KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-07-11 19:34  Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
lis3   

Witam!
Na stronie Muzeum Lotnictwa w Krakowie został opublikowany regulamin III Festiwalu Modelarskiego,
więcej informacji na www.muzeumlotnictwa.pl

Pozdrawiam

 
02-09-11 09:37  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Wybiera się ktoś z Łodzi lub okolic :) ?

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
05-09-11 09:30  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to dobra... przespałem się z tym, ciśnienie z deczka mi już zeszło.
Jeżeli chodzi strikte o konkurs to urzekło mnie tylko jedno: miejsce w jakim był organizowany mianowicie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Można było naprawdę dużo czasu spędzić przy eskponatach jakie się tam znajdują. Tak też zrobiłem, ponieważ zasłużyły one na więszką (i jedyną) uwagę. Konkurs zaliczam do skreślonych z powodu znanych już nam zajawek LOK-owskich i towarzystwa wzajemnej adoracji chodzącej sobie co chiwlka po wyróżnienia. (w tym przypadku w klasie karton). To samo towarzystwo przez tworzenie sobie dodatkowych klas w plastiku w Jaworznie spowodowało, że organizatorom zwyczajnie zabrakło medali. Tak to panowie z Torunia. Znani również z oblegania Skawiny. Podsłyszanych przy sędziowaniu wzjemnych rozmówek "braterskich" nie będę tutaj nadmieniał. Każdy ten kto jeździ po konkursach wie jak to się odbywa. Zapewne takie działanie jest po to, aby dana modelarnia miała się czym poszczycić po przyjeździe i zdobyć dotacje, dofinansowanie. (to moja suiektywna opinia). Kosztem tego zostały niedostrzeżone naprawdę świetne modele. Owe kombinatorstwo i znajomości sędziowskie są już nam znane, tylko jakoś żaden o tym jeszcze nie miał odwagi napisać.
Dalej nie będę pisał, bo szkoda słów... Moja noga na tym konkursie więcej nie postanie.

I jeszcze dodając na koniec jestem za tym, żeby przy zgłaszaniu modeli dołanczać ksera dowodu osobistego bądź legitymacji szkolnej, bo wirtualni ludzie też są znani. Skończyłoby się odbieranie większości nagród przez jedna osobę. Były takie konkursy, że widziałem z roku na rok te same modele pod innym nazwiskiem. Lecz to i tak nie przejdzie - nie ma rady na układy...

Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (05-09-11 09:39)

 
05-09-11 10:14  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Szebi zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. To co tam zobaczyłem na własne oczy doprowadziło mnie do stwierdzenia iż nie ma to jak układy i układziki. Nigdy więcej tam moja noga nia zawita. Więcej pisać o tej kompromitacji nie wypada.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
05-09-11 10:26  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dlatego też ja jestem za tym, aby na terenie Muzeum Lotnictwa nie odbywały sie tego typu imprezy, właśnie ze względu na ,, przewalanki ,, gdyż w/g mnie przynosi to ujmę tej instytucji, gdyż każdy skrzywdzony powie, że został skrzywdzony na konkursie nie w Krakowie, ale na terenie Muzeum Lotnictwa.
W ub.r. na tym konkursie była nagroda za najlepiej wykonany model eksponatu, który znajduje się w zbiorach muzeum / niekoniecznie w takim samym malowaniu /
Oczywiście nagrodę ta przyznano plastikowcowi z jakiegoś tam koła modelarskiego.

Był to model / chyba F-105 / Nie byloby w tym nic ndzwyczajnego, gdyby nie to, że to co miało wówczas być eksponatem było jeszcze wrakiem poskładanym na kupę.

Piszę o tym, gdyż wielkim POKRZYWDZONYM był mój kolega Andrzej Latyński / Propeler / ze swoim
,, P-11 c ,, budowanym przez kilka lat.
Koledzy, którzy byli we Wrocławiu w ub.r. to zapamietali ten model, gdzie oprócz drobnych detali w oczy rzucało się ryflowane poszycie skrzydeł.
Niestety, ale tak miało być, kant w żywe oczy, po co robić takie parodie szumnie nazywane Festiwalem Modelarskim ?? Ale na to pytanie odpowiedział już Kol.szebi.


