ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-10-10 08:08  Prośba o pomoc w budowie Bismarcka
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam serdecznie

Sklejam Bismarcka z MM tylko z tą roznicą że wycinankę z MM przeniosłem na format A3 i wydrukowałem , nie wiem jaka skala wyszła ale okręt ma 117 cm długości.

Ogladałem relacje z budowy okrętu , szczególnie rzuca sie w oczy bład w budowie kadłuba , trzeba go przerabiać by pasował do pokładu , u mnie jest inny problem

wychodzi na to ze ja mam pokład za duży w stosunku do podłużnic co pokazują zdjecia poniżej :










Ledwo co uspokoiłem sie po palpitacjach serca :) , wyszedł kolejny bład , kurcze z relacji wynika że wszystkim pięknie pasowała nadbudówka główna , mam te same wydanie MM , natomiast mnie nie pasuje , ręce opadły normalnie ... musiałem zamalować częśc pokładu , od strony dziobowej pasuje idealnie , dalej , kierując sie w strone rufy już nie bardzo pasuje , pomijając fakt że zachodzi 2 mm na drugą nadbudówkę.






mam zasadnicze pytanie do mistrzów modelarstwa , co by tu poradzili , co mam zrobić ?
- dorobić podluznicę , w którym miejscu jest najlepiej dorobić ?
czy
- skrocić poklad główny , w którym miejscu najlepiej skracać ?

czy wogóle coś sie da z tym zrobić , mam już 2 przeskalowane modele okrętów i zawsze wszytko pasowało , nie było problemów , tylko z tym Bismarckiem mam problem .

Pozdrawiam

 
08-10-10 19:46  Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Co znaczy przeniosłem na A3?
Rozumiem, że z formatu B4 (MM).
A zachowałeś proporcje? Czy dociągnąłeś wszystko do krawędzi?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Format_arkusza

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
08-10-10 21:06  Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

arkusze z MM ( model opracowany oryginalnie to skala 1:300)zeskanowałem , potem dalem do druku na format A3 przez co części są powiekszone , tak robiłem w innych modelach i było wszystko ok .
dociągnołem wszysko do krawędzi , mimo problemów postanowiłem kadłub nakleic na tekturkę i złożyć na sucho i zobaczymy co wyjdzie , z nadbudówką sobie poradziłem , ostatnią wręge szkieletu nadbudówki ( odjołem ją i teraz pasuje idealnie) a z kadłubem to zobaczymy jak będzie .

pozdrawiam Piotr

 
09-10-10 00:21  Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A już zatrybiłem, Ty masz model z Małego Modelarza, a nie z Military Model.
No to niby powinieneś mieć OK.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
09-10-10 21:36  Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

he taaaa ok , muszę tylko podłużnice wydłużyć o 2 cm i będzie gitara :)

 
10-10-10 15:06  Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ahoj!
zobacz na rysunku montażowym gdzie jest miejsce pokładu a gdzie wzdłużnika

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
10-10-10 21:05  Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No patrze na rysunek i zastanawiam sie co kolega Szkutnik ma na myśli "wzdłużnik" , bo ja wstyd sie przyznać z pojęciami prawidłowymi to jestem do tyłu ( mam swoje nazwy )

przepraszam że jestem taki męczący i marudny .


pozdrawiam Piotr

 
20-12-13 08:21  Odp: Prośba o pomoc w budowie Bismarcka
Grzesiek123   

Witam,
ja mam prośbę do osób, które już opracowały przeskalowanie do formatu A3.
Czy ktoś z Was mógłby podesłać swoje przeskalowanie na pw?

Chciałbym również wykonać ten model w tym dużym formacie.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024