KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-06-17 11:38  Odp: 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Trudno znaleźć konkretne informacje na temat tej imprezy na polskich stronach, więc skrobne kilka słów - może za dwa lata ktoś pokusi się na krótka wizytę na lotnisku w Oostwold.
Same pokazy mają charakter pikniku lotniczego - sami organizatorzy nie wstydzą się tego określenia. Z drugiej zaś strony przylgnęło do niej określenie "Dutch Duxford". Wynika to z charakteru pokazów - skupiają się one na klimatach historycznych, głównie drugowojennych. Kluczowym ich punktem jest tzw. blok warbirdów.

Impreza odbywa się na niewielkim aeroklubowym trawiastym lotnisku. Rozplanowanie jest idealne, z punktu widzenia fotografa. Oś pokazów przebiega na linii wschód-zachód, a część dla publiczności znajduje się od południowej strony. Tak więc słońce mamy przez cały dzień za plecami. Jedynie wieczorem przemieszcza się ono po naszej lewej stronie.
Organizatorzy wydzielają dla fotografów specjalną strefę wyposażoną w wysokie rusztowanie. Ja skupiłem się na fotografowaniu ze strefy publiczności. Tu mały minus - rozmieszczenie głośników tuż przed publiką na wysokich stojakach nie jest najlepszym rozwiązaniem - nieco ograniczają one widoczność. Mogłyby one znajdować się na wysokości człowieka albo stać z tyłu skierowane frontem w strone pasa.. Ostatecznie nie trzeba ich chyba rozstawiać wzdłuż całej długości pasa...

Same pokazy podzielono na dwa bloki, z godzinną przerwą w porze obiadowej. Prym wiodły, oczywiście, pokazy wszelkiej maści maszyny akrobacyjne. Jednak, poza warbirdami, pojawiło się też kilka innych lotniczych "smaczków". Na terenie lotniska można było podziwiać także grupy rekonstrukcyjne (był nawet polski akcent), spotkać się z kombatantami wojennymi, obejrzeć kolekcję starych ciągników, a także zmierzyć się z symulatorem lotu. Ja skupiłem się na lotniczym akcencie imprezy, więc tylko w tym temacie zaprezentuję zdjęcia.


Na pierwszy ogień pójdą panie i piloci z zespołu "Breitling Wingwalkers".











Poniżej kilka fotek różnej maści maszyn historycznych i akrobacyjnych:
































I na koniec najważniejszy dla mnie element pokazów, czyli "warbirdy":




















I jeszcze takie wariacje w stylu "old-foto" :)








Mam nadzieję, że organizatorzy dalej będą rozwijać tą imprezę w tym kierunku i za dwa lata, na jubileuszowej 10-tej edycji, będzie można zobaczyć więcej tych pięknych maszyn. Może impreza nie dorównuje rozmachem osławionym pokazom w Duxford. Mają jednak kilka niezaprzeczalnych zalet:
- "lokalność" (dawno nie czułem takiego komfortu na airshow - żadnej walki o lepsze miejsca, nie odczuwa się tego natłoku ludzi i hałasu);
- "ekonomiczność" - całkowite koszty wyjazdu zamknęły się w kwocie 600 PLN od osoby;
- prosty dojazd - ze Szczecina to nieco ponad 6h jazdy samochodem (Oostwold leży niemal przy granicy niemiecko-holenderskiej).

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)  nowe
yanis 1464 07-05-17 14:17
 Odp: 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)  nowe
yanis 397 10-06-17 08:56
 Odp: 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)  nowe
yanis 308 27-06-17 11:38
 Odp: 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)  nowe
killy9999 331 29-06-17 18:06
 Odp: 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)  nowe
yanis 291 02-07-17 22:46
 Odp: 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)  nowe
killy9999 327 04-07-17 13:22
 Odp: 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)  nowe
yanis 322 07-07-17 08:46
 Odp: 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)  nowe
killy9999 316 07-07-17 10:50
 Odp: 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)  nowe
MARIUSZ 340 07-07-17 18:47
 Odp: 4-5 czerwca - “Dutch Duxford” czyli Oostwold Airshow (Holandia)  nowe
yanis 295 11-07-17 12:24

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024