Wrocławskie Spotkania Modelarzy Kartonowych i Zloty Forumowiczów   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach


       Na stronie znajdziesz:


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
04-07-13 15:06  Odp: [WSMK 2014] Temat wiodący - propozycja: ''Uwaga! Nadchodzą''
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Mi w założeniu chodziło o sprzęt, jakim dysponowano w chwili ataku, a nie ten, który przygotowano w odpowiedzi na atak, stąd limit miesiąca od najazdu. Analogicznie rozumując można by rozciągnąć sprzęt radziecki aż do końca 1942, gdy Niemcy wyhamowali na linii Wołgi.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-07-13 15:46  Odp: [WSMK 2014] Temat wiodący - propozycja: ''Uwaga! Nadchodzą''
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Alternatywnie/równolegle jeden stół/pół stołu na sali głównej dla okrętów wybranej floty. Jeśli zrobiłoby się akcję "zlotu" okrętów danej floty to możnaby zebrać trochę modeli na stół. Jakby byłoby wiecej to i dwa stoły. Taka mini wystawa tematyczna, może nie na oddzielną salę, zresztą zobaczyłoby się jaki jest odzew na to, jak dużo chętnych modeli.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
04-07-13 15:49  Odp: [WSMK 2014] Temat wiodący - propozycja: ''Uwaga! Nadchodzą''
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A może zróbmy tak: kto co by deklarował?
Gdyby zostało miejsce, dorzucimy na salę chociażby nieco późniejsze maszyny - jak właśnie US Navy + bombowce Doolittle'a z okolic Midway. Gdyby się okazało, że to, co jest, i tak wypełni temat - nie będzie problemu.

Z mojej strony:
- samochód pancerny Tatra OA vz. 30 (1:24)
- lekki bunkier piechoty LT-37A, tzw. řopík (1:24)
- diorama "Mobilizacja - Czechosłowacja 1938" (1:87)

Tak. Temat nieistniejący praktycznie na Forum, i właściwie możliwy do pokazania w szerszej perspektywie tylko w takim temacie zbiorczym.

--

Post zmieniony (04-07-13 15:56)

 
04-07-13 16:07  Odp: [WSMK 2014] Temat wiodący - propozycja: ''Uwaga! Nadchodzą''
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ok, weźmy więc alternatywnie Historię US Navy, deklaracje wystawienia wstępnie na oddzielnym stole. Z mojej strony co prawda tylko 1 szt. ale może znajdzie się i wiecej. Zobaczmy jaki jest odzew na alternatywne tematy, niekoniecznie na oddzielną salę.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
04-07-13 16:32  Odp: [WSMK 2014] Temat wiodący - propozycja: ''Uwaga! Nadchodzą''
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

To może jeszcze dla jasności - skąd mi się wziął ten temat.

Fascynuje mnie mianowicie sprawa tworzenia sprzętu bojowego w warunkach pokoju. I sytuacja, gdy ów sprzęt nagle zostaje skonfrontowany z siłami przeciwnika od początku szykującego się do wojny. Ciut inna sprawa w kwestii Czechosłowacji, ale dobrze się wpisuje w temat: tym MOGLI się bronić.
Dlatego miesięczna cezura od najazdu - zanim zdążono wprowadzić znaczniejsze ulepszenia.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-07-13 18:51  Odp: [WSMK 2014] Temat wiodący - propozycja: ''Uwaga! Nadchodzą''
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Czyli założyć wątek z moją alternatywną propozycją?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
04-07-13 18:53  Odp: [WSMK 2014] Temat wiodący - propozycja: ''Uwaga! Nadchodzą''
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

W tej chwili i tak idzie kolejna. Koledzy zaraz oczopląsu dostaną - a ja drugi raz tego tematu nie wrzucę. Taki już jestem

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-07-13 19:59  Odp: [WSMK 2014] Temat wiodący - propozycja: ''Uwaga! Nadchodzą''
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jako że Szef zaczął rozbudowywać wątek z kontrpropozycją, muszę uderzyć ze swojej strony. Znaczy, co mniej-więcej znalazłem.
Polska:
- FIAT 508 Łazik
- 7TP (2 wersje)
- C2p/C4P
- TK/TKS
- wz. 28/wz. 34
- Bofors 40 mm plot
- Bofors 37 mm ppanc
- putiłówka
- ORP Wicher
- ORP Grom (przed przebudową)
- ORP Gryf
- ORP Orzeł/Sęp
- ORP Wilk/Żbik/Ryś
- P.7a
- P.11a
- P.11c
- PZL-23
- PZL-37
- Lublin R.XIIId
...koleje, artyleria...
ZSRR:
- T-34 typ 1940
- T-34 typ 1941
- T-26
- T-35
- KW-1
- wszelkie BA (BA-10, itd.)
- haubica wz. 1938 152 mm
- katiusza na ZiS-6
- Jak-1 (wczesny)
- MiG-3
- ŁaGG-3
- I-16
...koleje, marynarka...
Wspólnota Brytyjska:
- Hurricane Mk I
- Spitfire Mk I
- Buffalo Mk I
- Sea Gladiator Mk II (Malta!)
(co z bombowcami, pancerką, artylerią?)
- HMS Hood
- HMS Prince of Wales
- HMS Repulse
- niszczyciele V, G
- USA: flota Pacyfiku wg Pearl Harbour plus lotniskowce
- wczesne wersje P-38, P-39, P-40, B-25
Grecja:
- PZL P.24g
Czechosłowacja:
- Tatra OA vz. 30
Litwa:
- ANBO IV
Holandia:
Fokker G.1B
(Belgia? Jugosławia? Finlandia?)
...inne - ktokolwiek wydał, ktokolwiek wie...

--

Post zmieniony (04-07-13 20:05)

 
04-07-13 20:11  Odp: [WSMK 2014] Temat wiodący - propozycja: ''Uwaga! Nadchodzą''
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sturmovik napisał:
> ...inne - ktokolwiek wydał, ktokolwiek wie...

Monitory Pińsk, Warszawa, Kraków

pzdr,
k.

 
04-07-13 20:16  Odp: [WSMK 2014] Temat wiodący - propozycja: ''Uwaga! Nadchodzą''
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

NO. I już sie robi zacny zestaw.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024