Pozdrawiam
Andrzej K

Post zmieniony (05-09-11 10:30)

 
05-09-11 10:52  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Reasumując
Pan Lis3 mógł by na przyszłość wykazać się choćby odrobiną godności i wziąć przykład z kolegów z Goleniowa by nie reklamować na forach tego typu "imprez" gdzie modelarze służą tylko za sztuczny tłum i podbijają frekwencję organizatorom... wstyd i żenada...
A może któryś z Kolegów co stracili swój czas wstawił by zdjęcia zwycięskich modeli- tak na poprawę humoru, na tego typu imprezach zawsze jest się z czego pośmiać :D

--
GG 6801515

 
05-09-11 11:04  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mam prośbę: proszę uczestników tej imprezy o wrzucenie fotografii.
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
05-09-11 11:14  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mnie szkoda serwera na toruńskie modele. Może inni się zdecydują.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-09-11 11:29  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Przecież można wrzucić zdjęcia z bylejakiej imprezy w której brał udział Toruń:D

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
05-09-11 11:31  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie...spoko wodza...
Wcześniej lub póżniej fotki z tej ,, imprezy,, zapewne ukażą się na stronie Muzeum Lotnictwa - o ile się ukażą po naszej ,,rozróbie, - , a póki co czekajmy na reakcje autora tego wątku.

Proponuje, aby w przyszłości w tym miejscu, zrobić jeszcze podział na modele modelarzy niezrzeszonych i zrzeszonych bo inaczej bedzie to wielka bujda na kwadratowych kołach.

Andrzej K

Post zmieniony (05-09-11 11:36)

 
05-09-11 11:37  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

"Proponuje, aby w przyszłości w tym miejscu, zrobić jeszcze podział na modele modelarzy niezrzeszonych i zrzeszonych bo inaczej bedzie to wielka bujda na kwadratowych kołach.

Andrzej K"

Taki podział bije w modelarnie UCZCIWE;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
05-09-11 11:43  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja w tego typu imprezach dostrzegam mimo wszystko "aspekt edukacyjny" Uczą one bowiem czegoś niezwykle ważnego w dzisiejszych czasach - przegrywania w nieuczciwej walce :D
Szebi, nie bądź taki ;) daj się ludziom pośmiać, pokaż jakieś zdjęcia ;)

--
GG 6801515

 
05-09-11 11:44  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Masz racje, ale była to moja dygresja do nieuczciwych....czyli, jak nie kijem go to pałą.

 
05-09-11 11:49  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeżeli ma ktoś zdjęcia listy wyników to poproszę, wtedy może wychaczę jakieś perełki wśród zdjęć ;)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-09-11 12:23  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

szebi... uważam, że wcześniej, czy pózniej ukaże się ta lista na stronie Muzeum Lotnictwa
/ bynajmniej tak było w ub.r. /
Chyba,że ktoś ja faktycznie ma.

Post zmieniony (05-09-11 12:24)

 
05-09-11 15:52  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To jest w miare dobry pomysł na zrzeszonych i indywidualnych konkurs. Tylko to troszke znów uderzy w inne modelarnie że toruniacy bez walki beda zbierać puchary.

To przykra sprawa jest z tym konkursem w Krakowie. Ci co byli i widzieli co się działo i osąd dali iż nie postawią tam nogi, a i za nimi inni pójdą. A taka impreza, w takim miejscu, była by wspaniałym przeżyciem, nawet jeśli by sie spawiedliwie przegrało.

Ważna jest też sprawa doboru sędziów i obserwatorów. Aby byly to osoby z róźnych miejscowości. A sędzią głównym powinien być organizator, bo jemu chyba zależy na jak najlepszej opini o konkursie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-09-11 17:11  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
maro3575   

Jestem całkowicie za tym co napisał Szebi , tylko zapomniał dodać o Super pamiątce w postaci blankietu Mandatu od Straży Miejskiej z art.144 kw. mianowicie za parkowanie na pasie zieleni . Szanowni Organizatorzy - tak było ciężko zapewnić miejsca parkingowe dla uczestników festiwalu jak i dla zwiedzających???? Oby tak dalej , to napewno w przyszłym roku będą u Was tłumy ludzi. Powodzenia.

 
05-09-11 18:01  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chyba Jańcio tam był więc niech napisze co i jak, albo się mylę. :-(

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-09-11 18:04  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Widziałem Jańcia na filmiku na jutubie:)

Jańcio, jesteś tu?;p

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
05-09-11 18:09  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pewnie rozchorował się ze zgryzoty:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-09-11 18:20  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

No proszę, uderz w stół a StuG się odezwie :D A co Jańciu najdroższy nic nie wygrał???

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
05-09-11 18:29  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wiem tylko, że nie ma dostępu do internetu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-09-11 18:43  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

...ja obstawiam chorobę ze zgryzoty...chyba, że go zapuszkowali za postój na trawniku...
...gdybym wiedział, że lubi czosnek i cebule to bym Mu podrzucił na Monte...

