ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-05-17 09:09  Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Czy ktoś z kolegów podjął by się zmiany grafiki z takiej:
https://www.mojehobby.pl/zdjecia/6/3/7/8152_2_gpm0905_2.jpg
na taką jaka jest na okładce modelu czyli:
https://sklep.gpm.pl/pub/thumbs/33e/produkty-247407-2-jpg-1900-1200.jpg
Na okładce przedstawiono model z pierwszego wydania, które jest nie osiągalne gdzie makieta jest pozbawiona całkowicie waloryzacji.
Proszę o podanie kosztów na maila: sebastian.w@onet.eu

 
08-05-17 23:56  Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sebastian W. w tym przypadku to jest to w zasadzie opracowanie tego modelu na nowo. Przerysować siatki to może i nie problem, ale wyteksturowanie od zera, to już ogrom pracy. Tak bardzo Ci przeszkadza ta waloryzacja? Ja uważam, że po sklejeniu prezentuje się bardzo dobrze (skleiłem dwa egzemplarze na zamówienie, więc wiem jak się prezentuje).
Konkretnej ceny CI nie podam, ale koszt przemalowania to może iść nawet w "n" tyś. PLN Więc gra chyba nie warta świeczki....

...albo spróbuj sam się pobawić. Nic nie stracisz, a zyskasz tylko doświadczenie. Bryła stosunkowo prosta, wiec bez karkołomnej geometrii wykreślnej się obejdzie, przy przerysowywaniu. A jak masz oryginał to w ogóle bajka. A tekstury? No cóż. Trzeba posiedzieć, i to sporo.

Podpowiadam i objaśniam, żeby nie popadać w koszta na początek:

https://www.gimp.org/downloads/ -> jeżeli preferujesz obraz rastrowy

https://inkscape.org/en/download/ -> jeżeli preferujesz obraz wektorowy

Turtoriali do tych programów pełno, gdzie byś nie splunął. A i wiedza nie jest to tajemna. Potrzeba chęci ;-)

Wziął bym ten modelik na warsztat, ale jestem obłożony pracami graficznymi sowicie i terminów nie gwarantuję już żadnych :-( A z tego mam chleb, który nie ukrywam, lekko nie przychodzi :-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-05-17 07:12  Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Chopin bardzo Ci dziękuję za uwagi. Niestety temat komputerów jest mi bardzo odległy:( oczywiście oryginał wycinanki posiadam jak również sklejony model jednak mam już większość latarni z pierwszego wydania bez waloryzacji i chodzi mi niejako o uzupełnienie kolekcji:-)

 
10-05-17 00:46  Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sebastian W. a ja na twoim miejscu podjął by wyzwanie (tu powinna pojawić się nazwa, ale za reklamę nikt mi nie chce płacić) ;-) Nie taki diabeł straszny... a wiedzę na pewno spożytkujesz :-) No i jest okazja, żeby się przełamać ;-) Nie jest to trudne, choć bardzo czasochłonne.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-05-17 07:34  Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

A może ktoś z kolegów wie kto był autorem latarni z GPM-u? Niestety w wydawnictwie nie chcą sobie zawracać głowy jakąś latarnią a mi bardzo zależy:-) Myślę, że autor może posiada jakieś pliki z oryginalną niewaloryzowaną wersją i odpłatnie by mi ją udostępnił:-)

 
16-05-17 12:22  Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sebastian W. z autorem Ci nie pomogę bo wiem tyle co Ty ;-) Co do plików tej latarni, to chyba jest nierealne ;-) Ona była wykreślana ręcznie na papierze i żmudnie kolorowana, też ręcznie ;-) Co najwyżej gdzieś się zachowały jakieś klisze po separacji i świeceniu blach drukarskich, ale to Ci raczej niewiele pomoże. Ja na twoim miejscu spróbował bym się przełamać i powalczyć z własnoręcznym przemalowaniem :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-05-17 15:10  Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Chopin bardzo Ci dziękuję za motywację:-) A czy mógłbyś mi mniej więcej przybliżyć w jaki sposób takie kolorowanie ręczne odbywało się w tamtych czasach? Jak np. nanoszono kolory, czym malowano i rysowano? I jak następnie taki pomalowany egzemplarz przygotowywano do druku?

Post zmieniony (16-05-17 15:10)

 
16-05-17 17:44  Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uuuuu... To długi wykład...
Kreślono ręcznie na kalce, brystolu itp. Później malowano, farbami, kredkami, co kto preferował. Następnym etapem było łamanie czyli rozmieszczanie części na arkuszach (tak jak teraz robi się collage). Wszystko trafiało do przygotowalni, zecerni już nie pamiętam dokładnie jak się to zwało, i tam następowała separacja w procesie fotograficznym na 4 kolory podstawowe: Cyan, Magenta, Yellow, Black. Z tak przygotowanego materiału powstawały klisze, z których naświetla się blachy drukarskie dla druku offsetowego. W trakcie drukowania z mieszania 4 kolorów podstawowych powstaje obraz pełnokolorowy. To tak w dużym uproszczeniu i telegraficznym skrócie.

Teraz odbywa się to zupełnie inaczej, metodą komputerową, z pominięciem prawie wszystkich etapów, po za naświetlaniem blach, ale bezpośrednio z komputera. Fachowo nazywa się ten proces CtP (Computer to plate).

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-06-17 15:29  Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Chopin a mógłbyś mi przybliżyć sposób jak dawniej pokrywano kolorem duże powierzchnie? Chcę podjąć wyzwanie jednak jestem w temacie zielony a chciałbym podejść sprawy profesjonalnie:-)
Proszę również o poradę jakich narzędzi używano do kreślenia.

 
14-06-17 19:27  Odp: Prośba o zmianę grafiki w makiecie latarni Ustka
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sebastian W. tego się w dwóch słowach nie da objaśnić. Chyba, że satysfakcjonuje Cię odpowiedź w stylu: używano narzędzi kreślarskich i farb ;-)

Kreślenie tuszem -> garść niezbędnych informacji.

Przyrząd do kreślenia tuszem -> bardzo pobieżny przegląd

Techniki malarskie -> jest ich mnóstwo...

Jak widzisz temat rzeka, a materiałów w sieci od metra. No... trzeba poświecić czas na poszukiwania i naukę, ale bez tego ani rusz.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024