ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
04-03-07 09:33  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
czesław45 

 

Mi wyszła taka pokraka ,ze wstyd pokazac .Bedę musiał zaczac od nowa .

 
04-03-07 09:44  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Wojciech Cięciwa   

Pokaż, pokaż.
Nie wykluczone, że ja taką pokrakę zaprojektowałem. :)
A jako, że jest to pierwszy model sklejony zawsze jako prekursor będziesz miał ciężko.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-03-07 11:38  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
czesław45 

 

Nie ma co pokazywać , prędzej pokaże Twoje skrzynki albo Maksima , bo chyba jeszcze za trudna dla mnie platforma.

 
04-03-07 13:15  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kompletnie nie mogę się połapać jak poskładać wózki do kupy. Za sam platformę się nawet nie zabierałem. Zawsze w pojazdach zaczynam od podwozia :P żeby mięć na czym nadwozie potem oprzeć :P
Same koła luzik, tu problemów nie ma, ale przy konstrukcji wózków to niewiem nawet jak pewne elementy formować, np.: komplety cz1 i cz2, jak rozwiązać konstrukcje cz9. bo na rysunku jest to niezbyt wyraźne (domyślam się, że jest to bardzo proste, ale już kiedyś pisałem, ze "kolejarzem" nie jestem i nie znam się kompletnie na tych konstrukcjach), jak i gdzie umiejscowić elementy cz9g i cz5?
Nie odbieraj tego Sas jako gromienia czy "podjazdu". Porostu ja bez instrukcji obrazkowej niewiele potrafię zdziałać. A już w szczególności gdy nie jestem w temacie (ja lotnik :P ). Na stare lata mi odbiło i wymyśliłem sobie, ze skleję cos kolejowego. Na domiar złego rzuciłeś ciekawy temat. No i masz babo placek: mam fajny model, ale niewiem jak go skleić?
I na koniec mam jeszcze pytanko: pokazywałeś kiedyś rysunki platformy z budką hamulcową. Czy do tego modelu da się cos takiego zamontować?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
04-03-07 21:29  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

A ja z uwagi na odrobinę wolnego czasu zacząłem właśnie sklejać samą platformę. I pojawił się problem: nie wiem jak mają być doklejone elementy 2L i 2P, a właściwie jak ma wyglądać cały zespół 2. W rzaden sposób nie wyjaśnia tego rys. 1 - brak na nim opisu części. Podobnie jest z rys. 2. Rozumiem, że ceownik 2 ma być obrócony swoją podstawą na zewnątrz wagonu, a nie do jego osi podłużnej. Strasznie brakuje tu rysunków poglądowych całości. Powalczę jeszcze trochę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Zdjęć na razie nie robię bo nie mam czym.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
05-03-07 09:22  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Wojciech Cięciwa   

Chaton, mam nadzieję, że te rysunki co nieco wyjaśnią...


Chopin, w teorii da sie taką budkę zamocować bo były mocowane.
W praktyce jednak nie będę raczej dalej rozwijał SSml-ki w takiej postaci w jakiej jest, a zabiorę się za inną platformę. - tym nie mniej nie wykluczam, że budka powstanie.
Rysunki do wózków postaram sie jeszcze dziś wygrzebać i pokazć.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
05-03-07 20:50  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzieki Sas i czekam z niecierpliwoscia. I gratuluje bo doszly mnie sluch, ze ponoc dorobiles sie potomka :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-03-07 10:34  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Wojciech Cięciwa   

Oto obiecane rysunki wózka :


Mam nadzieję, że będą wystarczające.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
07-03-07 17:31  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki wielkie!!! Tylko będę miał chwile wolnego czasu, i postaram się machnąć, choć 1 wózek tak do zaprezentowania.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-03-07 19:08  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Należy pamiętać, że w tego rodzaju platformach budki były mocowane na zawiasach - podczas załadunku były kładzione.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024