KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
02-12-06 21:22  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
Atmosfera na konkursie była bardzo przyjemna, był to mój pierwszy konkurs na którym wystawiałem swoje modele i ku mojemu zdziwieniu jeden z nich został wyróżniony.
Organizatorzy zapewnili bardzo ciekawe atrakcje, zwiedzanie miejscowych zabytków i opowieści o historii miejscowości w czasie kiedy komisja sędziowska obradował nad tym co się komu należy.
Z przyjemnością zapraszam wszystkich na przyszłoroczną edycję konkursu, dla mnie obecność obowiązkowa.
Dziękuję organizatorom i uczestnikom za wspaniałą atmosferę i zabawę na konkursie.
Pozdrawiam.

 
02-12-06 22:14  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ekipa ze Świdnika i okolic dojechała cało i zdrowo. Konkursik choc małyi gminny ale panowała miła modelarska atmosfera, aż się chce przyjechać za rok.
Co do patyczaka w japońskim malowaniu to jego prezentacja jest
TU

 
04-12-06 11:27  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Skoro wszyscy zdjęcia już wrzucili to ja się dorzucę ze swoimi :)

Podczas gdy sędziowie obradowali za drzwiami zamkniętymi, Pani dyrektor z GOK w Gołębiu zaprosiła nas na zorganizowane zwiedzanie przepięknego kościoła i domku Loretańskiego. Z tablic stojących na terenie kościoła można się było dowiedzieć sporo o historii tego miejsca:

Zaś tak wygląda kościół z zewnątrz:

Ksiądz prowadzący zwiedzanie opowiadał o tym miejscu w bardzo interesujący sposób, dzięki czemu nawet młodzi modelarze nie odczuwali zniecierpliwienia :)

Na tych zdjęciach widać wnętrze kościoła -


oraz kilka rzeczy na które zwróciłem uwagę - proszę spojrzeć na piekne figury na ambonie oraz przy żyrandolu - wszakże to jest modelarstwo pełną gębą :)


Moją uwagę także przykuły piękne organy wraz z miniaturą umieszczoną na balustradzie...


Po wysłuchaniu ciekawych historii z dziejów kościoła opowiadanych przez księdza przewodnika poszliśmy razem z nim na zwiedzanie kościoła "od góry" :)
Niektórzy mieli lęk wysokości i nie wyszli na galeryjkę ciągnącą się z obu stron kościoła na wysokości chyba 6-7 metrów, ale Ci którzy się odważyli mogli dokładnie obejrzeć sklepienie kościoła oraz skarbiec i bibliotekę która się tam mieści.
Droga pod sklepieniem prowadzi przez malutkie tunele w murach kościoła gdzie trudno się przecisnąć obok siebie :)



Po zwiedzaniu wysokościowym przyszedł czas na oglądanie domku loretańskiego. Nasz przewodnik zdradził nam że wiele lat temu ten domek słuzył jako kostnica i gdyby ktoś chciał zacząć w tym miejscu kopać to znalazłby mnóstwo kości... dziwnie się chodzi po takiej powierzchni...



Po zwiedzaniu przyszła pora na powrót do Gminnego Ośrodka Kultury na oglądanie wystawy pokonkursowej, z której udało mi się zrobić parę zdjęć:



Po oglądaniu modeli i długich rozmowach z modelarzami nadeszła chwila na którą wszyscy czekali ze zniecierpliwieniem :) Wręczenie nagród :)


Organizatorzy i sędziowie,


Modelarze i publiczność



Ceremonia wręczenia medali i nagród

Puchar Grand Prix zdobył nasz klubowy kolega modelem czołgu IS-3


Impreza bardzo mi się podobała i została na stałe wpisana w kalendarz imprez modelarskich na które będę jeździł :)
Dziękuję organizatorom i sponsorom dzięki którym odbył się ten konkurs - naprawdę fajnie się człowiek czuje jak widzi radość na twarzach tylu osób :)
Do przyszłego roku :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
04-12-06 12:19  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Jako ,że jesteśmy klubem modelarsko historycznym kol. Kopajt nie zapomniał o tym . Stąd zdjęcia kościoła i domku loretańskiego. Naprawde warto było to zobaczyć.

