PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-09-07 20:56  [Projekt - 50 lat MM] Dodanie ankiety i miejsca na rozmowę o konkretnych MM
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Tak sobie myślałem nad urozmaiceniem ( i dodaniem pracy konradusowi, co by się nie nudził ;) projektu 50 lat MM i stwierdziłem, że skoro są ogólne statystyki to może można by zrobić jeszcze dodatkowo ankietę.
Wyglądało by to następująco - przy każdym modelu widniała by cyferka 1 2 3 która oznaczała by liczbę przyznanych punktów. Każdy użytkownik forum miałby określoną liczbę punktów do przyznania (do ustalenia ile - mi się wydaje że optymalnie 6 lub 10, ale to tylko propozycja). Wyniki takiego głosowanie nie byłby miarodajny ;), ale myślę, że dla tych osób, które już nie posiadają nawet zdjęć swoich dawnych modeli była by to jakaś możliwość uczestnictwa w projekcie. Nie wiem konradusie na ile taka sonda była by skomplikowana od strony napisania tego w html, bo się na tym nie znam. Wydaje mi sie jednak, że byłby to fajny sposób na wyłonienie MM wszech czasów :-).
Druga sprawa-przydało by się jakieś miejsce na wymianę opinii osób, które nie uczestniczą czynnie w projekcie (nie są zarejestrowane, bo nie mają zdjęć modeli), a może chciały by coś dodać od siebie, oceniać zdjęcia tych co wstawili galerie lub zadać jakieś pytanie. W tym miejscu Sławomir Bloch mógłby też umieścić modele które sam zaprojektował, bo ja na przykład bardzo chętnie bym je zobaczył.
Można by to zrobić na zasadzie doczepienia do każdego modelu skrótu "opinie" czy jak to tam zwał, a ta kierowała by do wątku traktującym o konkretnym modelu dostępnym dla wszystkich.
To są tylko moje propozycje, które należy przedyskutować i zastanowić się czy ma to sens. Według mnie tak, bo inaczej bym tyle nie pisał;)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
04-09-07 21:59  Re: [Projekt - 50 lat MM] Dodanie ankiety i miejsca na rozmowę o konkretnych MM
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

A moim zdaniem to nie miejsce na oceny i pytania. To jest możliwe na forum głównym. Tam również Sławomir Bloch (i inni) może przecież wstawić galerie swoich modeli, jeśli oczywiście chce. ;-)
Na głównym można też wstawic też galerię istniejącą w tym projekcie. Zdaje się, że już to ktoś robił. Zapewne chciał usłyszeć opinie innych na temat tych modeli.
O ile wiem w projekcie może uczestniczyć każdy, nie trzeba mieć starych modeli MM, mogą to być obecnie sklejone. Więc jeśli ktoś chce dołączyć do projektu, a nie ma kolekcji z MM, to nie pozostaje mu nic innego jak skleić teraz model z tego wydawnictwa.
To moje subiektywne zdanie. ;-)
Jedyna uwaga, to brak chociaż minimalnego komentarza autora (jego uwag na temat sklejonego modelu) , w niektórych galeriach.

--


 
05-09-07 00:14  Re: [Projekt - 50 lat MM] Dodanie ankiety i miejsca na rozmowę o konkretnych MM
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Raduss nie wiem, czy zrozumiałeś, że chodzi mi o dodatkowy wątek do rozmów przy każdym modelu. W pełni się z tobą zgadzam, że galeria to miejsce tylko do prezentowania modeli.
Poza tym galeria modelu, który powstał na podstawie tych planów co i dany numer MM zginie w czeluściach forum za miesiąc, a tak będzie nie jako przyklejona do danego numeru MM i każdy ją bez trudu odnajdzie.
Również uważam, że jakiś komentarz powinien być przy galerii, choćby minimalny.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
13-04-10 13:17  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Dodanie ankiety i miejsca na rozmowę o konkretnych MM
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15


Nie wiem czy punktowanie modeli ma przy tym projekcie jakis sens .Rozpietosc wieku modeli,stopnia ich zachowania,jakosci opracowan (poprawki etc) a szczegolnie wieku modelarzy jest tak wielka ze naprawde nie rozumiem o co by chodzilo.Punktowanie dla samego punktowania? NK czy Facebook jest do tego.
Wydaje mi sie ze tak jak jest w tej chwili jest dobrze ale faktycznie,jepiej by bylo jakby pojawialy sie jakies komentarze wykonawcow pod ich zdjeciami a nie po prostu gole fotki.
Moze szanowny Kondadus zezwoliby na wklejanie relacji z budowy powyzszych modeli?
Mam na mysli wklejanie linka do relacji a nie calosci.

 
13-04-10 18:27  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Dodanie ankiety i miejsca na rozmowę o konkretnych MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Karol napisał:

> Moze szanowny Kondadus zezwoliby na wklejanie relacji z budowy
> powyzszych modeli?
> Mam na mysli wklejanie linka do relacji a nie calosci.

Zasady wstawiania galerii są jasno - mam nadzieję - sprecyzowane w wątku "Zasady dodawania galerii modeli" czyli: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=200&i=3&t=3 i można tu przeczytać między innymi:
"4.Treść wpisu w galerii - mile widziana jest notka o modelu czyli np. wrażenia z budowy, opis, subiektywna ocena itp. oraz linki do relacji z budowy."
Jednym słowem, możesz drogi Karolu, prowadzić relację z budowy na Forum w dziale głównym i do takiej relacji dać link w galerii Projektu. Tak jest w wielu galeriach.
Powyższych zasad niestety nie zmienię, są ustalone prawie 3 lata temu i jak widać się sprawdziły.
Pozdrawiam,
konradus

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024