KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-11-06 19:20  Konkurs Modeli Karton. o Grand Prix Dyr. GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

W imieniu organizatorów serdzecznie wszystkich zapraszam na:

KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU

REGULAMIN

02.12.2006 r. (sobota)
godz. 11.00 - 12.30 - przyjmowanie modeli
godz. 13.00 - otwarcie konkursu
godz. 13.30 - odprawa sędziów
godz. 13.30 - 14.30 - ocena modeli, dla uczestników zwiedzanie kościoła i domku loretańskiego
godz. 14.30 – 17.00 – zwiedzanie wystawy
godz. 17.00 - zakończenie konkursu
godz. 17.30 - wydawanie modeli

Uwaga: W szczególnych przypadkach wcześniejsze wydawanie modeli odbywa się wyłącznie za zgodą organizatorów!

Organizatorzy :
Gminny Ośrodek Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu

Termin i miejsce Konkursu :
2 grudnia 2006 r. Gminny Ośrodek Kultury w Gołębiu

Cele imprezy :
- rozbudzanie zainteresowania nauką, techniką i historią,
- popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, szczególnie dzieci i
młodzieży,
- zachęcanie do aktywnej formy spędzania wolnego czasu
- promowanie walorów Lubelszczyzny.

Warunki uczestnictwa w imprezie :
Konkurs modeli kartonowych ma charakter konkursu-wystawy. Mogą w nich uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni.
Warunkiem uczestnictwa w Konkursie i na wystawie jest przesłanie zgłoszenia.
Chęć uczestnictwa w imprezie należy zgłosić do 28 listopada 2006 r. włącznie. Indywidualne sprawy należy uzgadniać z Organizatorem. Zgłoszenia można przesyłać pocztą elektroniczną na adres:gokgolab@man.pulawy.pl, lub faxem 0-81 881 32 22
Do Konkursu i na wystawę przyjmowane będą modele dostarczone do GOK w Gołębiu w dniu 28 listopada 2006 r. (wtorek) w godz. 10.00 – 21.00 oraz w dniu konkursu w godz. 11.00 – 12.30.
Opłat startowych nie pobiera się.
Uczestnik zawodów może zgłosić maksimum trzy modelej każdej klasie. W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model jednego uczestnika w danej klasie. Kolejne miejsce zajmie najwyżej punktowany model następnego modelarza.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo łączenia klas i kategorii wiekowych w przypadku małej ilości modeli w danej klasie.
Dokumentacja modelarska nie jest wymagana.

Zasady oceny:
Uczestnicy mogą zgłaszać modele do konkursu oraz do wystawy pozakonkursowej.
Wszyscy wystawcy i zawodnicy wypełniają kartę zgłoszenia modelu- wzór w załączeniu.
Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów wg zasady podoba się - nie podoba się. Decyzja komisji sędziowskiej jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu.
W każdej kategorii przyznane zostaną medale i okolicznościowe dyplomy. Organizatorzy przewidują przyznanie GRAND PRIX za najlepiej wykonany model oraz nagrody specjalne.
Organizatorzy nie przewidują ubezpieczenia modeli.
Rywalizacja w klasie odbędzie się w przypadku obecności co najmniej trzech modeli różnych zawodników.

Uwaga: Aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych dotykaniem modelu prosimy zaopatrzyć w miarę możliwości każdy model w podstawkę bądź winietkę, która posłuży bezpiecznemu manipulowaniu eksponatem podczas prac jury. Obecność podstawki i winietki nie jest warunkiem uczestnictwa w konkursie i wystawie- służy jedynie podniesieniu poziomu bezpieczeństwa eksponatów.

W sprawach organizacyjnych i regulaminowych można kontaktować się z Ewa Rodzik, Monika Wiejak, tel. 0-81 881 32 22

Podział na klasy

1. We wszystkich klasach konkurs rozegrany zostanie w kategorii wiekowej

- młodzik (zawodnicy do lat 13)
- junior (zawodnicy lat 14 – 18)
- senior (zawodnicy powyżej lat 18)

2. Konkurs modeli kartonowych odbywa się bez podziału na skale i bez rozróżnienia na modele w klasie standard i otwartej.

