KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
26-01-08 21:12  Odp: NAVIGA w Żarowie
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


może fotki jakieś ktoś wstawi

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
27-01-08 11:17  Odp: NAVIGA w Żarowie
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Stasiu może i bym wstawił gdybym miał aparat ale siła wyższa. Dla mnie to chyba koniec Żarowskiego konkursu. Dziś nawet mi się nie chciało jechać bo wszystko co było do oglądania obejrzałem w całe 10 min. Modeli naliczyłem 24 z tego 4 karton, chyba 5 plastików, 4 mikro i reszta to żaglowce , butelki oraz osprzęt.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
28-01-08 03:46  Odp: NAVIGA w Żarowie
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czesc Witek,

No to chyba sami organizatorzy moga miec pretensje tylko do siebie !!!
Ile to bylo gadania chyba nawet juz 2 lata temu zeby zmienic termin na np. marzec bo styczen raz ze zimno a jak zimno to jest snieg, lod itp a w terenie pagorkowatym to wiadomo slisko itp a jak w naszym pieknym kraju dbaja o odsniezanie to tez wiadomo .......przynajmniej u mnie tak jest ze jak snieg sypnie to kicha.........zawsze sa zaskoczeni.....

Ok w tym roku moze i sniegu nie ma ( nie wiem, jestem w kraju gdzie zawsze jest jakis snieg a drogi zawsze maja suche bez lodu.............tak slyszalem ??)
wiec pewnie ludzie zalozyli z gory ze bedzie snieg bo jak jest zima to musi byc snieg.......a tu prosze sniegu nie ma i ludzi tez nie ma.............i kogo winic - pogode ???

Niech sobie organizatorzy zmiena termin albo dadza spokoj .........

pozdrowienia

 
28-01-08 09:58  Odp: NAVIGA w Żarowie
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Byłem, widziałem, żałuję ...

To nie kwestia terminu, miejsca, czy opłat startowych. Właściwie sam nie wiem czego i szczerze mówiąc nie chce mi się już nawet nad tym mysleć. Czas konkursu w Żarowie dobiegł końca i tyle.
Pytanie jest inne - co dalej z imprezami NAVIGA z naszym kraju? Jestem na 99% pewny, że to tendencja, a nie wyjątek i we Wschowie (a to przecież MP) zobaczymy 50% ilości modeli co w zeszłym roku ( z tego 95% znanych już). Chciałbym sie bardzo mylić (wręcz marzę o tym), ale coś czuję że nie.
Długo rozmawiałem wczoraj z Maćkiem Poznańskim i Krzysiem Wolframem na ten temat i nie znaleźliśmy rozsądnej odpowiedzi na podstawowe pytanie: DLACZEGO... ???

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
28-01-08 15:19  Odp: NAVIGA w Żarowie
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja też nie mam pojęcia dlaczego była taka frekwencja. Konkurs był dobrze przygotowany razem z nowym oświetleniem. Nawet poczęstunek był dla modelarzy ciasto ,kawa herbata.
Śniegu w tym roku nie było i modelarzy z modelami też jak na lekarstwo.
Może przyczyna jest w tym, że mało jest nowych modeli a na stare które już kilka razy brały udział w konkursach krzywo się patrzy. Wiadomo że oprócz modelarstwa ważniejsze są inne sprawy takie jak samo życie i praca. Modelarstwo jest tylko dodatkiem do tego. A model okretu nie robi się ani miesiąc ani dwa. Chyba, że się jest Jankiem albo Sylwkiem.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
29-01-08 01:49  Odp: NAVIGA w Żarowie
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OK koledzy, skoro uwazacie ze to nie wina terminu, miejsca czy oplat to Waszym zdaniem czego brakuje temu konkursowi ??

Przeciez to jest pierwszy konkurs w sezonie wiec powinno byc tak ze modelarze powinni walic drzwiami i oknami zeby po raz pierwszy pokazac nowe modele , no tak czy nie ???

Gdzie lezy problem ??? Slaba reklama, brak interesujacych nagrod ???

Bo ja sie bede upieral jednak przy zlym terminie.......... to ze akurat w tym roku nie ma sniegu i nie jest slisko to chyba po prostu przypadek............. przeciez nie lezymy w strefie rownikowej zeby z gory zakaldac - ok u nas w styczniu sniegu niet......???
I dlatego uwazam terminy styczniowe za bledne.