 
05-09-11 19:01  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Janciu nie ma neta ale pucharek za B-52 zgarnął :) I zdziwił się nawet, że dostał puchar za B-52 w polskich barwach :D Widać chyba jego Łoś był w amerykańskich :D Tak czy siak puchar się mu należał. Sami widzicie, że ocena była conajmniej subiektywna...

Kurcze to ja mam farta, dwa dni pod rząd na trawniku stałem i nic. Moje auto jak widzi zagrożenie zachowuje się jak predator :P

--

Post zmieniony (05-09-11 19:02)

 
05-09-11 19:16  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
maro3575   

szebi S.M wpadła na teren jak wszyscy byli "zafascynowani" zakończeniem festiwalu i rozdaniem nagród .

 
05-09-11 19:31  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szebi...chyba komputer wywalę przez okno, jak przeczytałem o ,, B-52 ,, w barwach polskich... nie wiem, albo Tobie przy pisaniu poprzestawiały sie wyrazy, albo komuś na tym ,, festiwalu,, coś sie porąbało..
Nie chce mi się wierzyć, aby takie coś miało miejsce.

 
05-09-11 19:36  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Widać że ci co oceniali w ogóle się nie znają na technice, historii aby taką wpadke zrobić.
No chyba że tym B-52 latał jakiś amerykanin polskiego pochodzenia :D

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-09-11 19:54  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
stach48 

 

Paranoja.

 
05-09-11 20:09  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mam nadzieje że takiego czegoś nie bedzie w Jaworznie i Przeciszowie. Bo inaczej zostanie mi siedzieć w domku i niespotykać sie z innymi modelarzami ;)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
06-09-11 00:27  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
tinatin   

Przepraszam, że trochę nie na temat: czy w tym roku odbędzie się konkurs w Goleniowie, a jeżeli tak, to kiedy?

 
06-09-11 00:40  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najlepiej zapytaj w LOK'u albo u kolegów z Oleśnicy :D

--
GG 6801515

 
06-09-11 08:31  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W tej sprawie dobrze jest zorientowany Homik, ale chyba 16-18 września - wtedy też jest w Rudzie Śląskiej.

Post zmieniony (06-09-11 08:33)

 
06-09-11 11:22  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Modellot   

Ludzie , my z Modellotu po prostu robimy modele. Masowo i potem sa tego efekty. Fakt , mozna zrobic jakies relacje z budowy. Ale przerob mamy taki ze nie mielismy na to specjalnie czasu. NIE MAMY ZADNYCH DOTACJI. Najbardziej nierozumiem stwierdzenia "te same modele" , wiekszosc jest nowych (Gotha, Vimy, DH-9, PO 2,Triplane , Savoia, Columbia , itd) . Po prostu proponuje sie przyjrzec JAKOSCI wykonania , a nie zaraz wymyslac spiskowe teorie. Na przyszly rok szykujemy ofensywe we wszystkich kategoriach , a nie tylko w lotnictwie.

 
06-09-11 12:39  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Małe sprostowanie, rozmawiałem z Janciem i puchar jest jednak za Łosia, a wyróżnienie za B-52 :) Namechlałem - "przepruszam" - tak to jest jak się nie zrobiło zdjęcia listy wyników :)

No dobra Modelloci, ale wyróżnienia dostaliście głównie za samoloty 1:50 co według mnie nakładem pracy nie może równać się samolotem 1:33, wiele innych ładniejszych niż wasze wszystkie "nowości" samolotów było (nie neguję, że też się wam nic nie należało);nie wspomnę o innych klasach. Szykujcie się, obyście nie walczyli między sobą. Już się nie tłumaczcie, nie chce mi się z wami dyskutować.

A organizatorom chciałem jeszcze pogratulować klasy samolotów tłokowych (wielosilnikowe, jednosilnikowe, wszystkie skale do jednego wora), Ci co byli widzieli. Ten konkurs poniżył tylko reputację Muzeum w moim odczuciu.

Powinni jeszcze zrobić dodatkową nagrodę na konkursach - książka telefoniczna na rok bieżący co by się nie męczyć z wymyślaniem wirtualnych nazwisk. Wymiana nazwisk na tym samym modelu też już była gdzieś przerabiana, bodajże w Porąbce.

