KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
19-11-07 23:46  Odp: Jest Bosko
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Szanowny kolego Grimalu. Jako że znam cię osobiście i szanuję postaram się trzymać nerwy na wodzy i grzecznie odpowiedzieć.
Do kogo te pretensje?
Rok temu po Jubileuszu, klub QWKAK zapowiedział wyrażnie że w takich ustawionych konkursach brał udziału nie będzie. Medale i dyplomy pojechaly tam gdzie mialy jak co roku pojechać.Ja wiem że modelarnie mają dotację od swoich miast, i muszą się wykazać sukcesami,ALE nie za wszelką cenę.Gdzie uczciwe i rzetelne sędziowanie?
Śp.Jurek dostał po uszach za to tylko ,że wziął dokumentację do ręki i razem ocenialiśmy model. Nie ciągnę dalej,wszyscy zainteresowani wiedzą ,że w temacie nic się nie zmienia od lat.
10 dni przed zawodami ogłaszasz wszystkim że konkurs jednak się odbędzie.
To jakaś kpina. Większość organizatorów imprez modelarskich ogłasza konkursy czy wystawy ze znacznym wyprzedzeniem po to ,aby brać modelarska miała czas poustawiać rodzinny kalendarz,dopieścić modele,zarezerwować nocleg itp.
W tym przypadku mam nieodparte wrażenie,graniczące z pewnością ,że kluby które
startowały wiedziały już wcześniej o konkursie,a na forum temat został rzucony na odczepnego.Swojaki i tak przyjadą , zrobią frekwencję,artykulik w Modelarzu,meldunek do szefa LOKU-działamy a jakże.I tak co roku.
Tydzień przed zawodami przypominacie sobie że działa u was klub kartonowy.Zjawiacie się we dwóch i żądacie udziału w zawodach całej grupy,listę uczesników spotkania.TO NIE WOJSKO,tylko grupa niezależnych facetów lubiących lepić modele. I każdy samodzielnie decyduje czy wystawia modele czy nie. A listę kolegów podawałem p.Ciecwierzowi już dwukrotnie i nie zamierzam robić tego ponownie. Jak posprząta biurko,to znajdzie. I niech ją w końcu zatwierdzi, i poda na portiernię. Albo wyrzuci do kosza ,a nas na ulicę.
Co mamy w zamian?
Teoretycznie zapewnioną salę do spotkań. Teoretycznie bo o klucz musimy prosić przed każdym spotkaniem.A ile razy było tak że odchodziliśmy z kwitkiem. I nie mamy nawet kawałka wlasnego kąta,żeby schować model który na pewno z chęcią byśmy kleili na spotkaniach.Rok temu przywiozlem do LOKU za wlasne pieniądze 3 szafy na modele i materiały.Jedną zarąbaliście z korytarza ,bez pytania dla pana doktora wynajmującego pokój na prywatną praktykę.
To tyle w skrócie. W ten piątek spotykamy się grupą na Chocimskiej,o ile zostaniemy wpuszczeni. Oczekuję rzeczowej dyskusji na temat naszej dalszej współpracy, bo QWKAK nie chce byc dalej dekoracją LOK-u wystawianą raz do roku.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
20-11-07 16:05  Odp: Jest Bosko
Grimal   

Koledzy jeżeli macie chęć dyskutować to to jest Wasza Sprawa.T o ja Was zaprosłem na Chocimską do Lok-u akurat w najblizszy piątek będe w Łodzi na Festiwalu nikt nikgo na siłe do niczego nie ma zamiaru zmuszać nawet do udziału w Konkursie.Mam nadzieje że w piątek zstanowicie się nad formą istnienia w budynku LOK o raz przynależności do Klubu którego jesteście założycielami. Nie będe miał do Was pretensji jeżeli nasze drogi się rozejdą. Podpisał Zbigniew Ciećwierz

--
Pozdrowienia grzegorz
Na frasunek dobry ....karton

 
20-11-07 16:59  Odp: Jest Bosko
wichura3 

 

Prezes o jakiej sali Ty mówisz ? Masz warunki żeby tam konkretnie sklejać modele ? Masz jakieś biurko czy coś tam innego gdzie rozłożysz się z wycinanką ? Masz szafę żeby można było zostawić karton i narzędza, ewentualnie rozpoczęty model ? Wszystko trzeba wozić ze sobą co tydzień. Nic tam nie ma i nie będzie. Lok jest dumny że doszła sekcja kartonowa i na tym koniec. Pytam się : Co LOk zaoferował Qwkakowi w zamian , aby ten został przy LOKu ?
Ps ; A tej szafy co z Prezesem targłem w śniegu po kolana z Ursusa , nie zapomnę "konowałowi "do końca. Mojego ,albo jego. Wyciągnął łape jak po swoje.

 
20-11-07 19:59  Odp: Jest Bosko
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Wiecie co, ja sie czyta ten watek to przychodzi do głowy tylko jeden wniosek: " ..a to Polska właśnie..." Wiele słyszałem o zarządzie LOK i konkursie , ale myślałem, że to przesada.

