ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.
 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
26-01-07 00:32  [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Astra28 Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Witam wszystkich Forumowiczów.

Zdecydowalem się zamieścić jeden z tutoriali, który dość często wykorzystuję w pracy, a który przydaje mi się również przy modelarstwie. Otóż mamy następujący problem: jedna z części naszego modelu powinna się otwierać, a wewnątrz znajdować się powinno kilka detali. Niestety projekt nie przewiduje tej części jako otwieranej. Dysponujemy natomiast zdjęciem oryginalu ... ale fotograf nie przewidzial, że będziemy potrzebowali dokladnych danych i zrobil to foto pod kątem. No i nijak to nam nie pasi do części, którą warto by bylo zwaloryzować.

Do tej sztuczki potrzebujemy programu do grafiki wektorowej (używam Corel Draw 9.0 PL) oraz programu do obróbki zdjęć (używam Photoshopa CS ENG, ale równie dobrze sprawdzi się Corel Photopaint, Gimp lub PaintShopPro).

Jako przyklad wybralem sobie model GAZ 69 M z MM (tak przy okazji przyda mi się to przy budowie mojego autka). Otóż w tylnej burcie znajduje się "czarodziejski schowek na linę holowniczą". W sumie nic trudnego, ale dzięki temu fajne do zrobienia no i latwe do pokazania techniki. Na początek fotki tego czym dysponujemy: część z MM skanowana 300 dpi kolor oraz foto burty z netu oczywiście:Zaczynamy od Photoshopa.
1 - Otwieramy plik z fotką naszego CSL (Czarodziejski Schowek na Linę :) File / Open (Plik / Otwórz).
2 - Z palety narzędzi wybieramy narzędzie Lasso (klawisz skrótu "L").3 - Przy wciśniętym klawiszu lewy Alt klikamy na kolejne narożniki naszego schowka, dzięki czemu otrzymamy zaznaczenie interesującego nas obiektu (takie "chodzące mrówki" wokól CSL).4 - Teraz z menu glównego wybieramy Layer / New / Layer via Copy (Warstwa / Nowa warstwa/ Warstwa przez kopiowanie) lub sekwencja klawiszy CTRL+J. Zniknęly "mrówki", ale pojawila nam sie dodatkowa warstwa.5 - Klikamy następnie na warstwę Background (Tlo) a potem na ikonkę kosza i w ten sposób otrzymujemy warstwę zawierającą tylko i wylącznie nasz CSL.
6 - Z palety narzędzi wybieramy narzędzie Move (przesuwanie - klawisz skrótu "V").
7 - Na górze i po lewej stronie naszego obrazka znajują się Rulers (Linijki), gdyby ich nie bylo wystarczy sekwencja klawiszy CTRL+R i linijki nam się pokażą. Klikamy na górnej linijce lewym klawiszem myszy (LKM) i przytrzymujemy go. Przy ciągle wciśniętym LKM przesuwamy kursor w dól, co spowoduje, że z linijki wyciągniemy tzw. prowadnicę dociągamy prowadnicę do najwyższego punktu naszego CSL i upuszczamy ją tam. Następnie wyciągamy kolejną prowadnicę poziomą i dociągamy ją do najniższego punktu CSL. Podobnie wyciągamy dwie prowadnice pionowe z lewej linijki i dociągamy je do skrajnego prawego i lewego punktu CSL. Jak dalo się zauważyć tuż przed dotarciem do krawędzi CSL prowadnice są delikatnie dociągane do końcówki tzw. przyciąganie do krawędzi.8 - Teraz z menu glównego wybieramy Edit / Transform / Distort (Edycja / Przeksztalć / Znieksztalć). Wokól naszego CSL pojawila się ramka z ośmioma kwadracikami (punkty kontrolne). Teraz narożne punkty kontrolne przesuwamy w różnych kierunkach, tak aby narożniki CSL pokryly się z punktami przecięć prowadnic. Dzięki temu nasz CSL uzyskal ksztalt prostokąta, co prawda nie ma jeszcze dokladnych wymiarów, ale to za chwilkę.
9 - Musimy teraz zaakceptować wprowadzone zmiany. Klikamy na krokiewkę OK, w prawym-górnym rogu obszaru roboczego.10 - Teraz, na zakończenie pracy w Photoshopie powinniśmy pozbyć się niepotrzebnego "światla" wokól CSL. W tym celu wykonujemu polecenie z menu glównego: Image / Trim (Obrazek / Przcięcie), zaznaczamy "Transparentne pixele" oraz "Góra, dól, lewa, prawa" i zatwierdzamy wprowadzone zmiany.11 - Teraz już tylko trzeba wynik naszej pracy zapisać na dysku. Z menu glównego wybieramy File / Save as (Plik / Zapisz jako) lub sekwencja klawiszy CTRL+SHIFT+S, nadajemy plikowi nazwę i możemy zamknąć Photoshopa.No to teraz zapraszam do Corela (używam wersji 9.0 PL - dlatego komendy będą już tylko po polsku)

