśnie skończyłem dłubać otworki w gąskach do opisywanego modelu, i pomyślałem sobie, że zasłużyłem, by trochę pocieszyć oko pracami innych, a tu taka niespodzianka. Zasiadam więc do śledzenia postępów.
Pamiętam , że u mnie tez było sporo problemów z poskładaniem kadłuba. Wystąpiły też róznice odcieni na poszczególnych arkuszach, skutkiem czego lewa ścianka przedziału bojowego i parę innych szczgółów ma jakby bardziej niebieskawą barwę. Poza tym model skleja sie dość przyjemnie.
Życzę powodzenia w dalszych pracach
Pozdrawiam cieplutko.

 
03-04-07 22:20  Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Witam !!!
Bartosz ja uważam że ten model będzie wykonany jak Twój poprzedni.
Czekam na dalszą relacje.

Pozdrawiam Janek

--

 
08-04-07 11:06  Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Miał być model w standardzie na dwa miesiące roboty, a wyszło że będzie malowany i prace na pewno się wydłuża. W tym modelu praktycznie wszystko jest do poprawienia. Zacząłem od uplastycznienia różnych klapek włazów innych elementów. Wykonałem również testowo dwa ogniwka gąsienicy, które zapożyczyłem od QNa mam nadzieje ze się nie pogniewa;).



Dopiero teraz do mnie dociera jak głęboko zabrnąłem rozpoczynając ten model.

--
Pozdrawiam
_____

 
08-04-07 19:32  Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Qń nie po to rozdaje te ogniwka publicznie, żeby się denerwować. :)))

Cieszę się, że się na coś przydają.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
08-04-07 23:17  Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Jeżeli chodzi o gąsienice, to polecam zajrzeć do mojej relacji z budowy PzKpfw I Ausf. A. Tam znajduje się mój "przepis" na gąski ogniwkowe od QŃ-ia.
Mam nadzieję, że tamten opis choć trochę pomoże w budowie.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
09-04-07 16:24  Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

DarkLord na pewno skorzystam z twoich rad :-)
------

Prezentuje dalsze postępy z prac:
Układ wentylacyjny
Najpierw wyciąłem miejsce na siateczkę, wkleiłem ja na cyjanopanie oraz pomalowałem na czarno, miejsce cięcia zaszpachlowałem. Na samej górze przykleiłem element z wycinanki.


Chciałem wykonach takie zgrubienie pod błotnikiem na którym znajdują się nity czy jakieś tam śrubki. W tym celu wydrukowałem fragment błotnika, przyciąłem do pożądanego kształtu i wzbogaciłem o kilka nitów. (te nierówności na białej części to ślady po ołówku)


Wykonałem również jakieś element których nie umiem nazwać, a znajdują się pomiędzy kadłubem, a kolami.


--
Pozdrawiam
_____

 
10-04-07 20:26  Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Dzisiaj wykonałem cos takiego


uplastyczniłem również spód kadłuba (na jednym ze zdjęć widać czym nakładam nity).

[

--
Pozdrawiam
_____

 
10-04-07 23:29  Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam,
Ty to jesteś magik, z takiego "cóś" (pisownia specjalnie) robisz COŚ. Podziwiam i czekam na finisz.

 
21-04-07 19:14  Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Wykonałem 10 kół nośnych plus jedno zapasowe które będzie zamocowane na kadłubie.
W celu ułatwienia montażu „szprych”, wykonałem sobie taki mały szablon dzięki któremu zachowałem odpowiednie kąty.


--
Pozdrawiam
_____

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024