Klasy modeli:
S - samoloty i śmigłowce
P - pojazdy kołowe, gąsienicowe i szynowe
O - statki, okręty, okręty podwodne i żaglowce
B - budowle
F - figurki

Postanowienia końcowe:

Nagrody
Puchar - Grand Prix Dyrektora GOK Gołąb
Medale za 1, 2 i 3 miejsce wraz z dyplomami

Od siebie dodam, że Gołąb leży przy trasie Puławy - Dęblin (lub odwrotnie ale w woj. lubelskim) i jest to pierwszy konkurs organizowany w tej miłej miejscowości przede wszystkim z myślą o naszych najmłodszych modelarzach. Co do zwiedzania kościoła - warto go zobaczyć, gdzyż jest to zabytek sztuki sakralnej skali ogólnopolskiej nazywany perłą renesansu a w trakcie zwiedzania jest również możliwość - co niespotykane - wejść na sklepienie pod dach i zobaczyć od drugiej strony konstrukcję sklepień łukowych.

Karta startowa dostępna w GOK pod powyższym mailem lub u mnie


--



Post zmieniony (10-11-06 19:22)

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

Post zmieniony (02-12-06 17:42)

 
10-11-06 19:24  Re: KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU (02.12.06)
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


zgłaszam swoją obecność

 
10-11-06 19:35  Re: KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU (02.12.06)
Hook6   

 

Udanego Konkursu Maćku! Aż mi się gęba ucieszyła, że w Gołębiu coś się dzieje (8 lat spędzone w Dęblinie powinno wyjaśniać dlaczego). A kościół - rewelacja - warto. Liczę na wiele pokonkursowych fotek.

--

 
10-11-06 23:54  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Zgodnie z rozmowami prowadzonymi w Lublinie i Krasnystawie postaram się zjawić z paroma chłopakami z Sokoła :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
11-11-06 07:47  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jak termin będzie pasował postaram się być i ja:-)Ale to jeszcze za odległe czasy na razie:-)

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
18-11-06 15:03  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Jak Kopajt znajdzie miejsce dla mnie w swoim aucie pomiędzy kartonami z modelami to bym się pisał na ten konkurs. Wszedłam na stronę internetową o tej miejscowości i oprócz modeli warto by było zobaczyć te ciekawe miejsca , o których wspominają organizatorzy. Z Radomia mamy blisko.

--
Pt-47

 
18-11-06 19:55  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Już niedługo zostało. Będę i ja:-) Do zobaczenia na miejscu:-)

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
18-11-06 19:59  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Paweł musisz wciągnąc brzuch, bo na razie ja sie do Kopajta dopisałem, a on ma malutki samochodzik ;-)
Ja raczej nie bede mógł swojego wziąć, a tam by sie zmiesciło z pół naszego klubu.

--

KMH Sokół Radom

Post zmieniony (18-11-06 21:53)

 
19-11-06 10:58  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Ja wam dam malutki samochodzik....
SAM jadę !!! ;)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
21-11-06 09:57  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Ja też będę, w końcu konkurs będzie w mojej miejscowości. Lepszej okazji już nie będę miał. Zapraszam wszystkich serdecznie!

 
21-11-06 13:47  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam, mieszkam w Puławach więc tak okazja dla mnie to nie lada gratka. Kto wie, może wystawię i swoje modele, chociaż brak mi doświadczenia w tego typy imprezach.
Pozdrawiam i do zobaczenia.

 
24-11-06 17:27  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Podbijam temat, gdyż już niedługo upływa termin nadsyłania zgłoszeń. Proszę je przesyłać, gdyż w zależności od liczby startujących/modeli mamy do wyboru dwie sale i trzeba dograć sprawy :-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
24-11-06 20:11  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


zgłoszenie wysłałem , może wystawie jakiś nowy mój modelik

 
27-11-06 10:34  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Ja także wysłałem zgłoszenie - tak więc do zobaczenia w sobotę :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
28-11-06 20:39  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jeśli jest ktoś chętny, mogę kogoś lub modele(jeśli ktoś nie może), zabrać ze sobą na konkurs z Lublina.