12 - Otwieramy nowy plik - menu glówne Plik / Nowy (CTRL+N). Standardowo ukazuje nam się kartka A4 w orientacji pionowej. Teraz importujemy skan naszego CSL z Malego Modelarza - menu glówne Plik / Importuj (CTRL+I) - wstawiamy plik jedynie pojedynczym kliknieciem - WAŻNE. Ustawiamy CSL na kartce dokumentu. Klawiszem F4 powiększamy obraz tak, żeby widzieć caly obiekt.13 - Teraz z kolei importujemy nasz wyrównany przed momentem plik z fotografią schowka. Pierwszy narożnik ustawiamy w lewym górnym rogu - klikamy i przytrzymujemy Lewy Klawisz Myszy - WAŻNE żeby go nie puścić - i przeciągamy do dolnej krawędzi części i dopiero wtedy puszczamy LKM.
14 - Kolejnym krokiem będzie "dociągnięcie" fotki do wymiarów części. Łapiemy prawy-środkowy punkt kontrolny i przeciągamy go tak, aby fotka pokryla się dokladnie z obrysem na części. Oczywiście możemy w tym momencie podociągać wszystkie punkty kontrolne, tak aby fotka pasowala jak najbardziej do obrysu części skanowanej.Powinniśmy otrzymać coś takiego. Potem wystarczy już tylko albo to druknąć i pomierzyć albo dalej pobawić się w Corelu i dorobić części.
A można to zrobić calkiem fajnie.Mam nadzieję, że wszystko jest w tym tutorialu dość czytelne. Jeżeli nie to proszę pytać, w miarę dysponowania wolnym czasem będę odpowiadal. Milej zabawy :)

P.S.

Tak sobie wlaśnie przypomnialem, że ta wlaśnie sztuczka pozwala na wykonanie zdjęcia blyszczącej okladki książki przy użyciu cyfrówki i lampy blyskowej. Otóż nie fotografujemy książki z góry (bo wtedy odblysk spowoduje nieczytelność okladki) ale lekko pod kątem. Wtedy światlo odbije się od okladki, ale w drugą stronę niż obiektyw aparatu. Potem pozostaje już tylko wyprostować okladkę, nadać jej odpowiednie wymiary i foto gotowe :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-01-07 23:14  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
woy-tek Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Astra - dzięki. Było juz na forum kilka dyskusji na temat "co i jak" obrabiać w komputerze jednak tylko między facowcami. Twój post to fantastyczny kurs dla "opornych". Proszę o wiecej takich tutoriali :-)

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 18:50  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Astra28 Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Witam.

A to w takim razie prośba do wszystkich, którzy czytali ten tutorial i uważają, że będzie przydatny, żeby podawali propozycje tematów na kolejne tutoriale. Postaram się opracować coś konkretnego i fajnego. A póki co to po glowie chodzą mi następujące zagadnienia:

- retusz i poprawianie zdjęć modeli do forum, odchudzanie ich itp.,
- co i jak skanować żeby bylo dobrze, plusy i minusy różnych formatów zapisu plików,
- jakiś wstępniak opisujący funkcje corela,
- grafika wektorowa i bitmapy, wady i zalety,
- krok po kroku jak narysować różnego rodzaju siatki w corelu.

I sam nie wiem od czego mam zacząć.

Co na ten temat sądzicie ??
Jakie zagadnienia Waszym zdaniem bylyby przydatne ??
Proszę o propozycje :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 19:01  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
zimer Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja chciałbym się nauczyć jak w korelu zrobić rozwinięcie wręgi tzn. Jak zaprojektuje wręge to jak zrobić żeby narysować element aby ją okleić i żeby pasował.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 19:11  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
StuG 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
 

Grupa: GEKO

Osobiście na pierwszy ogień puściłbym tutorial " jak narysować siatki poszczególnych częśći w Corelu" - znaczy się ostatnią Twoją propozycję. Inne również są arcyciakwe, także czekam z niecierpliwością - może zoptymalizuje swoje zmagania z różnymi dorabianymi częściami do modeli?:)

Pozdrawiam

--
StuG

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 19:26  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

" - krok po kroku jak narysować różnego rodzaju siatki w corelu."

