ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
08-05-17 23:56  Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sebastian W. w tym przypadku to jest to w zasadzie opracowanie tego modelu na nowo. Przerysować siatki to może i nie problem, ale wyteksturowanie od zera, to już ogrom pracy. Tak bardzo Ci przeszkadza ta waloryzacja? Ja uważam, że po sklejeniu prezentuje się bardzo dobrze (skleiłem dwa egzemplarze na zamówienie, więc wiem jak się prezentuje).
Konkretnej ceny CI nie podam, ale koszt przemalowania to może iść nawet w "n" tyś. PLN Więc gra chyba nie warta świeczki....

...albo spróbuj sam się pobawić. Nic nie stracisz, a zyskasz tylko doświadczenie. Bryła stosunkowo prosta, wiec bez karkołomnej geometrii wykreślnej się obejdzie, przy przerysowywaniu. A jak masz oryginał to w ogóle bajka. A tekstury? No cóż. Trzeba posiedzieć, i to sporo.

Podpowiadam i objaśniam, żeby nie popadać w koszta na początek:

https://www.gimp.org/downloads/ -> jeżeli preferujesz obraz rastrowy

https://inkscape.org/en/download/ -> jeżeli preferujesz obraz wektorowy

Turtoriali do tych programów pełno, gdzie byś nie splunął. A i wiedza nie jest to tajemna. Potrzeba chęci ;-)

Wziął bym ten modelik na warsztat, ale jestem obłożony pracami graficznymi sowicie i terminów nie gwarantuję już żadnych :-( A z tego mam chleb, który nie ukrywam, lekko nie przychodzi :-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka  nowe
Sebastian W. 2561 08-05-17 09:09
 Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka  nowe
Chopin 752 08-05-17 23:56
 Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka  nowe
Sebastian W. 641 09-05-17 07:12
 Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka  nowe
Chopin 651 10-05-17 00:46
 Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka  nowe
Sebastian W. 633 10-05-17 07:34
 Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka  nowe
Chopin 647 16-05-17 12:22
 Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka  nowe
Sebastian W. 620 16-05-17 15:10
 Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka  nowe
Chopin 697 16-05-17 17:44
 Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka  nowe
Sebastian W. 631 09-06-17 15:29
 Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka  nowe
Chopin 1483 14-06-17 19:27

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024