Na zlocie Konradusa we Wrocku tez nie bylem, mimo ze to jeden z najblizszych mi konkursow to po prostu sprawy zawodowe tak sie ukadaja ze zawsze kiszka ale akurat termin czerwcowy jest o niebo lepszy - ktos sprawdzi jakie jest procentowe prawdopodobienstwo opadow sniegu w czerwcu ;-D

Tak ze moze jednak organizatorzy pomysla o zmianie terminu na miesiace przyjazniejsze kierowcom itp..........

pozdrowienia z deszczowej Norge

Janisz

 
29-01-08 09:52  Odp: NAVIGA w Żarowie
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Mariusz: Nie ma NOWYCH modelarzy, nie ma NOWYCH modeli, bo Ci "starzy" (tylko oni jeżdżą, choc też ich coraz mniej) nie zdążyli zrobic kolejnych, NIKOMU NIE CHCE sie brac udziałów w żadnych konkursach, czy to w styczniu, marcu, lipcu, czy listopadzie :( Nie jeżdżą, bo NIE ...

Zlotu we Wrocku nie ma co tu porównywać, bo mówimy o NAVIGA, a nie o samych kartonach (które notabene juz od roku "przegrały" z plastikami w NAVIGA w ilości wystawianych modeli).

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
29-01-08 11:32  Odp: NAVIGA w Żarowie
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Homik (jako zwykły modelarz-oglądacz) w tym roku nie pojechał do Żarowa i już wyjaśnia dlaczego.

- W zeszłym roku podróż do Żarowa zakończyła się dla mnie w rowie. Warunki pogodowe we Wrocławiu były dobre, za Kostomłotami już nie. W tym roku pomny doświadczeń nie pojechałem (choć w poniedziałek i tak siedziałem w rowie, coś mnie ten styczeń prześladuje :) )
-Ilość modeli w zeszłym roku, a także w latach poprzednich była tak mizerna, że robienie 120 km (w obie strony) uznałem za nie warte tego. A dodając do tego ilość wystawionych modeli kartonowych, które mnie interesują najbardziej, i wiedząc ile z modeli wystawionych jest z lat poprzednich to robi się to zupełnie bezsensowna wycieczka.

Zauważmy jeszcze inną rzecz. Ilość zwiedzających konkurs w Żarowie, nie będących wystawcami modeli, zawsze oscylowała w okolicach błędu statystycznego. Dla kogo modelarz ma przywieźć model na wystawę? Dla sędziego? Dlaczego termin konkursu pojawia się zaledwie 2 tygodnie przed nim? Dlaczego o konkursie w Żarowie nie można usłyszeć/przeczytać np. we Wrocławiu (50 km) - nie wiem jak w Wałbrzychu czy Legnicy? Darmowa reklama takich imprez to naprawdę prosta sprawa, ale trzeba cokolwiek w tym kierunku zrobić. Dlaczego nawet ludzie z Żarowa nie przychodzą na tą wystawę (W zeszłym roku siedząc całą niedziele na konkursie zaobserwowałem może z 20-25 osób zwiedzających)?

Organizatorzy powinni się zastanowić w jakiej formie chcą urządzać konkurs? Spotkanie dla grupy navigowców, przy okazji którego rozdadzą sobie medale. Czy też wystawę modeli, przy okazji której mogą rozegrać klasy naviga.
Brak zmian w organizacji w stosunku do lat poprzednich skłania mnie jednak do obstawiania tego pierwszego, co jest dla mnie smutne, bo Żarów był pierwszym konkursem z modelami kartonowymi na jakim się pojawiłem....

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
29-01-08 17:21  Odp: NAVIGA w Żarowie
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Też mnie dziwi sprawa że miejscowi się dowiedzieli z informacji zamieszczonej w internecie przez człowieka co mieszka 500 km od miejsca konkursu.

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
29-01-08 19:39  Odp: NAVIGA w Żarowie
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Stasiu a mnie to nie dziwi bo to jest normalka co roku. Nie twierdze, że to dobrze. Wielokrotnie zostawiałem adres e-mail w Żarowie aby mnie poinformowano na temat konkursu ale nigdy wiadomość ta do mnie nie dotarła.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024