PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-04-07 11:22  Karton na wesoło, czar wspomnień
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jako, że zabawa i radość to kwintesencja naszego hobby chciałem zainicjować tym wątkiem przy kawie wesołą atmosferę sklejania przy wspomnieniach.

Moją przygodę z kartonem zacząłem w wieku 8 lat, gdy skleiłem pół kadłuba jakiegoś niszczyciela z MM, bez zastosowania szkieletu. Dno okręciku pomalowałem lakierem do paznokci mojej mamy.
Następne modele trafiały na warsztat lawinowo, ale nie tylko MM. Można było kupić w kioskach, księgarniach takie duże arkusze z tektury z wycinankami samochodów, żaglowców, itd. Najbardziej utkwił mi w pamięci fiat 126p z tak grubej tektury, że po zagięciu siatki bryły samochodziku i sklejeniu jej przycisnąłem całość blatem stołu na czas wiązania kleju. I o dziwo struktura bryły nawet się nie odkształciła tak pancerna była tektura. Ale te wycinanki były piekne - fiat 125 z wnętrzem, szkuner "Elemka" (o ile pamiętam). Ten żaglowiec, który był opracowany do linii wodnej, skleiłem nawet w kilku egzemplarzach, min jeden dla kolegi na urodziny.
Moje modele miały niestety krótki żywot bowiem w czasie domowych generalnych porządków, remontów, za sprawą młodszego rodzeństwa, itd jakoś nie wytrzymywały obciążeń. Ale jeden modelik, samolocik Harvard sprzed 19 lat mam do dziś - miał on połamane chyba wszystko ale zawsze go naprawiałem i stoi sobie w stanie kompletnym.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Karton na wesoło, czar wspomnień  nowe
Sven 3013 26-04-07 11:22
 Re: Karton na wesoło, czar wspomnień  nowe
Sturmovik 448 26-04-07 11:51
 Re: Karton na wesoło, czar wspomnień  nowe
Kalif 436 26-04-07 13:08
 Re: Karton na wesoło, czar wspomnień  nowe
Stealth 437 26-04-07 13:50
 Re: Karton na wesoło, czar wspomnień  nowe
Pawel_P 435 26-04-07 13:55
 Re: Karton na wesoło, czar wspomnień  nowe
QN 471 26-04-07 14:37
 Re: Karton na wesoło, czar wspomnień  nowe
Rafael 435 26-04-07 22:42
 Re: Karton na wesoło, czar wspomnień  nowe
Raduss 408 26-04-07 22:56
 Re: Karton na wesoło, czar wspomnień  nowe
Sven 448 27-04-07 08:05
 Re: Karton na wesoło, czar wspomnień  nowe
robal 467 27-04-07 10:12

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024