--
Pt-47

 
05-12-06 10:01  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jeden z milej wspominanych przezemnie konkursów!!! Świetna miła, swojska atmosfera. Miejmy nadzieje, że spotkamy się na nim za rok.

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
05-12-06 16:22  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No pięknie:) Ileż ta miejscowość ma mieszkańców?:)
A Grand Prix zdobył oczywiście kolega modelem IS-2, nie IS-3:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-12-06 20:09  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam wszystkich
Jako, że pochodzę z Puław a od strony małżonki mam rodzinę w Gołębiu chciałbym tylko dodać, że to co powiedziano o domku loretańskim to prawda. Jakieś dwa lata temu kiedy ten domek był remontowany a dookoła niego były duże kopce piasku wydobyte z wewnątrz tegoż domu miałem okazję dłuższą chwilę tam pogrzebać (z ciekawości). Włosy mi się jeżyły na głowie gdy co chwile spod piasku wychodziły kości i na zwierzęce nie wyglądały. Dziwiłem się temu a nawet byłem trochę tym faktem oburzony, że tak zostały potraktowane przez robotników szczątki ludzkie .Chciałbym tylko nadmienić że kościuł w Gołębiu jest zabytkiem klasy zerowej(najwyższej).
Stug co do mieszkańców i ich liczebności to nie wiem dokładnie ale swego czasu to była wioska a teraz powoli staje się prawie miasteczkiem. Ostatnimi czasy dosyć dynamicznie się rozrasta. Ludzie zmęczeni mieszkaniem w Puławach zaczynają osiedlać się w Gołębiu. Byłem zdziwiony gdy zobaczyłem ,że w tym małym Gołębiu będzie organizowany konkurs modelarski, aż zapytałem żonę czy w Gołębiu jest jakiś dom kultury. Brawo!!!!!!!!!! ,niestety w tym roku tam nie byłem ale na pewno nie omieszkam pojawić się tam w przyszłym roku. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
05-12-06 20:27  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

StuG miejscowość leży na trasie Puławy Dęblin lub odwrotnie Patrząc od strony Puław na prawym brzegu Wisły. Liczy obecnie 2200 mieszkańców. Dla dyrekcji GOK w Gołębiu jak i modelarzy zrzeszonych w kole modelarskim , które tam działa było to bardzo ważne wydarzenie. Ci ludzie dali z siebie wszystko co najlepsze ( nie przesadzam) .Takiej atmosfery nie widziałem już dawno. Mimo ,że modeli było ok.100 szt . to niektóre duże imprezy modelarskie mogły by się wiele nauczyć od organizatorów w Gołębiu O samej miejscowości nie będe się rozpisywał tam poprostu trzeba podjechać nawet niekoniecznie na następny konkurs.

--
Pt-47

 
06-12-06 09:09  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [relacja]
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
Jako że i ja byłem na tym konkursie to też coś napiszę. Najpierw o samej miejscowości. Jak napisano wcześniej kościół to zabytek klasy zerowej. Domek loretański też jast zabytkiem klasy zero, w Polsce jest tylko jeden taki wolnostojący, a w całej Europie są takie dwa (z tego co wiem to tak jest, jest jeszcze kilka Domków, ale stojących wewnątrz innych budowli, np. kościołów.)
Na tym konkursie udało mi się zdobyć dwa brązowe medale, jeden za Nakajima B5N2 "Kate" (widać ten model na zdjęciu u Kopajta) oraz za figurkę Jana Pawła II. Na trzecim zdjęciu z wręczania medali pierwszy z lewej to ja :)
Postaram się jeszcze dorzucić kilka fotek, ale to w niedziele jak wróce do domu i odzyskam aparat.
pozdrawiam

 
07-12-06 12:46  Re: Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu 02.12.06 [re
Grabek   

Witam
Ja też byłem na tym konkursie i zajołem drugie miejsce w klasie junior samolotem P-47 Thunderbolt widać go na zdjęciu kopajta jest on na 5 zdjeciu z modelami jest to ten model z szachownicą na silniku. Moim zdaniem było świetnie za rok też obowiąskowo musze być. ]
Pozdrawiam!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024