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
29-11-06 17:49  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Jako, że to ostatni dzwonek przypominam o zgłoszeniach - wystarczy imię i nazwisko uczestnka, klasa, grupa wiekowa i nazwa modelu.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-12-06 16:47  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu [relacja]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Komunikat konkursu modeli kartonowych
o GRAND PRIX Dyrektora GOK w Gołębiu

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu

Termin i miejsce: 02.12.2006r. GOK w Gołębiu

Sędziowie:
- Maciej Lewan
- Zenon Szymański
- Włodzimierz Filipowski
- Czesław Luzar

W konkursie wzięło udział 35 zawodników zgłaszając do oceny 100 modeli. Konkurs rozegrano w pięciu klasach i w trzech grupach wiekowych. Sędziowie oceniali modele wg zasady “podoba się – nie podoba się” uwzględniając trudność modelu i staranność wykonania. W każdej klasie i grupie przyznano medale wraz z dyplomami za pierwsze trzy miejsca. (Ze względu na brak modeli nie wszystkie klasy zostały rozegrane)

Wyniki:

Samoloty młodzik
1. Damian MATRASZEK - Mirage 2000
2. Mateusz SIWEK - Sopwith Camel
3. Jakub LEWAN - F-16

Samoloty junior
1. Norbert KOZAK - Hellcat
2. Wojciech GRABOWSKI - P-47 Thunderbolt
3. Grzegorz SZPAK - PZL P.11C

Samoloty senior
1. Mirosław STAWIAK - Grumman F4F Wildcat
2. Henryk BIŃCZYK - Avia BH-33
3. Edward CAPAŁA - Nakajima B5N2 Kate

Okręty senior
1. Mirosław STAWIAK - ORP „Kujawiak”
2. Stanisław ŚLIWIŃSKI - „Akitsushima”
3. Paweł KOPYT - U-117

Pojazdy młodzik
1. Wojciech PODGAJNY - Fiat 126p
2. Mateusz SIWEK - Roadstar Hot-Road
3. Jakub LEWAN - Ambulans „Lublin”

Pojazdy junior
1. Eryk NAJDUCHOWSKI - T-34
2. Kamil KAMOLA - Yamaha V-max
3. Adam KAMOLA - Formuła I

Pojazdy senior
1. Marcin KOWALSKI - Parowóz Py-27
2. Dawid DŁUGOSIEWICZ - „Puma”
3. Mariusz GRZYWACZ - Nysa 522 Policja

Budowle senior
1. Łukasz GRZYB - Kościół w Gryfinie
2. Maciej DOROSZ - Studnia Kazimierska
3. Paweł SUCHORSKI - Kolegiata romańska w Kruszwicy

Figurki senior
1. Przemysław GRABOWSKI - Dowódca pojazdu
2. Paweł KOPYT - Jamnik
3. Edward CAPAŁA - Jan Paweł II

Organizatorzy przyznali wyróżnienia dla Joli BIŃCZYK za model „Latarni morskiej
w Darłowie” oraz Bernarda TOMSIKA za model „Fokker D.VII”.

Puchar GRAND PRIX Dyrektora GOK w Gołębiu przyznano Józefowi PUTONOWI
za model czołgu „Is-2”

Nagrodę Wydawnictwa WAK przyznano Marcinowi KOWALCZYKOWI za model samochodu EMF Roadster.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji konkursu:
- Wydawnictwu WAK z Wrocławia,
- firmie HABO z Dęblina
- Sport - Turystyka Puławy
- GROSZ – Bożena i Krzysztof Groszek z Gołębia
- komisji sędziowskiej
- modelarzom z GOK w Gołębiu

ZAPRASZAMY ZA ROK!

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-12-06 20:00  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Skoro Kol. Fitter zamieścił już wyniki z konkursu to ja wstawiam zdjęcia jeszcze gorące .





A teraz fotki tych co byli. Ekipa radomska Stoi Lukano ,od prawej Kopajt i Pulpetto.Drugie zdjęcie Piwofil i Fitter

Klub Modelarsko Historyczny ,, Sokó ł" z Radomia zdobył 7 medali , puchar GRAND PRIX Dyrektora GOK w Gołębiu oraz Nagrodę Wydawnictwa WAK. A to zdjęcia niektórych naszych nagrodzonych modeli.

Na koniec chcemy podziękować organizatorom za b. miłe przyjęcie , Fitterowi, wszystkim modelarzom z Gołębia oraz pewnemu księdzu , który oprowadzał nas po zabytkach tej miejscowości opowiadając bardzo ciekawe historie.

--
Pt-47

 
02-12-06 20:09  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

mam pytanie - co to za druciak w japońskich barwach (zdjęcie nr 9) ??

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
02-12-06 20:14  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Albatros B.I Piwofila - jego wersję w barwach CK możesz dostać w Orliku - chyba dobrze napsałem?