--

Post zmieniony (06-09-11 13:09)

 
06-09-11 13:46  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

I jak nie w Skawinie :)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
06-09-11 22:56  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A czy ktoś mógł by pokazać te wspaniałe modele, które uczciwie pokonały na zawodach Andrzejowego P-11c i Marcinowego Shidena ? bo to muszą być naprawdę niesamowicie piękne samoloty :D
Modellot- skoro robicie modele masowo, to nie wątpliwie są tego efekty :D

--
GG 6801515

 
07-09-11 09:10  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak mam być szczery to Łoś i Shiden to jedne z najlepszych modeli ostatnich lat. Jeździłem po wielu konkursach i znam możliwości modelarzy, zarówno tych z internetu jak i poza nim. Ciekawi mnie bardzo jakie to Wasze modele wygrały. Skoro są tak dobrej jakości to myślę, że nie będzie problemu, abyś wstawił ich zdjęcia, albo pojawił się z nimi w Przeciszowie gdzie będą zapewne inni sędziowie.
Również ktoś mógłby podać skład komisji sędziowskiej.

 
07-09-11 09:50  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To na początek... 1:50, napewno Fokker dr I otrzymał wyróżnienie, co do reszty nie pamiętam, ale akurat ten model utkwił mi bardzo w pamięci. Da się też zauważyc Black Widow z pięknie pofalowanymi płatami skrzydeł. Pe-2 z rozklejającymi się gondolami silników (nie widać dobrze na zdjęciu)



Pięknie sklejona Savoia z białym flekiem pod godłem na skrzydle:



Gotha, Triplane (nie dopatrzyłem się uchybień) oraz "piękna" symetria Savoi:



Wellington, którego widziałem już kilka lat wstecz: (tutaj zacznę spisywać nazwiska)



Oraz laureat, Wikers Vimy zdobywca pucharu za coś tam, również z białym flekiem pod pierwszym zastrzałem od lewej strony patrząc od silnika na dolnym płacie na natarciu:



Pozdrawiam komisję sędziowską.

--

Post zmieniony (07-09-11 10:07)

 
07-09-11 11:05  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Info i relacja (nie wiem czy oficjalne dane):

http://www.samoloty.pl/index.php/artykuly-lotnicze/8510-iii-krakowski-festiwal-modelarski

 
07-09-11 11:21  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

He od kiedy D.H.-9 jest samolotem pionierskim?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
07-09-11 11:32  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dane jak najbardziej oficjalne... Widać więcej tych perełek miało wyróżnienia.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
07-09-11 20:21  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Od kiedy BTR 80 jest pojazdem gąsienicowym? Uahuahuahah ; )

Byłem w Krakowie, o jakości konkursu nie będę się wypowiadał, bo byłem dopiero na trzech takich imprezach. Swoją drogą to jest dziwne, że Shiden Szebiego nie został wyróżniony. Niewiele widziałem tam modeli wykonanych na takim poziomie. Sam konkurs pewnie zapamiętam, bo tam po raz pierwszy "doceniono" moją pracę. Dostałem 2 wyróżnienia. Zaciekawiło mnie rozdawanie modeli plastikowych młodym modelarzom. Szkoda, że nie mieli kartonów, bardziej bym się ucieszył, bo z tymi nie mam co zrobić ; ) Może zostaną na pamiątkę.

Tych modellotów było mnóstwo, a jak dojdą to tego kolejne zapowiedziane, to będzie nieciekawie, przynajmniej dla tych, którzy mają żółwie tempo, np. takie jak ja. Skąd wy bierzecie na to tyle czasu? Strach się bać! ; )

Pozdrawiam

--

 
07-09-11 20:51  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tu już nie chodzi o wyróżnienie mojego modelu, bo wyróżnienie też jedno miałem, tylko o sam fakt sprawy. Doping w postaci znajomości i własnych sędziow, przynajmniej jeśli chodzi o Jaworzno. W tym przypadku też nie wykluczone wszak nawet jeśli sędziowie nie byli z Torunia to z sędziami bardzo dobrze się znają.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
07-09-11 21:20  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nastepne rodzynki klasyfikacyjne:
SAMOLOTY PIONIERSKIE
,, Ilia Muromiec ,,
O ile wiadomo,że był to samolot bombowy produkowany seryjnie.

SAMOLOTY CYWILNE
,, Fokker F-VII ,,

Oczywiście B-52 tez można pomalować w kwiatki.

Dlaczego tak zrobiono ?
Logiczne... skoro w tej kategori nie było obsady a we właściwej kategorii była zbyt silna konkurencja , a nagrodę trzeba było przyznać, to wciśnięto tam, gdzie bedzie wilk syty i owca cała.

