ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
08-10-10 08:08  Prośba o pomoc w budowie Bismarcka
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam serdecznie

Sklejam Bismarcka z MM tylko z tą roznicą że wycinankę z MM przeniosłem na format A3 i wydrukowałem , nie wiem jaka skala wyszła ale okręt ma 117 cm długości.

Ogladałem relacje z budowy okrętu , szczególnie rzuca sie w oczy bład w budowie kadłuba , trzeba go przerabiać by pasował do pokładu , u mnie jest inny problem

wychodzi na to ze ja mam pokład za duży w stosunku do podłużnic co pokazują zdjecia poniżej :










Ledwo co uspokoiłem sie po palpitacjach serca :) , wyszedł kolejny bład , kurcze z relacji wynika że wszystkim pięknie pasowała nadbudówka główna , mam te same wydanie MM , natomiast mnie nie pasuje , ręce opadły normalnie ... musiałem zamalować częśc pokładu , od strony dziobowej pasuje idealnie , dalej , kierując sie w strone rufy już nie bardzo pasuje , pomijając fakt że zachodzi 2 mm na drugą nadbudówkę.






mam zasadnicze pytanie do mistrzów modelarstwa , co by tu poradzili , co mam zrobić ?
- dorobić podluznicę , w którym miejscu jest najlepiej dorobić ?
czy
- skrocić poklad główny , w którym miejscu najlepiej skracać ?

czy wogóle coś sie da z tym zrobić , mam już 2 przeskalowane modele okrętów i zawsze wszytko pasowało , nie było problemów , tylko z tym Bismarckiem mam problem .

Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Prośba o pomoc w budowie Bismarcka  nowe
piotrmaniek 3789 08-10-10 08:08
 Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka  nowe
BeBe 901 08-10-10 19:46
 Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka  nowe
piotrmaniek 787 08-10-10 21:06
 Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka  nowe
BeBe 796 09-10-10 00:21
 Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka  nowe
piotrmaniek 911 09-10-10 21:36
 Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka  nowe
SZKUTNIK 835 10-10-10 15:06
 Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka  nowe
piotrmaniek 1348 10-10-10 21:05
 Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka  nowe
Grzesiek123 1341 20-12-13 08:21

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024