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-12-06 21:22  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
Atmosfera na konkursie była bardzo przyjemna, był to mój pierwszy konkurs na którym wystawiałem swoje modele i ku mojemu zdziwieniu jeden z nich został wyróżniony.
Organizatorzy zapewnili bardzo ciekawe atrakcje, zwiedzanie miejscowych zabytków i opowieści o historii miejscowości w czasie kiedy komisja sędziowska obradował nad tym co się komu należy.
Z przyjemnością zapraszam wszystkich na przyszłoroczną edycję konkursu, dla mnie obecność obowiązkowa.
Dziękuję organizatorom i uczestnikom za wspaniałą atmosferę i zabawę na konkursie.
Pozdrawiam.

 
02-12-06 22:14  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ekipa ze Świdnika i okolic dojechała cało i zdrowo. Konkursik choc małyi gminny ale panowała miła modelarska atmosfera, aż się chce przyjechać za rok.
Co do patyczaka w japońskim malowaniu to jego prezentacja jest
TU

 
04-12-06 11:27  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Skoro wszyscy zdjęcia już wrzucili to ja się dorzucę ze swoimi :)

Podczas gdy sędziowie obradowali za drzwiami zamkniętymi, Pani dyrektor z GOK w Gołębiu zaprosiła nas na zorganizowane zwiedzanie przepięknego kościoła i domku Loretańskiego. Z tablic stojących na terenie kościoła można się było dowiedzieć sporo o historii tego miejsca:

Zaś tak wygląda kościół z zewnątrz:

Ksiądz prowadzący zwiedzanie opowiadał o tym miejscu w bardzo interesujący sposób, dzięki czemu nawet młodzi modelarze nie odczuwali zniecierpliwienia :)

Na tych zdjęciach widać wnętrze kościoła -


oraz kilka rzeczy na które zwróciłem uwagę - proszę spojrzeć na piekne figury na ambonie oraz przy żyrandolu - wszakże to jest modelarstwo pełną gębą :)


Moją uwagę także przykuły piękne organy wraz z miniaturą umieszczoną na balustradzie...


Po wysłuchaniu ciekawych historii z dziejów kościoła opowiadanych przez księdza przewodnika poszliśmy razem z nim na zwiedzanie kościoła "od góry" :)
Niektórzy mieli lęk wysokości i nie wyszli na galeryjkę ciągnącą się z obu stron kościoła na wysokości chyba 6-7 metrów, ale Ci którzy się odważyli mogli dokładnie obejrzeć sklepienie kościoła oraz skarbiec i bibliotekę która się tam mieści.
Droga pod sklepieniem prowadzi przez malutkie tunele w murach kościoła gdzie trudno się przecisnąć obok siebie :)



Po zwiedzaniu wysokościowym przyszedł czas na oglądanie domku loretańskiego. Nasz przewodnik zdradził nam że wiele lat temu ten domek słuzył jako kostnica i gdyby ktoś chciał zacząć w tym miejscu kopać to znalazłby mnóstwo kości... dziwnie się chodzi po takiej powierzchni...



Po zwiedzaniu przyszła pora na powrót do Gminnego Ośrodka Kultury na oglądanie wystawy pokonkursowej, z której udało mi się zrobić parę zdjęć:



Po oglądaniu modeli i długich rozmowach z modelarzami nadeszła chwila na którą wszyscy czekali ze zniecierpliwieniem :) Wręczenie nagród :)


Organizatorzy i sędziowie,


Modelarze i publiczność



Ceremonia wręczenia medali i nagród

Puchar Grand Prix zdobył nasz klubowy kolega modelem czołgu IS-3


Impreza bardzo mi się podobała i została na stałe wpisana w kalendarz imprez modelarskich na które będę jeździł :)
Dziękuję organizatorom i sponsorom dzięki którym odbył się ten konkurs - naprawdę fajnie się człowiek czuje jak widzi radość na twarzach tylu osób :)
Do przyszłego roku :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
04-12-06 12:19  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Jako ,że jesteśmy klubem modelarsko historycznym kol. Kopajt nie zapomniał o tym . Stąd zdjęcia kościoła i domku loretańskiego. Naprawde warto było to zobaczyć.

--
Pt-47

 
05-12-06 10:01  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jeden z milej wspominanych przezemnie konkursów!!! Świetna miła, swojska atmosfera. Miejmy nadzieje, że spotkamy się na nim za rok.