Jeszcze jedno:
Wskazane jest, aby w grupie wiekowej juniorów wprowadzić podwójną klasyfikację, czyli na tych niezrzeszonych i zrzeszonych.
Dlaczego?
Bo piętnastolatek, sklejający modele samodzielnie gdzieś w domowym zaciszu na tego typu konkursach nie ma szans konfrontacj ze swoimi rówieśnikami z wszelkich
klubów, modelarni itd. gdyż wiadomo, że temu ostatniemu zawsze pomogą doświadczeni koledzy / chodzi o fizyczna pomoc w budowie modelu /


Pozdrawiam

 
07-09-11 21:28  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mnie juz na to wszystko szkoda słów :(

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
07-09-11 21:36  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie byłem, nie wiem, nie widziałem, przeczytałem na wszystkich forach wszelkie głosy w tej "dyskusji":-)

Środowisko modelarskie nie jest aż ta szerokie, żeby zagwarantować sędziów, którzy są nieznani. Wręcz odwrotnie - wszyscy praktycznie się znają - jedni lepiej, inni gorzej, niektórzy są tylko rozpoznawalni "z widzenia". Sam fakt, że sędzia zna zawodnika i wie, który model wykonał nie powoduje automatycznie, że ocena będzie stronnicza. Najlepiej, gdy sędzia jest czynnym modelarzem, w dodatku dobrym, o duzym doświadczeniu i świetnym warsztacie... Inaczej będzie to ocena zbliżona do głosowania - za przeproszeniem - "laickiej" publiczności.

Ocenę modeli przeprowadzają sędziowie. Jeśli ktoś wywiera na nich nacisk to jest nie fair. Jeszcze bardziej nie fair jest, gdy sędzia ulega takim naciskom. To nie podlega dyskusji. Natomiast ocena pracy jednego człowieka przez innego jest ZAWSZE subiektywna w mniejszym lub większym stopniu. Zawsze się znajdą widzowie/uczestnicy, którzy mają inne zdanie niż komisja sędziowska.

Nikt nie wymyślił jeszcze sensownego rozwiązania problemu nieobecności wykonawcy modelu startującego w konkursie. Nie można nikogo zmusić, by przyjechał na imprezę z własnym modelem, tym bardziej, że absencja absencji nierówna. Jednemu sie nie chce, inny nie może, trzeci nie ma pieniędzy... Wykluczając model bez obecnego wykonawcy z konkursu zabije się większośc takich imprez, a tego raczej nikt nie chce.

Pozostaje więc tylko wierzyć w uczciwośc i rzetelność sędziów i samych uczestników. Z tym jest rzeczywiście różnie, ale w każdym środowisku znajdą się zawsze jakieś śmierdzące jajca:-) Jednych rajcują nagrody, medale, puchary i splendor, inni to olewają bo najważmniejsza jest dla nich integracja z innymi modelarzami. Nieuczciwym ludziom niestety trzeba udowodnić ich szwindle, ale mało komu sie chce...:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-09-11 11:35  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
KR   

Kolego Krakus
Ilja Muromiec był wystawiony w kategorii Sp - samoloty pionierskie i konstrukcje do 1930 roku , rodzynkiem by było gdyby dostał wyróżnienie w samolotach odrzytowych.
Fokker F-VII był samolotem używanym przez lotnictwo cywilne i wojskowe w okresie przedwojennym - wpisz w google a sam zobaczysz co znajdziesz. Może chodziło Ci o Fokkera D-VII?
B-52 można pomalować w kwiatki jeżeli Masz taką fantazję lub dobry schemat malowania.
Pozdrawiam.
KR.

Post zmieniony (08-09-11 15:04)

 
10-09-11 10:34  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

savoia jest nie nasza poniewaz moja ma pelna makiete silnikow a na vimy ta flexa to jakis rozblysk bo zdjecie jest naprazwde slabej jakosci tego na modelu niema prosze sie przyjrzec

 
10-09-11 10:40  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

nie mozna samochodem osobowym wiecej modeli zabrac na jeden raz ale jak sie uda to zabierzemy 25 30 nowych modeli na skawine miedzi innymi jednego z moich 2 gigantow , z 6 silnikami w podwojnej gwiezdzie wykonanymi z krazkow . a silniki odpala sie w kabinie . Zobaczycie sami i savoie która jest nawet lepsza niz gotha. triplane ma pelna konstrukcje kadluba wraz z okuciami.

 
10-09-11 10:43  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

mam uprawnienia sedziowskie ale od 1996 roku nie jezdze i nie sedzije na zawodach ,poniewaz jako wystawiajacy moje modele nie chce byc posadzany o jakiech uklady z sedziami . po drugie zarzuty szebiego sa zalosne to wy nie jechaliscie do torunia na nasze zawody i nie my wybieralismy komisje sedziowska .tylko my pojechalismy do krakowa i tyle.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024