PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-02-07 14:48  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Nie o sklejanie chodzi ani o wartość materialną - myślę że jest to jeden z ostatnich istniejących egzemplarzy a nigdy nie darowałbym sobie gdybym coś przy nim spaprał (a z takim starym papierem zawsze coś się może stać) dodatkowo to odziedziczony numer - wartość emocjonalna

 
10-02-07 15:29  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Wydawnictwo to wydało przecież swoje archiwalne numery na płytkach CD. Można do woli skanować , malować ,ulepszać.Podzielam zdanie Kol. Białego. Ja też bym coś takiego NIGDY nie tknął nożyczkami.Można to porównac do białego kruka , to przecież historia polskiego modelarstwa.A swoją drogą można by pod koniec roku np.w Muzeum Techniki w Warszawie zorganizować np. coś w rodzaju przeglądu dokonań tego wydawnictwa w postaci modeli czy też prezentacji archiwalnych egzemplarzy , które posiadają modelarze.

--
Pt-47

 
10-02-07 16:50  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
kari   

Sądzę, że Wydawnictwo MM jeżeli oczywiście pamięta o jubileuszu powinno wydać jakiś specjalny numer (może jakiś ciekawy zestaw ) byle nie w stylu nr spec. Centrum Zdrowia Dziecka, czy Zamku Królewskiego w W-wie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

 
10-02-07 18:13  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

dobra, wymiękam ;] chcialem tylko sprawdzic , co Wy na to ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-02-07 19:05  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Iskra 

 

Myślę, że reedycja Floty Desantowej byłaby dobrym pomysłem na jubileusz. A na następne 50 lat? Fajnie byłoby, żeby MM wydawał więcej polskich konstrukcji - w końcu LOK powinien propagować polską technikę. A modele - raz jakiś prostszy, np. Bies, Junak, Wilga z szybowcem, z wnętrzem "do wyboru" (tzn. można robić lub nie), a raz coś trudniejszego - np. Kukuruźnik, Sokół (śmigłowiec lub motocykl - oba tematy fajne). Bo MM przede wszystkim jest dla "małych" modelarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. Starsi mają superszczegółowe modele Hala czy Orlika (jak zobaczyłem orlikową Iskrę, to lekko zwątpiłem.... ale kiedyś ją skleję, a co!)

I jeszcze, co MM mógłby zrobić, to zorganizować zawody o Puchar 50-lecia....

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

 
10-02-07 21:21  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
o.Szafa   

Jubileuszowym numerem powinna być reedycja Floty desantowej ale bez żadnych komputerowych bajerów, identyczna jak z 1957 roku. No ale zgodnie z terminem poślizgu czasopisma to powinna się raczej ukazać w marcu 2008 roku. Życzę redakcji kolejnych 50 lat, oraz tych opóźnień, jest w tym coś podniecającego.

 
10-02-07 23:05  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Tomek 

 - 2

Wydaje mi się, proszę szanownych Mistrzów nożyczek i papieru, iż największym ukoronowaniem działalności MM- a jest Wasza twórczość. To dzięki temu wydawnictwu, większość biorących udział w konradusowych dyskusjach może prezentować swój dorobek- dodajmy niebylejaki- i zdobywać nagrody w różnych konkursach. Galeria i organizacja wystaw w różnych miastach modeli sklejonych z MM-a i wystawy niesklejonych modeli na pewno przyciągną ludzi, którzy kiedyś tym się parali i z łezką w oku wspominają stare dzieje. A żeby wykorzystać współczesność, na forum Konradusa- co moi przedmówcy (przedpiszący) proponowali, galeria zdjęć.
Serdecznie pozdrawiam!

 
10-02-07 23:28  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Muszę przyznać,że temat mnie ruszył.Postanowiłem przypomniec nieco modelarskiej historii Małego Modelarza i zamieszczam pare zdjęć ,, modeli dinozaurów".
Na początek samolot Lokheed XFV-1 nr.6 /1960r.



Potem była rakieta radziecka. Znawcy wiedzą jak się nazywała.

A tak prezentował się model gdańskiego ratusza.

I na koniec czołg Scherman.

Sa to zdjęcia modeli , które sam kiedyś sklejałem i udało mi się ocalić je od zapomnienia.
P.S. Propzycja dla Admina. A może stworzyć na tę okoliczność oddzielny temat gdzie wstawiane by były tego typu zdjęcia. Na koniec roku można stworzyc coś w rodzaju albumu.

--
Pt-47

 
11-02-07 13:58  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Żeby uczcić MM można kupic jakiegoś pierwszego sklejonego MM i włożyć w ramkę i powiesić nad stanowiskiem pracy gdzie kleicie modele

--

 
11-02-07 20:53  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pamietam mój pierwszy model z MM. A-10 Thunderbolt II, nigdy go nie skończyłem, w zasadzie to zrobilem tylko kadłub i skrzydła (stateczniki, silniki i cała reszta już nie). To był mój pierwszy tekturowy model, kompletna porazka, ale nauczyłem sie podstawowych zasad sklejania. Ktoś mi powiedział wtedy że każdą część należy podkleić, wiec podklejałem: wręgi (to chyba oczywiste), elementy poszycia (cholernie trudno było to poźniej ukształtowac ale po sklejeniu kadłub był tak twardy i mocny że z powodzeniem mogł służyć jako pałka).
Poźniej skleiłem (teraz to juz do końca) Ju-88 i Mig-a 29 ORP Pioruna i Błyskawicę. Niestety po tych modelach pozostało jedynie wspomnienie. Aktualnie sklejam typowo kolejowe tematy.
A na 50 rocznicę MM może sie wcale nie zmieniać, nie przeszkadza mi to że wychodzi z jakimś półrocznym poślizgiem. W żadnym wypadku nie powinna zostać zmieniona okładka.

--
Yasiu
4446759

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024