KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-01-08 21:54  NAVIGA w Żarowie
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI
REDUKCYJNYCH

„PUCHAR POLSKI KLAS C”

ŻARÓW, 25 – 27.01.2008r.

INFORMATOR

I. Organizatorzy

Żarowski Ośrodek Kultury w Żarowie
Dolnośląski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju we Wrocławiu.

Wykonawcy:
Żarowski Ośrodek Kultury w Żarowie,
Modelarnia UKS „Harcek” w Żarowie,
Wojewódzka Komisja Modelarstwa DZW LOK we Wrocławiu

II. Termin i miejsce Konkursu:

25 – 27 stycznia 2008 r.
Sala Widowiskowa Żarowskiego Ośrodka Kultury w Żarowie przy ul. Armii Krajowej 40

Postanowienia regulaminowe:

Konkurs będzie jedną z eliminacji do Kadry Narodowej na rok 2008.
Impreza zostanie przeprowadzona zgodnie z przepisami NAVIGA oraz „Regulaminem Imprez Modelarskich LOK”.
W ramach imprezy przeprowadzone będą konkursy modeli klas C1-C7, wszystkie bez podziału na kategorie wiekowe.
Konkurs ma charakter konkursu otwartego i jest dostępny dla modelarzy zrzeszonych i niezrzeszonych – modele wykonane własnoręcznie przez zawodnika, ilość modeli nieograniczona.
Do modeli należy dołączyć dokumentację, wg której wykonano modele.
Opłaty startowe:
senior (powyżej 18 lat) – 15,00 zł za pierwszy model oraz 10,00 zł za każdy następny,
junior (od 15 do 18 lat) – 10,00 zł za pierwszy model oraz 5,00 zł za każdy następny,
młodzik (do 15 lat) – 5,00 zł za każdy zgłoszony model
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo innego niż przewidziany w przepisach podziału klas i kategorii w zależności od ilości zgłoszonych do konkursu modeli.

Program Konkursu:

Piątek - 25.01.2008 r.
godz. 17.00 – 20.00 - przyjmowanie modeli
Sobota - 26.01.2008 r.
godz. 9.00 – 13.00 - przyjmowanie modeli
od godz.14.00 - ocena modeli przez Komisję Sędziowską
Niedziela - 27.01.2008 r.
godz. 9.00 - 14.00 - wystawa modeli
godz. 10.00 - ogłoszenie wyników
godz. 14.00 - uroczyste zakończenie konkursu, wręczenie
nagród i medali
godz. 15.00 - wydawanie modeli.

Nagrody i wyróżnienia:

1. W klasie C1 przyznana zostanie nagroda im. Stanisława Tiera
2. Medale w poszczególnych klasach zostaną przyznane zgodnie z przepisami NAVIGA.
3. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych klasach otrzymają dyplomy i puchary.
4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przyznania dodatkowych nagród i wyróżnień.

Zakwaterowanie:

Uczestnicy Konkursu mogą zarezerwować noclegi w dniach 25/26.01. i 26/27.01. w hotelu „ŻAR-MED” przy ul. Słowackiego 6 w Żarowie:
pokoje dwu-, trzy-, cztero- i pięcioosobowe,
cena noclegu za 1 dobę od jednej osoby wynosi 30,00 zł,
Istnieje możliwość korzystania z wyżywienia w miejscu zakwaterowania – ceny poszczególnych posiłków:
śniadanie – 10,00 zł
obiad – 15,00 zł
kolacja – 10,00 zł
Rezerwację noclegów i wyżywienia należy zgłaszać najpóźniej do dnia 15 stycznia 2008r. bezpośrednio do hotelu:
tel. 0-74 858 03 99.

Zgłoszenia udziału w Konkursie:

Udział w Konkursie należy zgłosić w terminie do dnia 15.01.2008 r. na adres:
Żarowski Ośrodek Kultury
ul. Armii Krajowej 40
58-130 ŻARÓW
tel./fax.: 0-74 858-07-53
e-mail: biuro@zok.zarow.pl

Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerami telefonów:
0-74-858-07-53 – Żarowski Ośrodek Kultury
669-048-201 – Paweł Chromy
e-mail: pawel.chromy@op.pl

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy

 
16-01-08 08:34  Odp: NAVIGA w Żarowie
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Będę :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
16-01-08 11:32  Odp: NAVIGA w Żarowie
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

To super. Ja też będę.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
16-01-08 13:53  Odp: NAVIGA w Żarowie
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ty lepiej mi się na oczy nie pokazuj ... :-P

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
16-01-08 19:26  Odp: NAVIGA w Żarowie
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

W sobotę po konkursie spotykamy się we Wrocławiu w Pubie U Misia na WAK, startujemy o 17. Obecność obowiązkowa ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
16-01-08 23:46  Odp: NAVIGA w Żarowie
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Niestety Zajonc Poziomka nie będzie na tym konkursie

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
17-01-08 16:40  Odp: NAVIGA w Żarowie
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Sylwek na wszelki wypadek wezmę kask.:-) Aby nie bolało.
Stasiu szkoda, że Cię nie będzie byś mnie przed Sylwkiem obronił.
--

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

Post zmieniony (17-01-08 16:42)

 
20-01-08 14:48  Odp: NAVIGA w Żarowie
Hook6   

 

Warto jechać w sobotę skoro w programie nie ma planowanej wystawy? Jechać zeby prosić się o wpuszczenie na salę? Pytam, bo nie byłem i nie wiem a z programu nie wynika żeby publika była zapraszana wczesniej niż w niedzielę...

 
21-01-08 23:51  Odp: NAVIGA w Żarowie
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Włodek modele można oglądać cały czas. Gdy komisja zaczyna ocenę modeli wtedy zwiedzający są wypraszani. Modele zaczynają oceniać koło godziny 17 tak więc sporo czasu jest na oglądanie. Jeszcze tak nie było aby nie można było zobaczyć modeli w sobotę.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
22-01-08 00:03  Odp: NAVIGA w Żarowie
Hook6   

 

Dziękuję, chciałem się upewnić czy nie pojadę na darmo :-) a po naszej rozmowie wczytałem się w informator i straciłem pewność :-)

 
26-01-08 21:12  Odp: NAVIGA w Żarowie
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


może fotki jakieś ktoś wstawi

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
27-01-08 11:17  Odp: NAVIGA w Żarowie
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Stasiu może i bym wstawił gdybym miał aparat ale siła wyższa. Dla mnie to chyba koniec Żarowskiego konkursu. Dziś nawet mi się nie chciało jechać bo wszystko co było do oglądania obejrzałem w całe 10 min. Modeli naliczyłem 24 z tego 4 karton, chyba 5 plastików, 4 mikro i reszta to żaglowce , butelki oraz osprzęt.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
28-01-08 03:46  Odp: NAVIGA w Żarowie
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czesc Witek,

No to chyba sami organizatorzy moga miec pretensje tylko do siebie !!!
Ile to bylo gadania chyba nawet juz 2 lata temu zeby zmienic termin na np. marzec bo styczen raz ze zimno a jak zimno to jest snieg, lod itp a w terenie pagorkowatym to wiadomo slisko itp a jak w naszym pieknym kraju dbaja o odsniezanie to tez wiadomo .......przynajmniej u mnie tak jest ze jak snieg sypnie to kicha.........zawsze sa zaskoczeni.....

Ok w tym roku moze i sniegu nie ma ( nie wiem, jestem w kraju gdzie zawsze jest jakis snieg a drogi zawsze maja suche bez lodu.............tak slyszalem ??)
wiec pewnie ludzie zalozyli z gory ze bedzie snieg bo jak jest zima to musi byc snieg.......a tu prosze sniegu nie ma i ludzi tez nie ma.............i kogo winic - pogode ???

Niech sobie organizatorzy zmiena termin albo dadza spokoj .........

pozdrowienia

 
28-01-08 09:58  Odp: NAVIGA w Żarowie
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Byłem, widziałem, żałuję ...

To nie kwestia terminu, miejsca, czy opłat startowych. Właściwie sam nie wiem czego i szczerze mówiąc nie chce mi się już nawet nad tym mysleć. Czas konkursu w Żarowie dobiegł końca i tyle.
Pytanie jest inne - co dalej z imprezami NAVIGA z naszym kraju? Jestem na 99% pewny, że to tendencja, a nie wyjątek i we Wschowie (a to przecież MP) zobaczymy 50% ilości modeli co w zeszłym roku ( z tego 95% znanych już). Chciałbym sie bardzo mylić (wręcz marzę o tym), ale coś czuję że nie.
Długo rozmawiałem wczoraj z Maćkiem Poznańskim i Krzysiem Wolframem na ten temat i nie znaleźliśmy rozsądnej odpowiedzi na podstawowe pytanie: DLACZEGO... ???

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
28-01-08 15:19  Odp: NAVIGA w Żarowie
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja też nie mam pojęcia dlaczego była taka frekwencja. Konkurs był dobrze przygotowany razem z nowym oświetleniem. Nawet poczęstunek był dla modelarzy ciasto ,kawa herbata.
Śniegu w tym roku nie było i modelarzy z modelami też jak na lekarstwo.
Może przyczyna jest w tym, że mało jest nowych modeli a na stare które już kilka razy brały udział w konkursach krzywo się patrzy. Wiadomo że oprócz modelarstwa ważniejsze są inne sprawy takie jak samo życie i praca. Modelarstwo jest tylko dodatkiem do tego. A model okretu nie robi się ani miesiąc ani dwa. Chyba, że się jest Jankiem albo Sylwkiem.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
29-01-08 01:49  Odp: NAVIGA w Żarowie
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OK koledzy, skoro uwazacie ze to nie wina terminu, miejsca czy oplat to Waszym zdaniem czego brakuje temu konkursowi ??

Przeciez to jest pierwszy konkurs w sezonie wiec powinno byc tak ze modelarze powinni walic drzwiami i oknami zeby po raz pierwszy pokazac nowe modele , no tak czy nie ???

Gdzie lezy problem ??? Slaba reklama, brak interesujacych nagrod ???

Bo ja sie bede upieral jednak przy zlym terminie.......... to ze akurat w tym roku nie ma sniegu i nie jest slisko to chyba po prostu przypadek............. przeciez nie lezymy w strefie rownikowej zeby z gory zakaldac - ok u nas w styczniu sniegu niet......???
I dlatego uwazam terminy styczniowe za bledne.

Na zlocie Konradusa we Wrocku tez nie bylem, mimo ze to jeden z najblizszych mi konkursow to po prostu sprawy zawodowe tak sie ukadaja ze zawsze kiszka ale akurat termin czerwcowy jest o niebo lepszy - ktos sprawdzi jakie jest procentowe prawdopodobienstwo opadow sniegu w czerwcu ;-D

Tak ze moze jednak organizatorzy pomysla o zmianie terminu na miesiace przyjazniejsze kierowcom itp..........

pozdrowienia z deszczowej Norge

Janisz

 
29-01-08 09:52  Odp: NAVIGA w Żarowie
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Mariusz: Nie ma NOWYCH modelarzy, nie ma NOWYCH modeli, bo Ci "starzy" (tylko oni jeżdżą, choc też ich coraz mniej) nie zdążyli zrobic kolejnych, NIKOMU NIE CHCE sie brac udziałów w żadnych konkursach, czy to w styczniu, marcu, lipcu, czy listopadzie :( Nie jeżdżą, bo NIE ...

Zlotu we Wrocku nie ma co tu porównywać, bo mówimy o NAVIGA, a nie o samych kartonach (które notabene juz od roku "przegrały" z plastikami w NAVIGA w ilości wystawianych modeli).

