ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
21-01-23 21:04  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

Popracowałem trochę nad wyciągarką. Nadal wielką niewiadomą jest sposób jej mocowania do ramy.
Został do dopracowania hak pociągowy.


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
02-02-23 20:28  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

Żeby nie było, że nic się nie dzieje ...
Pierwsza przymiarka do rozwinięcia ramy (uproszczonej - nie chciałem komplikować robiąc 'podcięcie' z tyłu)
https://cdn.discordapp.com/attachments/716332365403914300/1069944835437494342/Drukuj_PZInz.342-rama.ai.pdf
Oraz wstępnie rozwinięta szoferka - bez wnętrza


No i pytanie, czy te błotniki które są zrobić sfazowane czy proste ?
obecnie mam sfazowane - zrobienie 'prostych' to 2 min pracy ..

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-02-23 21:48  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rób tak jak było w oryginale, a później się zobaczy. Ja na razie nie wesprę Cie w klejeniu testowym, bo utknąłem na 152ce, i nie chce nic nowego rozgrzebywać. (W sumie to sam mógł byś dokończyć 152kę i wreszcie opublikować ostateczną wersję).

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
04-02-23 18:07  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

Dobra, zwrócono mi uwagę, że mam rozgrzebane co najmniej 5 projektów i żaden nie jest w pełni (*) skończony.
To teraz pytanie do ogółu - co skończyć jako pierwsze ?
- PZInż 322 - weryfikacja, rozwinięcie i rysunki montażowe (3)
- PZInż 152 - weryfikacja, rozwinięcie i rysunki montażowe (1)
- PZInż 342 - dokończenie, rozwinięcie i rysunki montażowe
- elektrownię czołgową EC-1 - weryfikacja, rozwinięcie i rysunki montażowe (2)
- jaszcz amunicyjny dla Starachowickich armat plot - weryfikacja, rozwinięcie i rysunki (2)

(*) - czyli w takim stopniu, że przeciętny modelarz sobie poradzi z wydrukowaniem (ze sklejalnością może być już różnie)
(1) - modele są już rozwinięte, ale rozrzucone na pojedynczych arkuszach
(2) - modele trzeba sprawdzić, czy nie pojawiło się coś nowego sprawdzić elementy
(3) - modele do poprawy, bo od ostatniego czasu pojawiły się nowe materiały

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-02-23 18:52  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Według mnie dokończ 152ę ,bo i tak większość ma rozgrzebane jakieś modele i 342kę może nie mieć kto teraz kleić,żeby nie rozgrzebywać kolejnego modelu. Choć przyznam się,że na 342kę czekam "jak szczeniak na kość" :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
04-02-23 19:00  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

Na odpowiedzi czekam do środy do 20:00 ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-02-23 22:30  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie wiem, jaki jest cel tego plebiscytu. Przecież i tak ostatecznie ty decydujesz i tylko ty wiesz, który z twoich projektów jest najbardziej zaawansowany...

--
Pozdrawiam,
Arek

 
05-02-23 00:27  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Arek bo Wojtka trzeba kopać w zadek i ciągnąc za uszy, bo inaczej się chłop nie zmobilizuje...

A co do plebiscytu:

- PZInż 322 - weryfikacja, rozwinięcie i rysunki montażowe (3) -> testowo skleił Jaroslav i uwagi Ci przesłał. Instrukcja z numerkami i temat zamknięty.

- PZInż 152 - weryfikacja, rozwinięcie i rysunki montażowe (1) -> zbierz wszystko do kupy, uzupełnij o brakujące części i jak wyżej.

- PZInż 342 - dokończenie, rozwinięcie i rysunki montażowe -> tu jesteś jeszcze w czarnej życi ze wszystkim, nie ucieknie.

- elektrownię czołgową EC-1 - weryfikacja, rozwinięcie i rysunki montażowe (2) -> w wolnej chwili. Na razie i tak nie ma do czego tego podpiąć, bo 152 i tak leży i kwiczy.

- jaszcz amunicyjny dla Starachowickich armat plot - weryfikacja, rozwinięcie i rysunki (2) -> przecież to jest prawie gotowe, i może tylko kilku kresek brakuje, które zresztą Jaroslav skorygował. Na moje oko w tydzień rzetelnej pracy ogarniesz.

I -> ex aequo PZInż 152 i PZInż 322

II -> jaszcz amunicyjny dla Starachowickich armat plot

III -> PZInż 342

IV -> elektrownię czołgową EC-1

I nawet nie myśl o jakimkolwiek nowym projekcie, dopóki tych nie skończysz...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-02-23 05:23  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

1) 322
Tu być może potrzeba całą bryłę przeprojektować-zwęzić bo rzeczywiście silnik pod klapą wygląda jak mysz w pustej stodole....
2)152
Bo chłopaki czekają na wersję ostateczną!
3) Wóz+ birago
Wóz by trzeba zrobić od zera bo ni chu...nie wygląda.... Pontony środkowe mamy gotowe, czołowe trzeba by dopracować ale są na 90%
4) EC-1
I niech Cię ręka boska broni ruszać coś nowego zanim te dokończysz!

--

Post zmieniony (05-02-23 05:30)

 
06-02-23 13:27  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zupełnie ignorując powyższe wpisy uważam, że EC-1 jako mały zgrabny i wg mnie najciekawszy z powyższych powinien zostać ukończony jako pierwszy, a większe projekty później. Drugi chyba 152, ponieważ nawet surówka się klei i warto chyba zamknąć ale pamiętając że po ukończeniu EC-1.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024