FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-03-07 23:05  [Galeria] Żaglowiec MW Iskra
Lukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam ponownie. Dziś pragne przedstawić Wam kilka zdjęć modelu Iskry, jak wspominałem w poście o Zawiszy, jest to model wykonany przez mojego brata. P ile się dobrze orientuję to model ten buduje już się blisko 2 lata. Po sklejeniu szkieletu i przyklejeniu pokładu, powiem szczeże, że nie wywarł on na mnie dużego wrażenia. Zresztą wiecie jakie potrafią być modele z MM. Skopńczyło się na tym, że cały kadłub był szpachplowany i malowany, niestety nie posiadam zdjęć z tego okresu.









Resztę zdjęć zamiewszczę po ukończeniu modelu, lub w miarę możliwości wraz z modernizacją modelu.
Pozdrawiam

--

 
15-03-07 23:29  Re: Żaglowiec MW ISKRA - kilka fotek
Kamil Zoszak   

NO te zdjęcia nocne to ukazują piękno tej jednostki... A co do budowy to proszę Cię abyś zamieszczał kolejne fotki z "altualizacji" modelu.... Podoba mi się

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
16-03-07 00:20  Re: Żaglowiec MW ISKRA - kilka fotek
piotras 20   

Witam cię Łukaszu !!. Na początku słowa uznania, poniewaz to piękny model który zasługuje na chwile uwagi. A teraz mam do ciebie pytanko. Czy podczas budowy korzystałeś z jakichś zdjęc, albo planów ożaglowania, olinoeania i omasztowania ??. Mam ten sam model, i chcę go zbudować, ale rysunki z wycinanki są tak beznadziejne, i tak skąpe ze się w tym głubie.
I w związku z tym nasuwa się moja prośba. Jeślibyś posiadał jakieś zdjecia, albo plany omasztowania, ożaglowania i olinowania ??, prosiłbym o przesłanie na maila.
liber181@wp.pl . Z góry dzięki !!, a jeśli ktoś z forumowiczów który odwiedzi ten wątek, i równierz mógłby mi pomódz, prosze o kontakt na maila, albo gg 7166055 , będe zobowiazany. Jeszcze raz gratuluje pieknego modelu !!!! .

--
butapren, potęga modelarzy

 
16-03-07 01:30  Re: Żaglowiec MW ISKRA - kilka fotek
Michał 

 

Piekny model, pięknej jednostki

 
16-03-07 04:32  Re: Żaglowiec MW ISKRA - kilka fotek
Berto   

Wielkie wyrazy uznania. Jest to jeden z tych modeli MM, ktorego bez wlasnej inwencji nie mozna skleic. Mysle, ze warto dac ostrzezenie dla osob, ktore zainteresuja sie tym modelem po zobaczeniu tych zdjec. Jest tam koszmarnie zaprojektowany kadlub, instrukcja olinowania beznadziejna. Plany modelarskie tylko w pewnym stopniu pomagaja. Jedno jest pewne jest to piekny model.

 
16-03-07 18:25  Re: Żaglowiec MW ISKRA - kilka fotek
Lukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam.
Dziękujemy za wyrazy uznania:) Aby zbudować model mój brat korzystał ze zdjęć dostępnych w internecie oraz planów modelarskich. Często stawał na rozdrożu, nie wiedząc co zrobić, ponieważ w MM była tak a w Palnach inaczej. Osobiście twierdzi że model ten, a włąściwie jego wygląd, to kompromisy polegające na rezygnacji z jednych rolzwiązań, prezentowanych w wyżej wymienionych wydawnictwach, lub ich sprytne połączenie. Zdjęcia oczywiście będze zamieszczał na bieŻąco.
Życzę Wam owocnej pracy przy modelach i dużo cierpliwości tym którzy podejmą sie klejenia Iskry:)

 
16-03-07 18:39  Re: Żaglowiec MW ISKRA - kilka fotek
Jurassic 

 

Model bardzo ładny. Jestem pełen podziwu dla włożonej w niego pracy. Efekt świetny.
Możnaby jednak poprawić olinowanie. Wydaje się bardzo "włochate" na tych zdjęciach nocnych (nie mówie oczywiście o okablowaniu do oświetlenia). Może spróbuj "zaimpregnować" nitki za pomocą np. BCG

 
16-03-07 19:05  Re: Żaglowiec MW ISKRA - kilka fotek
Michał 

 

Łukaszu, mam do Ciebie zatem jeszcze małe pytanie. Czy sama bryła kadłuba Iskry była przez brata poprawiana? Czy model w tej początkowej strefie, także sprawił trudności, co spowodowało do np. sięgnięcia po plany modelarskie? Z tego co widzę po zdjęciach, szpachla poszła w ruch:) Przejżałem sobie ten numer MM i jeśli chodzi o poszycie kadłuba, to szpachla jest najlepszym rozwiązaniem, stąd moje pytanie powyżej:) Pozdrawiam i czekam na reszte fotek

 
17-03-07 18:42  Re: Żaglowiec MW ISKRA - kilka fotek
Lukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Tak, zgadza się szpachla poszła w ruch. Z tego co mi wiadomo to bryła sama w sobie jaoś nawet się prezentowała, jednakże gdzie inegdzie wręgi wystawały posa obrys pokładu. Raz z lewej, raz z prawej strony. Plany były potrzebne aby olinować tę jednostkę i ewentualnie ją wzbogacić o szczególy i tepu podobne.

 
08-02-10 12:42  Odp: [Galeria] Żaglowiec MW Iskra
Doggood   

Również poszukuję planów olinowania Iskry. Niebawem przystępuję do sklejania masztów więc olinowanie tuż tuż. Czy dostałeś może jakieś szczegółowe plany. Mój e-mail tomkas5@wp.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024