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
29-01-08 11:32  Odp: NAVIGA w Żarowie
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Homik (jako zwykły modelarz-oglądacz) w tym roku nie pojechał do Żarowa i już wyjaśnia dlaczego.

- W zeszłym roku podróż do Żarowa zakończyła się dla mnie w rowie. Warunki pogodowe we Wrocławiu były dobre, za Kostomłotami już nie. W tym roku pomny doświadczeń nie pojechałem (choć w poniedziałek i tak siedziałem w rowie, coś mnie ten styczeń prześladuje :) )
-Ilość modeli w zeszłym roku, a także w latach poprzednich była tak mizerna, że robienie 120 km (w obie strony) uznałem za nie warte tego. A dodając do tego ilość wystawionych modeli kartonowych, które mnie interesują najbardziej, i wiedząc ile z modeli wystawionych jest z lat poprzednich to robi się to zupełnie bezsensowna wycieczka.

Zauważmy jeszcze inną rzecz. Ilość zwiedzających konkurs w Żarowie, nie będących wystawcami modeli, zawsze oscylowała w okolicach błędu statystycznego. Dla kogo modelarz ma przywieźć model na wystawę? Dla sędziego? Dlaczego termin konkursu pojawia się zaledwie 2 tygodnie przed nim? Dlaczego o konkursie w Żarowie nie można usłyszeć/przeczytać np. we Wrocławiu (50 km) - nie wiem jak w Wałbrzychu czy Legnicy? Darmowa reklama takich imprez to naprawdę prosta sprawa, ale trzeba cokolwiek w tym kierunku zrobić. Dlaczego nawet ludzie z Żarowa nie przychodzą na tą wystawę (W zeszłym roku siedząc całą niedziele na konkursie zaobserwowałem może z 20-25 osób zwiedzających)?

Organizatorzy powinni się zastanowić w jakiej formie chcą urządzać konkurs? Spotkanie dla grupy navigowców, przy okazji którego rozdadzą sobie medale. Czy też wystawę modeli, przy okazji której mogą rozegrać klasy naviga.
Brak zmian w organizacji w stosunku do lat poprzednich skłania mnie jednak do obstawiania tego pierwszego, co jest dla mnie smutne, bo Żarów był pierwszym konkursem z modelami kartonowymi na jakim się pojawiłem....

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
29-01-08 17:21  Odp: NAVIGA w Żarowie
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Też mnie dziwi sprawa że miejscowi się dowiedzieli z informacji zamieszczonej w internecie przez człowieka co mieszka 500 km od miejsca konkursu.

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
29-01-08 19:39  Odp: NAVIGA w Żarowie
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Stasiu a mnie to nie dziwi bo to jest normalka co roku. Nie twierdze, że to dobrze. Wielokrotnie zostawiałem adres e-mail w Żarowie aby mnie poinformowano na temat konkursu ale nigdy wiadomość ta do mnie nie dotarła.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
29-01-08 19:49  Odp: NAVIGA w Żarowie
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Syjek Twoje slowa brzmia zwlowieszczo jakbys przepowiadal koniec modelarstwa okretowego w Polsce !!!???
Z tego co wszyscy piszecie wynika ze jednak glowna wine ponosza organizatorzy :
- brak rzetelnej informacji podanej we wlasciwym czasie - odpowiednio wczesniej i na szersza skale = brak modeli i zwiedzajacych
- terminy ,( Homik 2 razy w rowie , no chopie to juz jestes lepszy ode mnie .......;-)

Czyli te symptomy nie wroza nic innego jak szybka naturalna wrecz smierc tego konkursu..... szkoda ,chyba ???

pozdrowienia z mniej deszczowej Norge

Janisz the Great

 
29-01-08 21:31  Odp: NAVIGA w Żarowie
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Podsumowując: trzeba poprawić NAVIGAcję i LOKalizację ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
29-01-08 21:34  Odp: NAVIGA w Żarowie
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

He he dobre ..........!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024