PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-02-07 23:32  50 lat MM - wątek jubileuszowy (forum: wątek archiwalny)
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak proszę Koleżeństwa !
W tym roku obchodzimy 50-tą rocznicę ukazywania się Małego Modelarza !
W 1957 roku ukazał się tylko jeden, pierwszy numer czsopisma; w 2007 - jeszcze żaden, ale fakt pozostaje faktem - to już 50 lat !

Jak zwykle, z okazji takiej okrągłej rocznicy, wygłasza się mowy "ku czci", wspomina dawne dzieje, snuje plany na przyszłość, sporządza się statystyki ,itd, itp...

Sądzę że mowę "ku czci" mamy już za sobą, wspominki też były już kiedyś na tym forum
a więc pozostały plany na przyszłość.

Otwieram zatem dyskusję pt.
Jak Mały Modelarz powinien uczcić swój jubileusz ?
oraz po drugie:
Jak my, Modelarze powinniśmy obchodzić takie święto ?

Pozdrawiam wszystkich uroczyście i świątecznie !
Leeon

______________________________________________________________

P.S.
Oczywiście , wszelkie wspominki będą jaknajbardziej na miejscu. Możemy też np. ogłosić plebiscyt na najlepsze, najfajniejsze, najciekawsze ALE TEŻ I ... nabrzydsze i najgorsze modele jakimi w tym pięćdziesięcioleciu uraczył nas MM !

Zapomniałem o statystyce - sądzę że byłaby bardzo ciekawa.
W/g pobieżnych wyliczeń ukazało się ok. 570 numerów ( paszczowo ;-)
Ja policzyłem to co najłatwiejsze czyli modele cywilnych Statków Powietrznych
lotnictwa polskiego po 1945 roku. I muszę przyznać że ta wyliczanka nie wygląda imponująco: MM wydał tylko 13 takich modeli - 4 samoloty "lekkie", 3 komunikacyjne ( w tym jedna papuga ), 1 prototyp śmigłowca i 5 szybowców. Nooo, można jeszcze doliczyć prototypy Orlika i Irydy z cywilnymi rejestracjami,



Post zmieniony (09-02-07 23:34)

 
09-02-07 23:37  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
MARIUSZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak uczcić?
Moim zdaniem - redakcja:
-zmiana szty graficznej (okładka) na nowocześniejszą , z uwzględnieniem wspomnianego jubileuszu.
-my , modelarze:
- w tym roku każdy z nas sklei przynajmniej jeden model z MM!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-02-07 23:48  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Ja proponuję spotkanie ze sklejonym najstarszym modelem jaki posidamy z Małego Modelarza.
Pozdrawiam.

 
09-02-07 23:53  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

niech zarażaja dalej brać młodszego pokolenia, nasze dzieci, wnuki nam zostają inne alternatywy
ale..........
te gonitwy po kioskach
czad życia - tych co są, i tych co odeszli ....

--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
10-02-07 00:02  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A może przydałyby się wznowienia ciekawszych modeli z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych które ukazały się tylko jeden raz. Takie modelarskie "retro" lekko tylko poprawione. Wbrew praktyce wielokrotnego wydawania tych samych modeli, jest bardzo dużo " rodzynków" których nie tylko MM ale też i nikt inny nigdy już nie wydał.

 
10-02-07 00:11  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

A ja tam lubię MM-y, stare (nie zawsze dobre) MM-y;] Życzę więc kolejnych 50 lat, ale bez takich wpadek jak Bismarck;] Możnaby zrobić galerię do której każdy wstawiłby zdjęcie swojego ulubionego modelu z MM, oczywiście sklejonego;]

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
10-02-07 07:42  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Thunder909 

 

Wszystkiego najlepszego !!
....i zeby swoje opoznienie nadgonil .....i dalsze conajmniej 50 lat byl wydawany ...i tak jak teraz sprawial ze dostaje gesiej skorki jak widze go w kiosku ...i zeby jeszcze wiele pokolen zarazil modelarstwem kartonowym ...i setek pieknych tematow ..... i wznowien starych ,cudnych modeli....i jeszcze wiele rzeczy by mozna wymienic , krotko: by byl i sprawial nam dalej tyle radosci jak przez te minione 50 lat.

Moj pierwszy MM to 11-12/76 .Skleilem Spada ,spartaczylem Jelcza (klejem biurowym) i zakochalem sie w tym czasopismie. Milosc ta trwa do dzisiaj. Zebym to ja kobietom byl tak wierny jak temu MM ;-) Jeszcze raz sto lat zycze.

 
10-02-07 10:10  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Kamil Zoszak   

Cóż tu więcej PISAC w tym temacie..... Każdy wie na co stac MM'a i każdy ma do niego sentyment, wkońcu na tym czasopiśmie się wycowaliśmy WSZYSCY.... I tak jak każdy, ja również życzę im kolejnych lat udanej pracy i więcej ciekawych tematów.....
POZDRAWIAM (marynarz ze ŚLĄSKA)

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
10-02-07 10:16  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

JA życzę MM aby dorobił się szat graficznych modeli rodem z AH :) Mam tu na myśli metalowe kolorki i błysk.

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
10-02-07 10:40  Re: 50 lat MAŁEGO MODELARZA
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Tylko nie to! Niech ma dalej taką okładkę jaka ma i niech ma opóźnienie. Komu to przeszkadza? Niech zachowa swój klimat przez następne 50 lat. Parę lat temu nawet założyłem sobie na niego teczkę w kiosku, chociaż wcale nie była potrzebna ;) Tylko Złotej Rosy już niestety nie dostałem żeby przy niej sobie spokojnie na niego czekać... ;) Chętnie bym w tym roku kupił jakiś jubileuszowy i gruuuby numer np. z modelem Pana Pawła Mistewicza :)

--
Buka :-]

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024