ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-04-20 16:10  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Nieee ... powinno być wszystko. Zaprojektowane to było tak, że zewnętrzne pierścienie nakleja się na tekturę 1mm i to jest jednocześnie szkielet nośny ...

A czy ktoś jeszcze jest zainteresowany tym modelem ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-04-20 15:28  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku to barków do kół nośnych jest 8 a na mój gust powinno być 16, Teraz to nie problem, bo i tak wycinam cyrklem, a nawet jeżeli to sobie sam rozmnoże w pliku ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-04-20 16:57  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Masz rację ...
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.

Brakuje całego wiersza z bokami kół, zaraz dodam.


Poprawione...
https://drive.google.com/open?id=1fHMds1ObyQN4uxNHiSgluMnKsEgu5pIn

--

Post zmieniony (27-04-20 17:20)

 
27-04-20 21:42  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Wrrr, nie można edytować własnych postów ....

Gąsienice sugeruję zabrać od QN-ia. Są rewelacyjne.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-04-20 00:16  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do gąsienic to jeszcze daleka droga, ale mam i na pewno użyje :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-04-20 16:11  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Ehhhhhhh .....

Tylu obserwujących i żadnego komentarza ...
Ale to wyraźnie obrazuje zainteresowanie - a raczej jego brak - takimi modelami.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
29-04-20 20:53  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@Wojciechu jest dobrze, cały czas tu doglądam ;) Może kiedyś się pokuszę.
Jakbyś chciał kiedyś coś poeksperymentować z grafiką części, to służę pomocą.
Poniżej taka mała próbka ;)


@Chopin, nie daj się prosić, pokaż ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
29-04-20 23:15  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtas ale co? Gołą wannę kadłuba?! ;-P Wojtek dostał do wglądu zdjęcia i chyba starczy szaleństw na teraz ;-P

Pytanie z innej beczki: sam robisz pędzle, czy gdzieś są dostępne paczki do pobrania?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-04-20 23:31  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Goła wanna zawsze coś ;P
Jakiś czas temu, na jakiejś stornie dla grafików była dostępna za darmo paczka pędzli (zabij mnie, ale nie pamiętam gdzie). Jak chcesz mogę Ci je puścić mailem - wydaje mi się, że można z nich coś wyciągnąć.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
06-05-20 16:15  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Dobra, odpuściłem sobie doktoryzowanie się nad zawieszeniem i publikuję to co zrobiłem jako pierwszą wersję.
Proszę o ocenę czy rysunki są jasne.

https://drive.google.com/open?id=1NyRDgS9K8ORq0YtlU5oiVStI9S-ZEeKV

I jak ktoś jest chętny, to poproszę o kontakt, to umieszczę resztę z tego co mam a co kleił Chopin.

--

Post zmieniony (06-05-20 16:15)

 
07-05-20 09:39  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtek wszystko jest, jak na razie, klarowne i jasne. Teraz tylko trzeba to wszystko złożyć w zgrabną całość.

Nie pytaj tylko publikuj. A później patrz na licznik pobrań ;-) To, że mało kto się odzywa o niczym nie świadczy ;-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-05-20 10:44  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Dobra oficjalnie - mam dosyć ....
Doktoryzowania się nad kilkudziesięcioma pikselami które mają być mechanizmem napinającym - koniec, basta!
Zostaje jak jest.

Wracam do rozwijania:
Oto koła podtrzymujące gąsienice. Dajcie znać czy rysunki są jasne.
Koła napinające

Teraz wracam do szczegółów wnętrza, choć to też 'wielka improwizacja' ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
18-05-20 12:19  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku co do kół podtrzymujących to wszystko jest jasne jak słońce :-) Moja osobista prośba, to jak wrzucasz pliki do testu, to dawaj tylko sam obrys bez wypełnienia (nawet czarnego). Mi się to łatwiej drukuje i nie paćka tak przy klejeniu ;-) Mam już wszystko podrukowane, część podklejoną na tekturę, teraz to tylko wszystko złożyć do przysłowiowej kupy.

Co do doktoryzacji, nie przejmuj się. Rób przez analogie do podobnych konstrukcji i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-05-20 13:14  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Mówisz- masz ...
Koła podtrzymujące (czarno białe)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-05-20 19:22  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku wielkie dzięki :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
20-05-20 12:49  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Czego jeszcze brakuje, żeby 'postawić na kołach' PZInż. 152?

Chyba osi, ale te zaplanowałem z drewnianych patyczków.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
21-05-20 11:28  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku ja akurat pomyślałem o szprychach rowerowych, bo jednak co stal to stal, ale wychodzi na jedno. Tylko podaj jak możesz wymiary tych elementów. Jednak przed postawieniem na kołach pojazdu, ja bym wcześniej wyposażył wnętrze. To zawieszenie, z modelarskiego punktu widzenia, jest dość delikatne i przy manewrowaniu całym modelem, w trakcie doposażania w wnętrznościami, mogło by się zniszczyć. Co nie zmienia faktu, że teraz pomału przygotuję sobie moduły kół i wózków, może jeszcze gąsienice, a później dokleję do gotowego kadłuba.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-05-20 04:18  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

No dobra, spać mi się nie chciało ...
wzory osi i zewnętrzne osłony sprzęgieł bocznych

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
25-05-20 16:54  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku co takiego wchodzi w te sprzęgła, że wymagają takiej skomplikowanej konstrukcji? Chodzi o części od f do i. I do czego służą części j?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-05-20 08:55  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Zaraz, zaraz, coś chyba zepsułem :(
To miało imitować duże łożysko, ale widzę, że gdzieś coś poszło nie-tak.
Zignorujcie elementy: g, h, i, j. Za chwilę sprawdzę i przygotuję nowe wnętrze łożyska

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
02-06-20 17:10  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Dobra, chyba zupełnie się zaplątałem z tymi zwrotnicami. :(
Ale tak to jest jak patrzy się na swoje własne błędy i się ich nie dostrzega.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-06-20 12:58  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku na spokojnie. I tak już jest co sklejać Ostatnio wydłubałem przedział silnikowy i dłubie przy wózkach kół nośnych, więc zdążysz zanim ja skończę ;-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-06-20 22:23  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

No dobra, przeanalizuje raz jeszcze jak to z tymi zwrotnicami zrobić.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-06-20 16:40  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku jak najprościej, zachowując wygląd najbliższy rzeczywistości. Co z tego, że zrobisz działające łożysko, trudne do wykonania, czasochłonne, jak i tak po zamontowaniu koła napędowego nikt go nie zobaczy...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
04-06-20 22:35  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Tak też chyba zrobię i podobnie zadziałam w sprawie wnętrza.

P.S.
Założyłem serwer Discord'a dot. Modelarstwa Kartonowego - https://discord.gg/R6C7mB
I chętnie przekażę administrację Ekipie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-08-20 14:34  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Czy ktokolwiek wydrukował i próbował skleić to co zaprezentowałem?

Jeśli tak, to prosiłbym o jakiekolwiek zdjęcie tego co powstało - nawet jakby cały model nadawał się jedynie 'do kosza'

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
31-08-20 10:26  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku, mam teraz mało czasu, ale z doskoku coś dłubię. Chciał bym szybciej, ale ne dam rady. Jak tylko poskładam to w większą całość, to podeślę Ci zdjęcia. Wydrukowane mam już wszystko co udostępniłeś ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-08-20 10:53  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Jesteś jedyny który cokolwiek przy 152-ce robi .....
Poza tym zero zainteresowania ....:(

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
31-08-20 16:32  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To inaczej.... Czy sprawia Ci przyjemność projektowania tego i innych modeli?

Mi Twoje tematy po prostu pasują, bo to ciekawe konstrukcje i unikatowe. Tylko brak czasu powstrzymuje mnie przed szybsza budową. A na pocieszenie ci tylko powiem, że twoje skrzynie, z dawnej strony na republice, są w MPM na ekspozycji :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-09-20 21:38  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

"Zero zainteresowania..."? A skąd ludzie mają wiedzieć, że powstaje projekt PZInż. 152 w wątku o takim tytule i w dziale, do którego mało kto zagląda? Dodatkowo arkusze z częściami porozrzucane są po kilku stronach wątku i nie zawierają opisu jakiego pojazdu dotyczą. Przydałoby się również zamieścić podziałkę liniową na arkuszach z częściami, a nie na arkuszu z rysunkami montażowymi. Poza tym, modelarze na pewno zainteresują się tym projektem, jeśli go skończysz i opublikujesz jako pełne opracowanie. Póki co, nikt (no, może poza Chopinem) nie zacznie sklejać modelu jeśli nie ma pewności, że doprowadzisz ten projekt do końca.
Może jeszcze jedna mała uwaga. Myślę, że większość z nas wchodzi do tego wątku, żeby zobaczyć efekty twojej nauki. A tu od trzech miesięcy nic się nie dzieje. Jeśli zaczniesz publikować postępy swoich prac, powiedzmy, raz w tygodniu, to zobaczysz, że zainteresowanie twoim wątkiem się zwiększy. Ze swej strony życzę ci, abyś doprowadził ten projekt do końca, bo warto.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
02-09-20 12:15  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

To jaką grubość linii przyjąć dla :
- elementów 0.1; 0.15; 0.2 mm ?
- rysunków 0.2; 0.3 mm ?

Jakieś inne?
Ja obecnie stosuję 0.1 mm dla elementów i 0.15 mm dla wysunków

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-09-20 17:59  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

0,1mm może być kłopotliwe w druku. 0,2mm to już jednak jest dość gruba krecha. Salomonowym werdyktem śmiało możesz stosować 0,15mm dla obrysów części.

W rysunkach, nie ma to już takiego znaczenia i może być grubsza: nawet te 0,2mm. Najważniejsze jest, żeby rysunki były czytelne.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-09-20 18:03  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Hmm, a w jakim miejscu powinno się to znaleźć ?
Co do publikowania - dla mnie projektowanie jest zabawą i dlatego czasem mam takie przerwy.
Co do publikowania poszczególnych fragmentów - robię to 'na bieżąco' żeby można było podyskutować o rozwiązaniach - patrz (niepotrzebne) komplikowanie elementów zewnętrznych zwrotnic.

Jeśli nie w ten sposób powinno to wyglądać - to przepraszam.
Z trzeciej strony jednocześnie powstaje 6-7 modeli i się między nimi 'przełączam' żeby mi się nie znudziły i to też może troszkę opóźniać powstawanie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-09-20 22:59  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie robimy tego na wyścigi ;-) a cierpliwość to pierwsza cnota modelarza :-) Ja przy 152-ce mam co robić. Jak skończą mi się części, to uwierz mi na słowo Wojtku, że będę Ci do znudzenia wiercił dziurę w brzuchu :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
04-09-20 09:37  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

No dobra, skoro ktoś jednak czyta te wpisy to wrzucę garść swoich wątpliwości ...
Kadłub 152-ki mam w tej chwili zaprojektowany w formie zewnętrznego 'pudełka' z wklejanymi do wnętrza bokami i podłogą.
I tu mam zagwozdkę.
Mam trzy wersje tego wzmocnienia
1-sza - to zwykły karton wklejony do środka (pojedyncza warstwa) czyli finalnie ściana i spód będą się składały z dwu warstw kartonu
2-ga - to podwojony karton jako wzmocnienie - czyli ściany i spód to będą trzy warstwy kartonu
3-cia - to boki podklejone 1mm tekturą a spód podklejony kartonem 0.4-0.45 mm

Zastanawiam się jak to będzie od strony modelarzy, którzy ewentualnie będą kleić taki model.
Jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-09-20 17:05  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku w swoim testowym kadłubie 152-ki doliczyłem się:

burty wanny kadłuba -> 3 warstwy brystolu.
przedni i tylny pancerz -> 1 warstwa brystolu, ale ukształtowana więc daje to dość sztywną konstrukcję.
spód kadłuba -> 2 warstwy brystolu.

Ogólnie kadłub jest bardzo sztywny i nie poddaje się skręceniom. Jedynie z błotnikami miałem lekki problem, bo coś nie tak wyciąłem i ukształtowałem, ale ostatecznie siadły, choć mają tendencje do lekkiego prężenia.

Z innej beczki to dodałem od siebie prosty szkielet przedziału silnika, bo taką wydmuszkę trudno dopasować do wanny i burt. Później wyśle ci zdjęcia, jak będę miał warunki do zrobienia takowych.

Teraz, z doskoku, dziergam wózki podwozia. Koła napędowe, podtrzymujące i napinające zostawiam na później. Zaczep holowniczy skleił się bezproblemowo ;-)

Pasuje wszytko przyzwoicie, choć nie ma marginesów błędu i trzeba wycinać bardzo precyzyjnie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-09-20 16:56  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku może niezbyt trafiony pomysł na serwer do zdjęć, ale innego pomysłu nie mam. Tu będę wrzucał zdjęcia z budowy 152: https://www.facebook.com/pg/Modelekartonowe/photos/?tab=album&album_id=168604528172667

Niestety podczas wklejania komory silnika do kadłuba spaprałem to i muszę to jakoś zamaskować. Wtedy też dodam zdjęcia.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-09-20 19:06  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

https://www.facebook.com/Modelekartonowe/photos/a.168604528172667/168635708169549/?type=3&theater od tego miejsca zaczynają się zdjęcia tego co już mam gotowe.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-09-20 14:17  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

'Plon' dzisiejszej i wczorajszej nudy ...
Podłoga i siedzenia (brak oparcia dla siedzenia bocznego)
podłoga ma wymiary 80.86 x 35.40 mm mam nadzieje, że nie będzie to za maleńkie ...


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-09-20 21:18  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OK. Rozwijaj i rozkładaj na arkuszach całe wnętrze. Trzeba to wkleić zanim doklei się podwozie. Później będzie to co najmniej trudne.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-09-20 03:54  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czy rysunki montażowe i rozwinięcia eksportujesz do pliku .pdf bezpośrednio z Rhino? W jakim programie będziesz robił grafikę?

--
Pozdrawiam,
Arek

 
09-09-20 09:48  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Robię to trochę karkołomnie ...
Z Rhinocerosa eksportuję pliki jako .AI (Adobe Illustrator); potem za pomocą UniConvertor 2.0 konwertuje na .SVG i dalej 'obrabiam' w Inkscape.
Kolorowanie to będzie zapewne GIMP

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-09-20 15:26  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Tak na chwilę obecną wygląda projekt.
Teraz pracuję nad lewą częścią wyposażenia wnętrza (aha - zlikwidowałem do tego rysunku przednią szybę)


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
11-09-20 11:58  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

który z dyferencjałów bardziej do Was 'przemawia' ?



Aha, Wszelkie uwagi chyba najlepiej będzie dawać tutaj - każdy się czegoś będzie mógł nauczyć/dowiedzieć.

P.S.
Te dwie płaskościenne powierzchnie na lewym modelu to początek mocowania układu do kadłuba

--

P.P.S.
Stworzyłem serwer na Discordzie - kto chce może się zalogować i pogadać bezpośrednio: https://discord.gg/qDyPxyW

Post zmieniony (11-09-20 16:48)

 
11-09-20 12:10  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten prawy jest jakby bardziej szczegółowy i lepiej prezentuje się wizualnie. O ironio, jest też chyba łatwiejszy w wykonaniu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-09-20 21:18  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zgodnie z sugestią Wojtka zamieszczam tu swoje spostrzeżenie. Jest to problem, z którym można się zetknąć przy konwertowaniu plików. Po prostu nie zawsze moduły eksportu/importu plików dają nam oczekiwane rezultaty.



Zwróćcie również uwagę na palety kolorów. W grafice powyżej użyłem zielonego wypełnienia, jakie stosował Wojtek w swoich rysunkach ale zapomniałem zmienić paletę kolorów CMYK na RGB i w efekcie otrzymałem jaskrawy zielony zamiast zielonego.

Też uważam, że prawy dyferencjał prezentuje się lepiej. Ale skoro to są dwie opcje tego samego elementu, to dlaczego mają różne wymiary?

--
Pozdrawiam,
Arek

 
11-09-20 21:36  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Bo to są dwa różne dyferencjały.

Nie ma dostępnych żadnych zdjęć wnętrza PZInż-152, więc całe wnętrze - no, prawie całe jest moją interpretacją.
A te dyferencjały wzorowałem na dwu różnych rysunkach poglądowych jakie znalazłem w sieci.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
12-09-20 19:34  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Wewnętrzne sprzęgło boczne i skrzynia biegów




--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
12-09-20 19:34  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

.

Post zmieniony (12-09-20 22:14)

 
12-09-20 22:13  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

No dobra, bądźmy uczciwi wobec siebie i wobec tych którzy mi kibicują.
Przekombinowałem ...

Tak wygląda efekt - czyli do przebudowania i skrzynia biegów i dyferencjał...



Miałem 'wenę' chciało mi się pobawić i wyszło to co wyszło.
Teraz trzeba to poprawić.

Do następnego razu...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024