Jestem za takim poradnikiem.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 19:34  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
MarekB Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

zgadzam się z kolegami wyżej np jak narysować wypasione koła ;] i inne drobne elementy; ]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 19:56  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Jak rysować w Corelu,baaardzo proszę

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 20:17  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Iskra 

 

To ja też poproszę o rozwinięciach... i o skanowaniu.... i o wektorkach... i....na razie tyle ;-)
Astra - jak widzisz, lud forumowy łaknie wiedzy w tej dziedzinie :-)

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 20:48  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Astra28 Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanko.

No i bardzo mnie to cieszy, że lud forumowy laknie wiedzy ... znaczy się rozwija :) To ja w takim razie poukladam sobie jakis ciekawy plan tych tutoriali, żeby zarówno Ci co już liznęli Corela jak i Ci, którzy go wcale nie znają dali sobie ze wszystkim rade.

Myślę, że w ciągu najbliższego tygodnia powstanie coś interesującego, co można będzie zaproponować szerokiej publiczności.

Zaczniemy od jakiegoś wstępniaka, który zapewne będzie "nudny" dla znających Corela, ale żeby "wyrównać poziom" to wypadaloby od tych prostszych rzeczy zaczac .... może uloży nam sie z tego jakiś serial corelowski :)

No to ja w takim razie biorę się do roboty :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 20:50  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
zimer Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ile chcesz za korepetycje z Corela? ;)

A tak na poważnie to proponuje, aby ten temat przyczepić gdzieś na wierzchu i zrobić jakiś spis tutoriali bo jak to wszystko będzie w tym jednym wątku to będzie bałagan i ciężko będzie znaleźć to czego się szuka. Proponuje coś na zasadzie " roboczy spis relacji"itp.

Pochwal się z skąd tak dobrze znasz korela i do czego go wykorzystujesz czy projektujesz modele czy co?

Widząc takich fachowców na forum jestem dumny, że też tu jestem, (choć fachowca w ogóle nie przypominam)))

Pozdrawiam wszystkichPost zmieniony (30-01-07 20:57)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 20:54  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Astra28 Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

aaaaaaaaaaa i jeszcze jedno pytanko ... hiehiehie (kilka)
Czy taka forma tutoriala jaką zrobilem jest dobra ?
Czy jest to wystarczająco czytelne ?
Czy trzeba coś zmienić ?
Czy aż tak szczególowo opisywać funkcje ?

no to teraz już biorę się do roboty :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 20:56  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
MarekB Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

dobrze dobrze ;]
najleiej opisywać bardzo szczegółowo, wersja dla bardzo topornych ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 21:00  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
zimer Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dobrze jest tylko napisz, jakiej wersji corela używasz i czy te opcje, które proponujesz są we wszystkich wersjach czy tylko w niektórych

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-07 21:50  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Prosze o wersje łopatologiczną.A Twój opis prostowania zdjęć wydrukowany i w teczce sobie leży do wykorzystania w razie potrzeby

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
31-01-07 08:19  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Homik Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

A ja bym poprosił też o wersję na gimpa lub photopainta - photoshop jest jednak drogim programem komercyjnym i nie każdego stać na legalną kopię.

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-07 08:54  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 12
Galerie - 26


 - 7

Szanowni Koledzy, wątpię czy Astra będzie mógł napisać tutorial o rozwijaniu obiektu na siatki (płaszczyznę) w Corelu. Z prostego powodu - Corel jest programem 2D, a wszelkie obiekty 3D są tylko pozorne (uzyskane za pomocą cieni). Do rozwijania można zastosować Siatki, Rhino lub inny program umożliwiający rozwinięcie. W samym Corelu następuje już tylko obróbka rozwiniętej bryły tj. wyrysowanie lini, kolorowanie, cieniowanie itp.
No chyba, że się mylę - wszak co do Corela jestem samoukiem ;-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-07 23:55  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Astra28 Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Witam.

Będąc na wyjeździe nie mogę niestety na bieżąco odpisywać, ale już nadrabiam.

- Zimer, też myslalem o jakimś miejscu na takie tutoriale, pewnie inni też mogą napisać coś w tym stylu i np. o innych programach. Corela znam tak dobrze, bo pracuję na nim od 1991 roku, ale niestety w poligrafii a nie przy projektowaniu modeli :) nad czym ubolewam :) No i przestań z tymi fachowcami :) To tylko moje narzędzie pracy jak dajmy na to olówek :))))) Obecnie używam Corela w wersji 9.0 PL, w domu mam również wersję 12.0 PL (zakupioną za jedyne 250 zl w Vobisie jakis rok temu). Jeżeli chodzi o funkcjonalność to w zasadzie 12 jest nieznacznie lepsza od 9 ..... ale jest jakas taka "nijaka" i dlatego w robocie mam 9 :), która mi w zupelnosci wystarczy. W 12 dolozyli bajerow, ale one jakieś takie niebardzo :) ..... tak poza tym to moja przygoda z Corelem rozpoczęla sie od wersji 2.0 ... i to angielskiej .... no i jestem kompletnym samoukiem :), więc jak coś tam napiszę nie do końca wszystko to nie wińcie mnie .... staram się jak mogę :). W swoich opisach będę staral się opisywać tak jak to robi Corel 9 ..... dzięki temu skróty i narzędzia będą te same we wszystkich wersjach w górę.

