PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-11-07 12:22  Apel o wyraźne, ostre zdjęcia i estetyczną prezentację modeli!
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Prezentacja modeli w Projekcie "50 lat MM" na odpowiednim poziomie - to nie ulega wątpliwości i chyba nie wymaga uzasadnienia. A jednak... ;-)

Apeluję oraz proszę o:

1. Ostre, wyraźne, poprawnie skadrowane zdjęcia! Warto użyć funkcję makro.
2. Odpowiedni dobór tła - powinno być w miarę możliwości jednolite oraz stanowiące kontrast dla modelu. Zdjęcia robione na ciemnym tle w dodatku przy złym oświetleniu są nieczytelne, szczegóły modelu niewyraźne, a estetyka prezentacji okropna - zdarzają się niestety takie przypadki jak fotografowanie modelu na prześcieradłach w kwiatki, haftowanych obrusach lub dywanach oraz o zgrozo na gazetach! ;-)
3. Oświetlenie zdjęcia powinno być naturalne, należy unikać zdjęc z lampą błyskową - tak robione zdjecia mają nienaturalne kolory.
4. Modele powinny być w miarę możliwości odkurzone!
5. Zdjęcia są prezentowane w galeriach jako miniatury, ale oryginały powinny być w odpowiedniej rozdzielczości - sugeruję zblizoną do 1024x768. Zdarza się, że po kliknięciu w miniaturę oglądamy niewiele większe od niej zdjęcie lub przeciwnie - wczytujące się długo i ogromne na parę ekranów foty - to nie ma najmniejszego sensu.

Stosowanie się do tych zasad nie wymaga specjalnych umiejętności ani super sprzętu - wymaga za to na pewno odrobinę dobrej woli oraz trochę pracy i chęci.

Zdarzyło mi się ostatnio skasować parę galerii, w których zdjęcia były zupełnie nieostre i nieczytelne, usunąłem też zdjęcia modeli prezentowanych na zmiętej pościeli (!!!) i gazetach (!!!) - nie chciałbym juz tego robić i dlatego postanowiłem napisać o tym w formie apelu, który kieruję głównie do nowych uczesników projektu.... choć niestety nie tylko...

--

 
25-12-07 13:15  Odp: Apel o wyraźne, ostre zdjęcia i estetyczną prezentację modeli!
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Może trochę z opóźnionym zapłonem, ale odpowiem.
To, co piszesz - może dotyczyć modeli, które przeżyły, którym jeszcze da się teraz zrobić zdjęcia.
Skoro mówimy o 50-leciu MM, to spodziewamy się, że będą pokazywane modele 20-, 30-, 40- letnie i starsze, które istnieją już tylko na zdjęciach robionych WTEDY, czasem na gazecie, obrusie w kwiaty, czarno - białe, aparatami smiena, ami-66 i podobnymi archaikami. Trudno wtedy od nich wymagać dobrej ostrości i jakości.

Sam pokazałem kilka zdjęć modeli już nieistniejących - ubolewam nad ich jakością, ale innych nie mam i nie będę mieć, bo popiół z tych modeli już od lat zasila stratosferę.
Mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę -szkoda by było wywalać autentyczne dokumenty historii MM tylko dlatego, że nie pasują jakością. Nie sprawdzam, czy moje też poszły "pod nóż" - jak tak, to trudno.

Pytałem Cię jakiś czas temu, czy mile widziane będą "kombatanckie wspominki' - nie było sprzeciwu. Ale może coś się zmieniło?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
25-12-07 14:55  Odp: Apel o wyraźne, ostre zdjęcia i estetyczną prezentację modeli!
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Batonus napisał:

> To, co piszesz - może dotyczyć modeli, które przeżyły, którym
> jeszcze da się teraz zrobić zdjęcia.

> Pytałem Cię jakiś czas temu, czy mile widziane będą
> "kombatanckie wspominki' - nie było sprzeciwu. Ale może coś się
> zmieniło?


Tomek, mój apel dotyczy oczywiście tylko zdjęć robionych aktualnie, w żadnym przypadku starej i często jedynej cennej dokumentacji. Nic się tu nie zmieniło. Archiwalia dalej w cenie i mile widziane. Powinienem może to wyraźniej zaznaczyć w pierwszym wpisie.

Tu wpisałem więcj o starych, zabytkowych modelach i ich zdjęciach:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=200&i=3&t=3&filtr=0&page=2
(patrz post z 01-09-07 16:22)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024