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
05-12-06 16:22  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No pięknie:) Ileż ta miejscowość ma mieszkańców?:)
A Grand Prix zdobył oczywiście kolega modelem IS-2, nie IS-3:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-12-06 20:09  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam wszystkich
Jako, że pochodzę z Puław a od strony małżonki mam rodzinę w Gołębiu chciałbym tylko dodać, że to co powiedziano o domku loretańskim to prawda. Jakieś dwa lata temu kiedy ten domek był remontowany a dookoła niego były duże kopce piasku wydobyte z wewnątrz tegoż domu miałem okazję dłuższą chwilę tam pogrzebać (z ciekawości). Włosy mi się jeżyły na głowie gdy co chwile spod piasku wychodziły kości i na zwierzęce nie wyglądały. Dziwiłem się temu a nawet byłem trochę tym faktem oburzony, że tak zostały potraktowane przez robotników szczątki ludzkie .Chciałbym tylko nadmienić że kościuł w Gołębiu jest zabytkiem klasy zerowej(najwyższej).
Stug co do mieszkańców i ich liczebności to nie wiem dokładnie ale swego czasu to była wioska a teraz powoli staje się prawie miasteczkiem. Ostatnimi czasy dosyć dynamicznie się rozrasta. Ludzie zmęczeni mieszkaniem w Puławach zaczynają osiedlać się w Gołębiu. Byłem zdziwiony gdy zobaczyłem ,że w tym małym Gołębiu będzie organizowany konkurs modelarski, aż zapytałem żonę czy w Gołębiu jest jakiś dom kultury. Brawo!!!!!!!!!! ,niestety w tym roku tam nie byłem ale na pewno nie omieszkam pojawić się tam w przyszłym roku. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
05-12-06 20:27  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

StuG miejscowość leży na trasie Puławy Dęblin lub odwrotnie Patrząc od strony Puław na prawym brzegu Wisły. Liczy obecnie 2200 mieszkańców. Dla dyrekcji GOK w Gołębiu jak i modelarzy zrzeszonych w kole modelarskim , które tam działa było to bardzo ważne wydarzenie. Ci ludzie dali z siebie wszystko co najlepsze ( nie przesadzam) .Takiej atmosfery nie widziałem już dawno. Mimo ,że modeli było ok.100 szt . to niektóre duże imprezy modelarskie mogły by się wiele nauczyć od organizatorów w Gołębiu O samej miejscowości nie będe się rozpisywał tam poprostu trzeba podjechać nawet niekoniecznie na następny konkurs.

--
Pt-47

 
06-12-06 09:09  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
Jako że i ja byłem na tym konkursie to też coś napiszę. Najpierw o samej miejscowości. Jak napisano wcześniej kościół to zabytek klasy zerowej. Domek loretański też jast zabytkiem klasy zero, w Polsce jest tylko jeden taki wolnostojący, a w całej Europie są takie dwa (z tego co wiem to tak jest, jest jeszcze kilka Domków, ale stojących wewnątrz innych budowli, np. kościołów.)
Na tym konkursie udało mi się zdobyć dwa brązowe medale, jeden za Nakajima B5N2 "Kate" (widać ten model na zdjęciu u Kopajta) oraz za figurkę Jana Pawła II. Na trzecim zdjęciu z wręczania medali pierwszy z lewej to ja :)
Postaram się jeszcze dorzucić kilka fotek, ale to w niedziele jak wróce do domu i odzyskam aparat.
pozdrawiam

 
07-12-06 12:46  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
Grabek   

Witam
Ja też byłem na tym konkursie i zajołem drugie miejsce w klasie junior samolotem P-47 Thunderbolt widać go na zdjęciu kopajta jest on na 5 zdjeciu z modelami jest to ten model z szachownicą na silniku. Moim zdaniem było świetnie za rok też obowiąskowo musze być. ]
Pozdrawiam!!!

 
08-12-06 21:19  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
Udało mi się odzyskać aparat i zgodnie z zapowiedzią wstawiam jeszcze kilka zdjęć.
Na początek model Yamahy, którym mój młodszy kolega zdobył drugie miejsce w juniorach

Następnie zwycięskie figurki

I jeszcze kilka zdjęć modeli seniorskich samolotów

A to stało sobie jako dekoracja

Ten model zwyciężył w młodzikach

A za ten model sędziowie przyznali drugie miejsce w juniorach

Ogólnie było bardzo miło i powiem szczerze że nie spodziewałem się tylu modeli. Mam nadzieje że za rok będzie jeszcze więcej.
pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024