ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-02-07 18:57  Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Wojciech Cięciwa   

W związku z prośbami [zarówno prywatnie, jak i na forum] zakładam drugą część opisu moich wypocin.
Link do części pierwszej: http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=109276&t=109276 - o zamknięcie której niniejszym proszę.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
09-02-07 19:27  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Hook6   

 

Zrobione :-)

--

 
09-02-07 20:04  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
barakuda   

Mam kolejne pytanie
Pokład ładunkowy był deskowany czy jako metalowa płyta?

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
09-02-07 20:32  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
czesław45 

 

dołączam się do pytania , moment wycinania "pokładu " zbliża się wielkimi krokami . Jak to wygladło w rzeczywistości . Można byłobu pokusic się o wykonanie tego z desek . Raczej chyba na pewno na chłopski rozum było z desek . Pozdrawiam wszystkich modelarzy .

 
09-02-07 21:39  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Wojciech Cięciwa   

Tak, platforma była deskowana. Wersja docelowa - kolorowa - będzie mieć deskowanie.

"Zwykle" szerokość desek była taka jak szerokość tych cieńszych progów.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-02-07 14:19  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
czesław45 

 

SAS , przeglądjac forum zauważyłem wątek o 50 leciu Małego Modelarza i przyszło mi na mysl , czy nie warto było by napisac do nich , z propozycją wydania Twojego modelu . Nie jest to model skomplikowany ,początkujący by sobie z nim poradzili a Mały Modelarz zawsze wydawał modele mniej skomplikowane . modele kolejowe w Małym Modelarzu to zapomniany temat . Na początek zrezygnować z honorarium autorskiego , a nóż widelec . Spróbuj , zapytac nie zaszkodzi i nic nie kosztuje .

 
10-02-07 16:57  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

ja to bym chętnie zobaczył jakieś fotki z budowy

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
10-02-07 17:04  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
czesław45 

 

mówiełm , że nie mam aparatu , moge zrobic telefonem i wyslac MMsem , bo kabelek tez zgubiłem ;-(

 
10-02-07 19:38  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
Wojciech Cięciwa   

Czesław, już pisałem :)

Modele - zarówno ten, jak i inne modele są robione "dla IDEI" a nie dla kasy - wiem jestem niepoprawnym altruistą - w dobie globalnej komercjalizacji takie podejście jest raczej nie spotykane.

Ale taki już jestem, wiele osób na wiele różnych sposobów mi pomogło zebrać dokumentacje do wielu mnie interesujących pojazdów - więc to jest swego rodzaju podziękowanie dla Nich. :)

Właśnie dzięki takim ludziom którzy nie pytają "za ile" - JA - stary stetryczały dinozaur mogę robić to co robię/lubię ....

I wystarczy, bo moja "Lepsza połowa" podczytująca przez ramię powiedziała, że patos wylewa mi się uszami ...
:D

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-02-07 20:32  Re: [kolej] Zawilosci projektowania SSml [część 2]
barakuda   

Ja mam ostatnie swoje pytanie: w jaki sposób te deski były mocowane do podłużnic,
Mam zamiar w moim modelu zrobić pokład z listewek i dlatego proszę o pomoc,
Z góry dzięki.

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024