PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-03-09 13:59  [Sonda] Najgorszy/Najtrudniejszy model MM-a
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Tak się ostatnio zastanawiam, który model z MM-a według Was jest najbardziej ,,niesklejalny'' (ma najwięcej błędów)/najtrudniejszy. Odpowiedzi poproszę z uzasadnieniem :)

Ja typuję model Samolotu Wielozadaniowego F-16C Block 52+ (MM 1-2/2007).
Pewno 3/4 Forum spyta: Czemu nie Bryzę?
A temu, że skończyłem prawie cały kadłub i mam siłę, żeby działać dalej, a w ,,szesnastce'' mam statecznik pionowy, 7 pierwszych segmentów kadłuba i za nic nie mogę jechać dalej.
Chodziaż wcale nie mówię (piszę :D), że jest beznadziejny.
Kabina pilota wygląda całkiem fajnie z tą drobnicą, a reszta zapowiada się równie
ciekawie :D

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (11-03-09 18:11)

 
09-03-09 22:07  Odp: [Sonda] Najgorszy model MM-a
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Twój typ jest raczej niesprawiedliwy i subiektywny. Ten model jest po prostu trudny, nawet dla doświadczonego modelarza, a co dopiero początkującego. Trudność polega na nietypowej konstrukcji kadłuba, gdzie wystarczy skrzywić jeden z elementów o ułamek milimetra i wyjdzie kicha. Sam unikam kolegi który usilnie prosi mnie, żebym skleił dla niego ten model . ;-) Na razie nie czuję się na siłach.

Ja obstawiam Suma, nie ze względu na niesklejalność, ale ze względu na małe podobieństwo do oryginału. Model ten można skleic ładnie , co pokazuje Ostoja, ale trzeba go sporo zmieniać i dużo dodac od siebie. Pomimo tego i tak można powiedzieć, że jest tylko podobny do Suma. Niektórzy napisali by sumopodobny. ;-)

--


 
11-03-09 18:09  Odp: [Sonda] Najgorszy model MM-a
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

I chyba masz rację.
Więc wytypuję go jako najtrudniejszy :D

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (11-03-09 18:09)

 
17-06-09 14:00  Odp: [Sonda] Najgorszy/Najtrudniejszy model MM-a
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Najgorszy

7 TP (chyba z 97 roku)

Model bardzo niechlujnie rozrysowany, mam wrażenie że na kolanie i momentami grubym flamastrem :)) Niektóre kreski przekraczały chyba 2mm więc tnij tu coś takiego.
Każdą część trzeba było dokładnie sprawdzać i mierzyć przed cięciem bo inaczej wychodziła abstrakcja a nie fragment pojazdu.

Czołg / to co zdążyłem skleić / wylądował w koszu i podziwiam tych którzy przebrnęli z budową do końca.

Grrrrrr, złe wspomnienia ;]

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
01-04-10 00:57  Odp: [Sonda] Najgorszy/Najtrudniejszy model MM-a
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Mig-25. Probowalem go robic chyba z 3 razy -za nic nie chcialo nic pasowac.Przez niego zrazilem sie do odrzutowcow na kilka lat.

 
11-08-11 16:52  Odp: [Sonda] Najgorszy/Najtrudniejszy model MM-a
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To trudno tak jednoznacznie określić : najgorszy ! Ale jest kilka modeli, które wydano w MM chyba przez pomyłkę.. Me-163 - rozpacz... Wszystkie opracowania Pana Sobczaka..Dla odmiany bardzo lubię modele K.Wolbeka !!!! Przy kazdym trzeba cos poprawiać, cos nie pasuje. Dla mnie bomba, to odręczne rysunki w modelu karaweli Santa Maria. Ale to już historia..

 
28-10-11 11:07  Odp: [Sonda] Najgorszy/Najtrudniejszy model MM-a
Hator   

Karol ,

MiG-25, bardzo fajnie się kleiło, zwłaszcza siedząc w sadzie, pod jabłoniami. :-))) Było to dość dawno, więc może nie pamiętam o wielkich babolach w opracowaniu. Na pewno skrzydła było ciężko zamontować, ale poza tym OK. Żałuję, że nie posiadam zdjęć, ale wtedy nie miałem takiego luksusu. ;-)

Odnośnie błędów w modelach MM, to na pewno zapamiętałem te z pierwszego wydania Me-110C (silniki) i Vanguarda (poszycie). Reszta modeli sklejała się całkiem przyjemnie, a jeśli były niespasowania to niewielkie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
30-01-12 00:16  Odp: [Sonda] Najgorszy/Najtrudniejszy model MM-a
SnajperTBG 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

6/2002 Samolot myśliwski Hawker Hurricane Mk. I - kleiło się średnio przyjemnie. Malowanie samolotu totalna klapa.

7-8/2000 Samolot bombowy Junkers Ju-88 A4 - kleilo się nieprzyjemnie. spora ilość błędów. W planach kolejne sklejenie z grubą dokładnością i poświęceniem max czasu.

1-2/1998 Śmigłowiec szturmowy Mi-28 Havoc - klapa totalna. przeznaczony na rozstrzelanie z ASG. sporo błędów z powodu prawdopodobnie ręcznego kreślenia modelu przez autora. A szkoda bo model ciekawy. Jedyny słuszny zastępca to mi-28 GPMu.

6/1997 Śmigłowiec wielozadaniowy MI-2 - Kolejna klapa. Opracowanie kijowe. Większość elementów nie pasowało. (do rozstrzału)

Miałem jeszcze kiedyś problemy przy krążowniku ZoP Mińsk ale to już inna bajka. (1wszy statek w wieku 12 lat)

Pozdrawiam SnajperTBG

--
Nie uciekaj przed snajperem, padniesz zmęczony!

 
15-06-12 08:15  Odp: [Sonda] Najgorszy/Najtrudniejszy model MM-a
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Najtrudniejszy model Małego Modelarza? Moim zdaniem 7-8/1993 Bristol Beaufort. W swoim czasie nie zdołałem go ukończyć (skleiłem tylko kadłub i sobie odpuściłem).

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
03-08-12 16:20  Odp: [Sonda] Najgorszy/Najtrudniejszy model MM-a
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak przez przypadek sobie przeglądam i czytam... MirZ zrobiłeś fajnego "Tadziobolta" z Modelpolu, a z Beaufortem nie dałeś sobie rady ??? Widzisz ja też !!! Mam prawie rozmemłany i nawet sklejony kadłub i mimo najszczerszych chęci, nie idzie tego zrobić. Pożyczyłem sobie w celach zapoznawczych modele Blenheima (GPM) i Beaufightera (FlyModel). Taka fajna trójca mi się zamarzyła.. Może w przypływie chęci wezmę się z powrotem za tego Beauforta, ale raczej w wersji całkowicie waloryzowanej. W standarcie, to cienko to widzę.. Teraz też i nie dziwię się,że nie ma w galerii MM fotek gotowego modelu Beauforta..
Najlepszy MM - z tych, które kleiłem i skleiłem skutecznie, to ORP Błyskawica w opracowaniu Pana Sławomira Jakucia. Pewnie Jego Piorun, jest równie doskonały.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024