KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
02-12-06 19:09  Re: Relacja z VI Festiwalu Modelarstwa
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

WARSZTATY MODELARSKIE

integralną częścią naszej imprezy na Festiwalach już od 3 edycji są warsztaty modelarskie dla najmłodszych - może słowo "warsztaty" to określenie nieco na wyrost, ale chodzi nam o to , aby pokazać dzieciakom, jaką fajną zabawą jest modelarstwo kartonowe - niech choć 1 na 50 zostanie przy tym hobby, to będzie to najwartościowsza (moim zdaniem) część naszej pracy jaką włożyliśmy w przygotowanie imprez na Festiwalu...
niekwestionowaną Gwiazdą warsztatów jest BERP - ma doskonałe podejście do dzieciaków, całkiem niezłą kondycję - warsztaty trwały 6 godzin, w sobote i w niedzielę - nie wiem dokładnie, ile modeli na tych warsztatach wykonał, ale myślę, że statystykę sobie zawyżył o jekiś 1000% normy :)

jak widać, troche pomagaliśmy Piotrowi - niemniej, mam nadzieję że teraz rozumiecie nasze słowa uznania dla BERPA!

a oto kilka zdjęć, zrobinych wtedy gdy było Piotrka widać:


bo generalnie wyglądało to tak: :D



BERP został uhonorowany przez sponsora warszatów zestawem SUPERTRUDNYCH modeli do hmm.... sklejania powiedzmy ;-):




dziciaki, oprócz naszych warsztatów mogły zaliczyć także stoisko na którym poskładać mogły takie coś z plastiku:



ale, wiadomo - karton rulezz! ;-)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
02-12-06 20:20  Re: Relacja z VI Festiwalu Modelarstwa
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

No to wreszcie sobie "pobyłem" wirtualnie na Waszej wspaniałej modelarskiej imprezie w Łodzi i szczerze gratuluję wszystkim jej organizatorom jak i tym Kolegom Modelarzom, którzy poprzez prezentację swoich dzieł i pomoc adeptom tej trudnej sztuki pokazują młodym ludziom to nasze wspaniałe hobby, zachęcając ich tym samym do pójścia w nasze ślady.
P.S Jak zauważyłem, to podłoże czyli sukno, na którym prezentowane były modele jest identyczne kolorystycznie jak mój plastikowy stolik na balkonie stanowiący tło dla moich fotografowanych czołgów ;-))))

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
02-12-06 22:24  Re: Relacja z VI Festiwalu Modelarstwa
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Sławek - to jeszcze nie koniec relacji!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
03-12-06 22:33  Re: Relacja z VI Festiwalu Modelarstwa
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Nie mam jeszcze komunikatu z Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Redukcyjnych, więc żeby nie przedłużać wstawię choć kilka zdjęć z tego konkursu....


oczywiście trochę fotek modeli, ajk i zdjęć nagradzanych modelarzy....:)











przy nagrodach -w konkursie brały udział i młode adeptki modelarstwa (ciekawe co z tego wyrośnie), chłopaki ze Zgierza troche sie nachodzili - na fotkach m.in. szef Radarka MArek MIchalski, a także valpurqius i Kaniu, poza nimi widać jak syjek zgarnia nagrodę za 1 miejsce w okrętach, BERP za 3 za Tupolewa a At-St za 1 w dioramach

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

Post zmieniony (03-12-06 22:37)

 
03-12-06 22:40  Re: Relacja z VI Festiwalu Modelarstwa
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

ps. mam nadzieję że ortodoksi wybacza mi że wstawiam zdjęcia z PCV-ki ;-)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
03-12-06 23:04  Re: Relacja z VI Festiwalu Modelarstwa
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

oczywiście, oprócz wystaw w powstaniu których mieliśmy jakiś (po częsci) udział było sporo rzeczy do pooglądania - a to basen, w którym swoje pokazy miały modele pływające



a to rozmaite wystawy czy stoiska handlowe - z interesującej nas częsci był GPM I Orlik, obie firmy opócz modeli do kupienia prezentowały sklejone modele lub surówki, był Duduś z narzędziami, Rajkub pokazywał swoje cuda z papieru ( a w międzyczasie bratał się z chłopakami z GRH Strzelców Kaniowskich- czyżby temat na następna figurke z papieru?? ) - może nie była to największa wystawa, ale modele jak wszyscy wiedzą - przedniej jakości,



(Pacześ i Kisiel - zdjęcie pochodzi z Forum Strzelców Kaniowskich:,http://www.28pp.fora.pl/viewtopic.php?t=165&start=15)

były i latające i budowle i jeżdżace -sporo tego, nie sposób spamiętać a zdjeć niestety mam skromną ilośc i nie oddają wszystkiego...
oczywiście- niestety nad wszystkim dominował smród i hałas HPI.. :(
a w przerwie w trwaniu Warsztatów BERP nie próżnował :D:D
(jak widać)








a nad całą imprezą rozlegał się głos Syjka - który chyba odkrył nowe powołanie ;-)



--

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

Post zmieniony (04-12-06 08:53)

