FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-04-07 14:14  [relacja] SD.Kfz. 265 - KF
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam w kolejnej relacji z budowy
Po ukończeniu Panzer 38(t) z GPMu postanowiłem zrobić cos małego i szybkiego, w czerwcu wyjeżdżam na dłuższy okres i chciałbym ten model skończyć do tego czasu.
Mój wybór padł na wkładkę do czasopisma Kartonowy FAN – Niemiecki lekki czołg rozpoznawczy SD.Kfz. 265. Sam model w formie 2D fajnie się prezentuje, jest to komputerowe przerysowanie starszego opracowania autora Dariusza Zygmańskiego.



Po zrobieniu skanow, zabrałem się ochoczo do rozcinania wycinanki. Szkielet nakleiłem na tekturę 0,9mm autor zaleca 1mm. Skleiłem go w jedna całość i zacząłem mierzyć poszycie… i w tej chwili mój zapał ostygł, okazało się ze owe poszycie jest za małe w stosunku do szkieletu. Dugo się nie zastanawiając postanowiłem skleić konstrukcje pudełkowo naklejając poszycie na tekturę. To posuniecie jednak nic nie dało ponieważ w dalszym ciągu wymiary poszczególnych części się nie zgadzały ze sobą. Skończyło się na docinaniu niemal każdej części poszycia. Jak by tego było mało to ten karton dziwnie się mechaci i wychodzą jakieś niteczki z niego (lakierowałem model przed wycięciem tak samo jak poprzedni czołg). Ten model będzie dobra bazą do eksperymentów z lakierowaniem, muszę zamówić błyszczący lakier humbrola i matowy pactry.To co widać na zdjęciach męczyłem 3 dni, postaram się go dokończyć, ale za żadne skarby świata nie polecam go nikomu :evil:




Na dodatek w czasie niezliczonych manewrów kadłubem w czasie retuszowania, zdążyłem go upaćkać od brudnych palców .

--
Pozdrawiam
_____

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [relacja] SD.Kfz. 265 - KF  nowe
Bartosz 5462 03-04-07 14:14
 Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF  nowe
janusz 482 03-04-07 21:48
 Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF  nowe
Janek 398 03-04-07 22:20
 Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF  nowe
Bartosz 441 08-04-07 11:06
 Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF  nowe
QN 346 08-04-07 19:32
 Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF  nowe
DarkLord 345 08-04-07 23:17
 Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF  nowe
Bartosz 434 09-04-07 16:24
 Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF  nowe
Bartosz 421 10-04-07 20:26
 Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF  nowe
mrymacki 338 10-04-07 23:29
 Re: [relacja z budowy] SD.Kfz. 265 - KF  nowe
Bartosz 456 21-04-07 19:14

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024