--


 
21-11-07 08:10  Odp: Jest Bosko
Grimal   

Wichura miejsce w szafie jest i możesz jak tylko bedziesz chciał składać swoje rzeczy .Jest nawet miejsce na podjęcie budowy w pomieszczeniu Klubu.Według mnie skupiliście się na spotkaniach w sali ;tradycji; która była przez ten okres udostępnina.
Liga Obrony Kraju posiada statut i w nim są określone zasady działania.
A ztą dumą że jesteście na Chocimskiej i się spotykacie to lekka przesada.Jeżeli byście brali udział w Mistrzostwach Polski w Skawinie lub w Pucharze Prezesa tu na miejscu i byście coś osiągneli to rozumiem że można by się czymś pochwalić.A tak to ta forma Klubu dyskusyjnego na dłuższą mete jest nie doprzyjęcia.Tak więc w najbliższy piątek sala 425 będzie zamknięta. Z poważaniem Zbigniew Ciećwierz

--
Pozdrowienia grzegorz
Na frasunek dobry ....karton

 
21-11-07 08:54  Odp: Jest Bosko
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"A tak to ta forma Klubu dyskusyjnego na dłuższą mete jest nie do przyjęcia."

Rozumiem, ze jesli chcemy tylko spotykac sie i rozmawiac na temat naszego hobby, to nie ma dla nas przyszosci? Bez udziau w konkursach i uzyskania wynikow mozemy sobie ..........?

Mamy robc za statystyke dla LOK-u, wspierac struktury itp. itd.? Inicjatywa oddolna ludzi, wynikajaca ze wspolnych kontaktow i znajomosci zawartych na forum modelarskim ma byc uzywana do firmowania instytucji i wykazywania jej przydatnosci?

Nie wiem, czy dobrze zrozumialem Pana wypowiedz, ale wynika z niej, ze jak sie nie podporzadkujemy, nie bedziemy startowac i miec wynikow (za wlasna kase i w ramach swojego czasu wolnego, pokazujac jak LOK preznie dziala), tylko sobie pogadamy, to nie mamy czego szukac w LOK-u.

Ja naprawde nie mam tyle wolnego czasu, zeby zajmowac sie jakimis p...ami, jak sens istnienia jakiejs instytucji. Kleje, jak mam czas, spotykam sie, jak tez go odrobine znajde, pojawie sie na jakims konkursie, jak bede mial na to czas i pieniadze.

I naprawde mi wisi, gdzie sie spotkam, w LOK-u, czy gdziekolwiek indziej. Bo nigdy nic od LOK-u nie chcialem i o nic nie prosilem.

PS. Przepraszam za brak polskich liter, ale pisze z cudzej maszyny.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-11-07 10:18  Odp: Jest Bosko
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Tak bardzo fajnie się tak mówi jest szafa są klucze do sali. Ile razy staliśmy pod drzwiami a na portierni sakramentalne nie ma. Kiedyś spróbowałem kleci P11, efekt był taki że skończyło się na ponownym klejeniu ale w domu.
A to dlatego, że kiepskie światło chyboczące się stoły. W takich warunkach to sobie mogę co najwyżej polepić nie skleić model.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
21-11-07 16:21  Odp: Jest Bosko
wichura3 

 

Sekcja pływadeł ma salę, plastikowcy mają salę, mamy być w ich salach na " doczepkę " ? Jak się 3/4 sędziów Loku nie zmieni to nie ma żadnej gatki o dyplomach .dla Qwkaku. A po za tym ja to p..... Klub na pewno się nie rozpadnie , najwyżej zmieni miejsce " parkowania ". O ile się nie mylę to od 25 lat po odbyciu służby wojskowej jestem cywil i żadne nakazy nie robią na mnie wrażenia szczególnie ,że nie mamy nic do stracenia. Z poważaniem Wichura.

Ps ; Tak więc nie mamy już czego szukać w LOKu. klucza niet.



Post zmieniony (21-11-07 16:37)

 
21-11-07 16:35  Odp: Jest Bosko
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Pan Ciećwierz ma do nas pretensje, że nic nie wnosimy.
To proszę mi powiedzieć co wnoszą te kółka brydżystów czy innych karciarzy. Chyba tylko puste puchy po piwie które się często po sali walały. Przed naszym przyjściem - dla pełnej jasności.
Nigdy nie ustalił Pan z nami jasnych zasad ciągle tylko wiecie róbcie co chcecie tylko to tylko tamto. Brałem Faktury na LOK brałem bo sam Pan to zaproponował.
Może z Pana i dobry działacz nie mnie to oceniać, ale nigdy nie przyszedł Pan z nami porozmawiać. Pan wpadał co jakiś czas i komunikował o swoich oczekiwaniach.
Diabła tam z taką współpracą.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
21-11-07 16:45  Odp: Jest Bosko
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Według mnie rozwód z LOKiem jest nieunikniony.
Ja nie będąc etatowym QWKAKiem na cztery czy pięć spotkań jedno zaliczyłem na portierni, słuchając z zapartym tchem co mówią koledzy i "cieć" co miał cały LOK na głowie i do tego nie mógł biedny filmu spokojnie oglądać.
Wówczas trochę mnie to dziwiło, teraz już nie.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024