 
03-12-06 23:16  Re: Relacja z VI Festiwalu Modelarstwa
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

no i na koniec - kronika towarzyska i SuperSjesta zwana też po poprzednim Festiwalu Sjestą 10,5 (czyżby jakiś sponsor?? ;-))

Wszystkim naszym Kolegom ktorzy poświęcili nam czas i przyjechli do nas Łodzi wielkie , serdeczne podziekowania!!
Walnie się przyczyniliście do tego, że mimo różnych niedociągnięć pod względem towarzyskim był to dla nas najlepszy Festiwal jak do tej pory - jak widać bardzo nam Was wszystkich obecnych ciałem, lub tylko duchem ;-) brakowało
Mam nadzieję, że nasza gościna była dla Was miła i zachęci Was do odwiedzin w przyszłym roku - może przy okazji Festiwalu, a może przy innej okazji...

Oczywiście, kto tylko miał ochotę udał się z nami do Tawerny na SuperSjestę
oto kilka zdjęć:



piwo było w dobrej cenie i w słusznej ilości, pizza i inne jedzenie przepyszne (chyba:-) a dzieki dobremu towarzystwu czasu nikt nie liczył :D:D:D

dziękuję Wam wszystkim raz jeszcze - to wpsaniałe móc gościć tak fajnych, dobrych kolegów!!!
do rychłego zobaczenia w realu!!!!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
03-12-06 23:32  Re: Relacja z VI Festiwalu Modelarstwa
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Teraz dopiero widzę, że Mirek Miarka to sweterek miał prawie ale Kononowicz ;)

 
04-12-06 08:05  Re: Relacja z VI Festiwalu Modelarstwa
AT-ST vel. Jacek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Syjek - to jest teraz na topie.... A że głos Syjka rozlegał się wszechobecnie to fakt, najbarzdiej kiedy nie zagłuszały go piły spalinowe na kółkach...

--
UCZESTNIK PROJEKTU łSM - USS MISSOURI 1/100

 
04-12-06 13:21  Re: Relacja z VI Festiwalu Modelarstwa
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam

Ze swoje strony chciałem podziękować wszystkim zwiedzającym i przybyłym na Festiwal.

Niezwykle miło było Was gościć tu szczególne ukłony w stronę ekipy z Wrocławia, Lublina i Warszawy nawet nie wiecie ile radości sprawia możliwość zobaczenia Was na takiej imprezie i to, że chciało Wam się podjechać do nas.
Lublin zabił mnie na maxa o 6,30 rano dostałem smsa „Piotrek szykuj się wpadamy” zdębiałem i obudziłem się” . Mam nadzieje, że przy najbliższej okazji będzie więcej czasu żeby poznać Was ze wszystkim chłopakami z Łodzi.
Kolejne podziękowania chciałem skierować w stronę całej naszej „sjestowej” ekipy (chyba mogę tak napisać i nie będzie to nieskromne.. ) za przygotowanie wszystkiego, co można było zobaczyć na naszych stołach i za to, co nie było namacalne a stanowiło o całości. Wiem ile pracy i zaangażowania Was to kosztowało… naprawdę szacunek.
Myślę, że ten rok pozwolił nam dostrzec pewne sprawy i chyba wykrystalizował nam się już pomysł na koleiny rok Syjek myślę tak jak Ty…. zróbmy to we własnym zakresie, bo mamy spory potencjał, a przede wszystkim chęci żeby to wyglądało jak najlepiej. Tak na marginesie wykonałeś kawał dobrej roboty, świetny jesteś w tym mikrofonie …. zresztą, co ja gadam jak dobrze pamiętam masz przeszłość artysty :-).

Co do mojej osoby ….zawstydziliście mnie .. cieszę się, że mogłem mieć swój drobniutki wkład w to, co się działo na Festiwalu w postaci warsztatów. Dziękuję za docenienie mojej pracy z dzieciakami dyplomem i modelami, które zbudujemy razem na sjeście … ostrzegam to nie takie łatwe.. tu nie ma ani nożyczek ani kleju .. hhhiihhii.
Osobiście mylę, że warsztaty to wspaniały sposób na propagowanie modelarstwa i zaszczepianie jej najmłodszym. Zainteresowanie było potworne przez dwa dni dzieciaki zrobiły ponad 400 modeli tak policzyłem to 438!!! i skutecznie wyssały życie z BERPa :-). Ale naprawdę było warto nie da się opisać tej satysfakcji dzieciaków, kiedy udawało im się zrobić często swój pierwszy model a potem odebrać dyplom…unosiły się z zachwytu nie wspominając już o ich rodzicach i to było naprawdę budujące … .
Mam nadzieje, że za rok będziemy mieli możliwość spotkać się ponownie w tym samym gronie powiększonym o wszystkich, którym nie udało się dotrzeć teraz.
Jeszcze raz ogromne dzięki dla Wszystkich!!!!

Pozdrawiam skromny zlepiacz kartonu BERP (Syjek ależ Ty mnie zapowiedziałeś przez ten mikrofon aż się rozmarzyłem :-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024