- Marekb, podeślij jakieś foto "wypasionych" kólek .... to na podstawie fotki zrobimy tutorial i jak Konradus pozwoli gdzieś przypiąć pdf'a z wynikiem pracy to będzie za free do pobrania .... taki efekt uboczny by nam wyszedl :)

- Homik, ogólnie to raczej będę operowal w większości w Corelu, ale obiecuję, że jak będę przechodzil z czymkolwiek do Photoshopa to faktycznie postaram się poszukać odpowiedniki konkretnych funkcji w PhotoPaincie (bo skoro ktoś będzie się bawil Corelem to ma zainstalowane wszystko i Draw'a i Photopaint'a) .... a jeżeli chodzi o Gimp'a to w życiu jedynie o nim slyszalem, ale nigdy nie widzialem w akcji .... poprostu mając Photoshop'a CS nie szuka się niczego innego :)

- Fitter, oczywiście masz 100% rację Corel nie sluży do generowania siatek ---> od tego są inne programy :) ..... ale znając funkcje Corela możemy się nim naprawdę dość mocno podpierać w rysowaniu praktycznie każdego elementu .... i np. lącząc możliwości Siatek z Corelem mozna osiągnąćcalkiem fajne rezultaty. W siatkach zrobimy sobie szkic siatki i na tym jak na podkladzie naniesiemy odpowiednie tlo, fakturę lub narysujemy dodatkowe szczególy ...... albo korzystając ze skanów np. MM można bez klopotu wyrównać konkretne części, powiększyć, pomniejszyć, udoskonalić, usunąć zauważone blędy, poprawić autora w przypadku stwierdzenia różnic między modelem, a obiektem rzeczywistym, czy chociażby wykorzystując powyższy tutorial sprawdzić jakie są wymiary i rozmieszczenie dodatkowych elementów. I wlaśnie o to chodzilo mi jak pisalem o siatkach ... nie o ich generowaniu, ale o ich przeróbkach :) .... a tak poza tym to może ktoś walnie jakiś tutorialik dotyczący tych programów generujących siatki :) zawsze się zrobi bogaciej i ciekawiej.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-07 00:39  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
konradus 
satrapa ;>


 

Astra28 napisał:

> nie mogę niestety na bieżąco odpisywać, ale
> już nadrabiam.
>
> - Zimer, też myslalem o jakimś miejscu na takie tutoriale,

Astra, myślę że mam już rozwiązanie problemu. Opisałem Ci to w mailu, który wysłałem do Ciebie 2 dni temu. Z tego co zrozumiałem, to jesteś teraz poza domem, więc mail leży w skrzynce i czeka na Ciebie, a ja czekam na Twoją odpowiedź ;-) Za OT przepraszam.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-07 10:00  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Pioter   

Mam tylko jedno pytanie,czy jest możliwe wyprostować krzywą z zachowaniem rzeczywistego jej wymiaru.Takie pytania już się tu przewijały ale jeszcze nikt nie odpowiedział na to, można lub nie można.Może Ty coś wiesz o tym.

--
Piotr

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-07 10:10  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Dorsz The Odynie   

Rhino

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-07 10:34  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Pioter   

W Corelu niemożliwe?

--
Piotr

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-07 10:38  Re: [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw)
Czesiek Na Forum:
Galerie - 1
 

A ja mam następujące uwagi:
- do fittera:
W Corelu możesz zrobić wszystko co tylko chcesz, bo i tak pracujesz mózgiem. Stosując metody geometrii wykreślnej i kreśląc efekty końcowe uzyszkasz rozwinięcie dowolnej bryły (odsyłem do moich postów na ten temat gdzieś w przepastnych czeluściach naszego forum).
- do Astra 28:
Bardzo ciekaw jestem jak rozwiążesz problem rozwinięcia części przykadłubowej skrzydła "dolnopłatu". Uważam ten temat za jeden z trudniejszych.
Pozdrawiam.
Ps.:
Dorsz ma rację: Rhino rozwinie Wam wszystko co tylko sobie wyśnicie i zrobi to "sam" ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek