ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
11-02-22 21:36  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To co miałem, do kadłuba, to poskładałem w całość. Dojdzie kilka drobiazgów, żeby ten etap zamknąć. Uwagi w opisach zdjęć:

https://www.facebook.com/Modelekartonowe/posts/499917895041327

Czy coś mi jeszcze do wnętrza brakuje, żeby te wszystkie wały zakleić na sztywno?

Teraz czas na dokończenie zawieszenia.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-02-22 23:34  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W pliku "pzinz152 - zawieszenie hak oslona silnika.pdf" podziałka ma 93,827 mm w pionie i 92,188 mm w poziomie (powinno być 100 x 100 mm). I nie wiem, czy części są przeskalowane, czy tylko podziałka?

--
Pozdrawiam,
Arek

 
11-02-22 23:39  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wygląda BARDZO OBIECUJĄCO :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
12-02-22 03:14  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Arek być może podziałka, bo nie przypominam sobie bym miał z tymi częściami kłopoty.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-02-22 17:29  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku wkleiłem już boczne wewnętrzne sprzęgła, nawet dodałem imitacje śrub ;-) ale pytanie: czy to już wszytko co jest przewidziane w temacie przeniesienia napędu? Czy jak już te wszystkie wały zakleję na sztywno, to nie wpadniesz na pomysł, że trzeba coś do nich dokleić, nawlekając je na nie? ;-)

Nowe zdjęcia może uda mi się wieczorem wrzucić do galerii.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-02-22 12:22  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

W zasadzie tak, brakuje tylko wału przeniesienia napędu między silnikiem a skrzynią biegów, ale to zwykła rurka z papieru,
'Wykopałem sobie z głowy' dalsze dodawanie szczegółów do wnętrza (jak np. wały kardana na osiach, osłona nóg pasażera, zestaw pedałów, pasy hamulcowe na sprzęgłach bocznych czy mocowanie półosi wózków - to była by jeszcze bardzie fantazyjna fantazja...).

Dlatego też wydaje mi się, że to koniec. Do wnętrza jako takiego jeszcze wejdzie kierownica i to wszystko.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
13-02-22 15:26  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wału, między silnikiem a skrzynią, nie przyklejałem, bo sama skrzynia jest jeszcze nie wklejona. Ale to detal i nadgonię na czasie.
Miał bym tylko prośbę żebyś, jako osobne części, rozrysował mi te wszystkie osłony i pokrywy na obudowie silnika. Ja je po prostu nakleję, wydrukowane na cienkim papierze, na to co już mam, żeby były widoczne i nabrały plastyczności.

To powoli zabieram się z zawieszenie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-02-22 22:37  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wojtku,czy będziesz coś zmieniał w częściach ,które są obecnie dostępne na Twojej stronie? Bo rozumiem,że to co przedstawił Chopin to właśnie te udostępnione pliki? Pytam,ponieważ już sobie wydrukowałem wszystkie i zastanawiam się czy będziesz coś jeszcze przy nich majstrował.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
15-02-22 10:37  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Poza osłoną silnika nie planuję zmieniać nic. Nawet koła (chyba) sobie odpuszczę [powinny być węższe].
No chyba, że wyjdą jakieś błędy.

Ale mam ogromną prośbę - ZANIM ktokolwiek zacznie ciąć przeanalizujcie rysunki sprawdzając czy wszystko co być powinno jest i czy rysunki są jasne. Jakby cokolwiek - jakiekolwiek wątpliwości - piszcie tutaj.

Będę sprawdzał i dokładał rysunki (ewentualnie części)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
15-02-22 11:32  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak dla mnie to rysunki są czyste i przejrzyste :) Mógłbyś tylko wprowadzić numerację części "ogólną" jak w wycinankach. Bo w tej chwili każdy element zaczyna się od nr 1... , albo a.. itd (numeracja się dubluje,powtarza). A numeracja powinna być "ciągła" i powiązana z kolejnością klejenia modelu.
Po za tym jest OK :)

Chopin, czy mógłbyś opisać jak szło klejenie poszczególnych elementów? Są jakieś problemy z częściami? Coś za małe,coś za duże,coś trzeba dorobić?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
15-02-22 15:22  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Musze pomyśleć, bo nie wiem na ile to moje błędy, a na ile nieścisłości projektu. Przede wszystkim Wojtek projektuje na tak zwane 0.0 -. zero kleju, zero luzu, co ma swoje zalety i wady: mamy zapas na korekty, ale nie wybacza braku precyzji.
Dodatkowo to jest szkic do modelu więc niektóre rozwiązania wymagają korekty: np. osłona silnika, wisi w powietrzu i ja dorobiłem wręgi podtrzymujące. Na pewno miałem potkniecie z prawą ścianką (patrząc z perspektywy kierowcy), na błotniku. Wyszła mi za długa o jakieś 0,5-1.0 mm. To zresztą widać na zdjęciach, że trochę pręży z przodu. Podłoga w przedziale desantowym nie doszła mi do tylnej ścianki i jest szpara około 2,5 mm. Na pewno źle jest rozwinięta przednia oklejka skrzyni biegów; jest za krótka. No i łożyska w zwolnicach to jest sztuka dla sztuki. Wystarczą dwa podklejone krążki i oklejka. No chyba, że ktoś chce zrobić działające łożyska ;-) to jak najbardziej jest OK ;-)
Ogólnie klei się przyjemnie.
No ja czekam tylko na zmiłowanie Wojtka, żeby uzupełnił wnętrze o resztę widocznych detali, nawet jeżeli miało by to być SF ;-)
A w miedzy czasie skleję sobie koła i resztę detali zawieszenia.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-02-22 18:45  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dzięki.Tak,tę podłogę to widziałem na zdjęciach i byłem ciekaw co poszło nie tak.Ale błotnika nie zauważyłem. Co to za "krążki" są za oparciem desantu na lewym błotniku? Czyżby pod podłogą był zbiornik paliwa?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
15-02-22 19:59  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To dekle zewnętrznych sprzęgieł w zwolnicach ;-) Zapomniałem wyjąć do zdjęcia :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-02-22 13:29  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wojtku,zajrzyj na pocztę. Daj znać czy wiadomości doszły.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
16-02-22 13:39  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Właśnie się zorientowałem, że chyba zap***łem totalnie sprawę. :(
Wychodzi mi, że w opublikowanych plikach wanna kadłuba nie ma drugiej warstwy dennej - tej samej, która przechodzi w zakończenie przedziału bojowego oraz wzmacnia przód kadłuba a do którego w środku ma być mocowana kierownica i wskaźniki pracy silnika ....

Ale wstyd .... :((
Ciekawe ile jeszcze takich 'klocków' zostawiłem ...

P.S.
Rodrus - już patrzę.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
16-02-22 14:23  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Bardzo Was przepraszam, ale zawaliłem i to jest moja wina.

Rozwijając kadłub nie dołączyłem jednego elementu który powinien być wklejony do wnętrza a na dokładkę nie dopasowałem podłogi do kształtu kadłuba.
https://drive.google.com/file/d/146Bo2hWwqdVJqgx5Zdevlr2iQU1yiP7b/view?usp=sharing
To jest rysunek obrazujący co zawaliłem brak tego elementu wpływa na niemożność zainstalowania kierownicy (nie ma jej jak umiejscowić, nie ma jak zamocować pedałów i skrzynki ze wskaźnikami)
I teraz nie wiem co zrobić.
Bo o ile jestem w stanie dołożyć ten element pod przednim pancerze, żeby było jak zamocować (przynajmniej w jednym punkcie) kierownicę i zestaw wskaźników o tyle wklejenie czegoś 'pod' podłogę będzie trudne.

Dla tych co jeszcze nie zaczęli 'ciąć' modelu - proszę o wstrzymanie się.
Dziś najdalej w piątek zamieszczę poprawki i resztę elementów (kierownice, wskaźniki, sygnał dźwiękowy, reflektory i wiatrochron)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
16-02-22 14:28  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Uffff !!! Dobrze,że utknąłem z aktualnym projektem :))) i nie zacząłem chlastać 152-ki. Chopin,współczuję :(

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
16-02-22 16:13  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No nic... Wojtek dostanie po uszach i tyle ;-)

Wojtku rozwija to co masz, a ja zobaczę co się da z tym zrobić, żeby wkleić w kadłub, który już mam sklejony.

Ja zabieram się za rolki podtrzymujące i koła nośne. Napinacz i koła napinające oraz napędowe zostawiam na koniec, jak już będę miał gotowe stonogi, bo do nich trzeba je będzie dopasować.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-02-22 11:38  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Pytania do wszystkich zainteresowanych projektem 152-ki.
- Tak się zastanawiam,w jakim stopniu model PZInż 152 byłby kompatybilny z modele czołgu 4TP z MM-a lub Sklej Model ?
- I który model 4TP jest lepiej opracowany,ten z MM-a czy ze Sklej Model?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
18-02-22 12:09  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

W jakim stopniu kompatybilny ( - co to ma znaczyć?) to nie mam pojęcia.
Starałem się go robić od samego początku w oparciu o zdjęcia i własne 'pomiary' (jak to fantastycznie brzmi - w rzeczywistości bardziej bazowałem na proporcjach).

Co do tego który model jest lepiej opracowany to się nie wypowiadam - po prostu nie sklejałem ani jednego, ani drugiego.

Co do 152-ki mam już rozwinięte brakujące elementy wnętrza - powinny się dziś pojawić.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
18-02-22 17:24  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No,chodziło mi o to ,czy można będzie się "posiłkować" elementami 4TP do 152-ki i odwrotnie. Zamierzam kupić 4TP,żeby ciągniczek nie czół się samotny :)) Dla tego pytam o ewentualne różnice między tymi konkretnymi trzema modelami.
A że Twój model powstaje na podstawie analizy zdjęć, to akurat nie zaskoczenie. 4TP też z pewnością projektowano na podstawi zdjęć i różnych obliczeń i domysłów. Ważne,że powstają,że są ludzie tacy jak Ty ,którym się chce z "odmętów zapomnienia" wyciągnąć takie CACKA . Z niecierpliwością czekam aż skończę obecny projekt i wezmę się za 152-kę.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
19-02-22 13:14  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku i jak idą prace nad rozwijaniem wnętrza i detali?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-02-22 11:21  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Przepraszam ale od piątku rana w zasadzie nie miałem dostępu do kompa :(
W pliku wnetrze2.pdf jest:
- brakujący element kadłuba (to długie na dole - Chopin w Twoim wypadku trzeba w odpowiednie miejsce wkleić sam segment "A" .
- poprawiona podłoga
- skrzynka ze wskaźnikami
- kierownica (oznaczona K1..K8) (*) - podkleić zwykłym kartonem.

Zanim zaczniecie 'ciąć' nawet wirtualnie - sprawdźcie czy wszystko jest jasne.

Miłej nocy, znaczy się dnia, eee - już sam nie wiem czego ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
21-02-22 11:32  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dnia ,szanowny kolego :) Wrzuciłem Ci coś na pocztę,może się przydać.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
21-02-22 12:01  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Tak, patrzyłem dziękuję :)
Do rozwinięcia zostało:
- wiatrochron przedni (z szybą)
- reflektory
- sygnał dźwiękowy

Do poprawy (w trakcie) :
- osłona silnika

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
21-02-22 18:28  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i widzisz Wojtku... ;-) Z każdego szamba da się wyjść ;-P

A tak na poważnie, to tak miałem zamiar to właśnie zrobić, że tylko dokleić tę część pod okapem, więc wielkiej krzywdy nie doznałem ;-)

Do mnie dotarły wreszcie sztance do biopsji, więc mogę śmiało zabierać się za koła podtrzymujące :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-02-22 20:52  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wojtku, w C2P jest taki sam klakson (sygnał dźwiękowy). Jeśli chcesz to służę Ci zdjęciem części ,a nawet skanem. Reflektor - szperacz też były analogiczne w tych pojazdach,ale ten z C2P ni groma nie przypomina oryginału - nawet po dużej dawce alkoholu,no po prostu nie przypomina. Dla tego poczekam ,aż zrobisz ten szperacz. Ewentualnie mogę zrobić zdjęcia z WLU o C2P tego szperacza i podesłać.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
03-03-22 13:09  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Witam,

"Jak ktoś się spieszy to się diabeł cieszy" - tako powiada stare mądre przysłowie.
Wczoraj, a w zasadzie to dziś w nocy pomyliłem pliki 152-ki i nadpisałem nowy starym. Na całe szczęście 'straty' są niewielkie. I będę się starał je jak najszybciej 'odrobić'.

Czy ktoś ze śledzących moje potyczki z modelem sprawdzał jak się sprawuje koło napędowe? I czy pasuje do gąsienic QŃa ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-03-22 17:13  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skończyłem rolki podtrzymujące, zabieram się za koła nośne. Do stonóg jeszcze daleka droga, ale korektę zębów będę mógł zrobić sam. Jak ogarnę czasowo się, to podeślę Ci pliki z naniesionymi moimi uwagami i poprawkami. Raczej nic, co by wymagało zmiany w projekcie, a tylko poprawiało ergonomie montażu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-03-22 17:27  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie wiem jak wyjdzie spasowanie Twoich napędówek z gąskami Qnia, ale do gąsek 4TP ze Sklej Model powinny pasować. Po za tym ,jak by co w 4TP też jest opcja pojedynczych ogniw.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
04-03-22 23:45  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku szybkie spostrzeżenia:

O ile przy skrzynkach, pudełkach, itp., metoda projektowa 0,0 się sprawdza, to już przy elementach zwijanych nie bardzo.
W kołach musiałem wszystkie oklejki, albo skracać/docinać, albo przedłużać.
Rolki podtrzymujące musiałem zeszlifować, żeby weszły w pierścienie oklejki.

Ten podwójny pierścień, wewnątrz koła nośnego, to trochę zbytek łaski, a będzie upierdliwe do retuszowania, w przypadku wersji kolorowej. Brakuje też zaznaczonego miejsca wklejenia tarcz/felg w kołach nośnych. Zwykła kreska, a życie staje się piękniejsze ;-) Teraz, to po prostu trzeba zrobić na czuja, albo jakiś przyrząd do tego.

W kole napędowym, na pewno wkradł się błąd: ten kapsel od frontu ma za wąską oklejkę. Powinna być tej samej szerokości co z tyłu. Jeszcze nie robiłem tego, to sam sobie poprawie w pliku.

W wolnej chwili naniosę poprawki w pliku, dodam inne uwagi, i Ci wyślę.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-03-22 08:24  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Zgadza się - mój błąd.
Wszystkie oklejki 'zewnętrzne' są za krótkie o około 1.2 mm; natomiast te 'wklejane do wnętrza' są za długie o te 1.2mm.
Nie uwzględniłem grubości papieru (0.2mm)

Koła nośne poprawię.
ten pasek miał w moim zamyśle służyć za 'oparcie' dla tarcz/felg.
[Edit]
A dobra, chyba wiem o co chodzi - o to, że wewnątrz kół nośnych są dwie warstwy kartonu - nad tym się zastanowię jak to wyeliminować.

Koło napędowe - sprawdzę.
[Edit]
Ten 'kapsel' ma być naklejony na ten pasek a nie oklejony nim ....

--

Post zmieniony (07-03-22 09:33)

 
09-03-22 17:08  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wojtku,zgodnie z Twoją sugestią wstawiłem kilka fotek celem ewentualnych rozmów nad Twoją 152-ką. Oczywiście ,jak to zwykle bywa ,model robię po swojemu,więc niewiele rzeczy będzie się zgadzać z wycinanką Wojtka. Postanowiłem,że od Wojtka wezmę koła napędowe i napinające (z małymi modyfikacjami),a koła jezdne,wahacze i gąski z wycinanki 4TP Sklej Model. Zastanawiam się nad rolkami podtrzymującymi. Na chwilę obecną model już jest przerobiony.
- poszerzyłem kadłub do 6 cm. Kształt kadłuba i błotniki bez zmian.
- od nowa wyrysowałem burty .
- zmodyfikowałem osłonę silnika i dorobiłem "skrzela". Nie będzie silnika.
- dorobiłem zabudowę tylnej wewnętrznej części kadłuba. Tu kwestia dyskusyjna. Na znanym mi zdjęciu ciężko jest określić,czy ta zabudowa jest czy jej nie ma. Ale na pewno w tej części pojazdu jest zbiornik paliwa.
- siedzenia. Kolejna kwestia dyskusyjna,ale opis z WLU podaje,że za kierowcą znajduje się drugie krzesło odwrócone tyłem do kierunku jazdy . Dla tego analizując C2P i zdjęcia 152-ki postanowiłem zmienić rozstawienie siedzeń i wydłużyć do przodu podwyższenie podłogi do którego mocowane są siedzenia. Siedzisko kierowcy postanowiłem przesunąć do przodu,dzięki czemu znalazło się miejsce dla wspomnianego siedziska za kierowcą przed osłoną silnika (teoretycznie).



Typowej relacji nie zamierzam robić. Będę przedstawiał Wojtkowi postępy prac i ewentualnie na jego prośbę będę wstawiał fotki,lub sam Wojtek jak będzie miał ochotę i czas .

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
10-03-22 15:35  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Tak właśnie usiadłem i popatrzyłem na ten model po czym zadałem sobie bardzo ważne pytanie: Dla kogo robię ten model?
Czy dla osób takich jak Jaroslav czy rodus, czy też dla przeciętnego Jaśka czy Kazika?
Bo dla tych pierwszych to ten model jest bardziej niż uproszczony, a dla drugich może być już za skomplikowany.

Tak patrzyłem na model C7P ProModel-u i GPM-u i to niby ten sam pojazd a to dwa różne modele.
I teraz mam myślenice - w którą stronę iść, czy uprościć jeszcze bardziej ten model żeby każdy był w stanie go zbudować czy zrobić go bardziej szczegółowy?

Myślę jednak, że w związku z niewielką ilością dokumentacji uproszczę model.

Co do siedzeń, to opis sobie (zwłaszcza ten w NS WLU) a zdjęcia sobie. Ja uważam, że to co zaproponowałem jest dobrym przybliżeniem wyglądu.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-03-22 15:56  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtek, rób go tak, by był:
1) poprawny wymiarowo - w miarę możliwości
2) sklejalny dla modelarza z niewielkim doświadczeniem ale dający więcej możliwości do wyboru. czyli po prostu opcjonalnie szczegółowy. Na nas się w ogóle nie oglądaj bo my sobie zawsze poradzimy ;)

--
GG 6801515

 
10-03-22 18:59  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak jak pisze Jaroslav. Rób model jak uważasz,a jak się znajdą tacy co "lubią sobie życie utrudniać" ,to go sobie przerobią. Tym bardziej,że jak sam zauważyłeś, z dokumentacją jest cienko. Zwłaszcza jeśli chodzi o wnętrze. A co do opisu z WLU, to ze względu na brak konkretnej dokumentacji, to jest on dla mnie podstawą do przeróbek . Mimo wszystko,taki model nie będzie pełnym odzwierciedleniem oryginału.
Tego C7P z Pro Model mam - bardzo uproszczony,ale też fajna baza.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-03-22 09:51  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Cześć.Kolejna dawka fotek. Siedzenia postawione tylko do zdjęć. Wzorowałem się na siedziskach z C2P. "Skrzynia biegów" jest z C7P .Zrobiłem ją na podstawie rysunków z SW WLU o C7P (oczywiście uproszczona). Zastanawiam się teraz nad montażem pedałów.


--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-03-22 14:34  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo Panie, idziesz jak kuna z tym ciągnikiem ;)Wojtek nie nadąży rysować jak u Ciebie będą dwa gotowe :D

--
GG 6801515

 
11-03-22 14:38  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Hmm, 152-ka jest w zasadzie skończona.
Nie jestem przekonany co do metody rozwinięcia reflektorów, ale to drobiazg.

Teraz muszę uporządkować model i 'na czysto' w całości rozwinąć.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
11-03-22 15:54  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jaroslav,model będzie jeden. I tak będę miał sporo zabawy z dzióbaniem gąsek. Tm bardziej,że planuję jeszcze 4TP.
Wojtku,na kiedy będą dostępne gotowe pliki?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
13-03-22 12:13  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Nie umiem powiedzieć kiedy będzie ostateczne rozwinięcie.
Ciągle jak rozwijam, to wychodzą drobiazgi - takie jak np. nie zaznaczenie na jednym z elementów miejsca naklejenia drugiego.
Drobiazgi, ale upierdliwe. Bo czasami zmuszają do kilkukrotnego rozwijania tego samego elementu.

Tak patrząc na ten model zastanawiałem się nad tym jak by mogła wyglądać prowadnica kolejowa dla takiego ciągnika.
Bo 152-ka jest niewiele mniejsza niż C7P: [C7P] 4600x2410x2400 <=> [PZInż 152] 4135x2120x1775
Więc może ta sama co dla C7P ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
13-03-22 13:04  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Według mnie to kwestia szerokości najazdu i przeniesienia napędu z ciągnika na drezynę. Na tym etapie jednak chyba nie myślano o takich rzeczach jak drezyny.Nic nie piszą o takich eksperymentach. Raczej skupiono się na dopracowaniu konstrukcji. Więc lepiej nie zapuszczać się na takie "głębokie wody".

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
13-03-22 20:58  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku, odłóż te dywagacje co by było gdyby babcia miała wąsy, na bok i skup się na samym PZInż-152, bo mi na ten moment brakuje dość istotnych części do zakończenia wózków jezdnych:
-> na czym mam zamocować koła nośne do wahaczy? Brakuje osi do kół.
-> czy pomiędzy tymi rogami, na wahaczach, nie powinno być jeszcze amortyzatorów drgań w postaci sprężyn? Coś takiego dopatrzyłem się na zdjęciach.
-> w 4TP i na 152ce pomiędzy kołami jezdnymi z osi wahaczy wystaje taki trzpień, aż po za obrys samych kół z felgami. Jest dobrze widoczny na zdjęciach. Niby miejsce na części zaznaczone, ale co tam przykleić?
-> czy same wahacze mają tak ściśle przylegać do kadłuba? Czy jednak powinien tam być jakiś dystans, łożysko?

To tyle co potrzebuję na już. Ale pewnie coś jeszcze wyjdzie w praniu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-03-22 00:35  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku, i co dalej?
https://www.facebook.com/Modelekartonowe/posts/527792278920555

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-04-22 00:29  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Przepraszam, ale ostatnie dwa tygodnie były na tyle intensywne u mnie w pracy, że nie miałem czasu żeby się po przysłowiowej d** podrapać a co dopiero mówić o projektowaniu. :(

Mam nadzieję, że najgorsze już za mną i będzie trochę więcej spokoju to pokończę brakujące elementy ze 152-ki

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
05-04-22 18:04  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skończyły mi się części:

https://www.facebook.com/Modelekartonowe/posts/535517931481323

...choć i tak kilka drobiazgów dodałem od siebie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-04-22 08:34  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak się zastanawiam?
Rzućcie okiem na mojego Ansaldo MIAS w relacjach, czy ten kolor był by przesadzony dla PZInż322?

--
GG 6801515

 
06-04-22 10:37  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Patrząc po tym "jaśniejszym" zdjęciu z FT-17 wydaje mi się 'ciut' za ciemny ...
Ale to może być też efekt odwzorowania barw na monitorze.

Swoją drogą przydało by się zrobić jakiś wzornik RGB/CMYK dla kolorów polskiego sprzętu pancernego (i może nie tylko pancernego) i zacząć go stosować wszędzie?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
06-04-22 11:40  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gdzieś mam taki wzornik dla barw kamuflażu od Pawła Mistewicza i moim zdaniem jest on najlepiej wyważony z dostępnych, kolory stonowane i współgrające z sobą tak jak w modelach Pawła.

--
GG 6801515

 
06-04-22 22:49  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jarosłav,jeżeli potrzebujesz "wzoru koloru" to spojrzyj na "moją 155-kę" stronkę wcześniej. To ten sam kolor co stosowany w "plamiastym" kamo w Wojsku Polskim od 1936 roku,aż do tego nieszczęsnego września 1939 r. Tym kolorem malowano też ciężarówki i artylerię, także pojazdy prototypowe.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024