KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-05-19 23:23  Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam wszystkich bardzo serdecznie, na dogrywce aukcji dla kolegi Vansena. Przed Wami moja skromna osoba w roli komentatora tegoż wydarzenia.

W czasie ostatniej aukcji wiele się zadziało, ale nie wszystkie modele zeszły więc kolega Boguś ponawia apel. I tutaj już w pierwszych godzinach ze swoją ofertą wysforował się kolega Ceva.

Na razie jedynie model Yukikaze od Hala, ale wiem, że to nie będzie jedyny model w tej aukcji. Zapraszamy zatem do licytacji i polowania na modele.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
21-05-19 16:24  Odp: Aukcja Dogrywka
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Yukikaze i Albartos już mają towarzystwo.
Wystawiłem kilka Małych Modelarzy pogrupowanych w pakiety. Wycinanki te dostałem kiedyś za darmo i za darmo z przyjemnością oddam na szczytny cel, a kasa (oby nie mała, ale jaka by nie była, to każda złotówka w tym przypadku jest cenna) za nie niech zasili konto Vansena.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-05-19 18:39  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A zatem aukcja nabiera tempa. Już ponad dwadzieścia modeli do wzięcia!

Pamiętam te modele z MM kiedy mój tata sklejał je dla mnie. Sam je też popełniłem po latach. Ft 17, Ursusy, ech łza się w oku kręci...

Ale do wzięcia jest też Piorun, model fajny, świetne opracowanie mimo swojego wieku. Można z niego bardzo dużo wycisnąć.

A zatem mamy tutaj fajny komplet modeli. Czekamy na chętnych do licytacji. Niskie ceny wywoławcze, raczej powinny zachęcić.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
21-05-19 21:44  Odp: Aukcja Dogrywka
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dromadera kleiłem, pamiętam te tłoki, ile tego było, ale model robił wrażenie... Pioruna skleiłem wikolem, potem wikolem pomalowałem kilka razy, wędrował ze mną co sobote do ogromnej wanny, kilka razy tonął storpedowany, fajnie sie potem suszył :D...

 
22-05-19 18:46  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

340 wyświetleń w zaledwie dwa dni. Na razie tylko Japończyk znalazł potencjalnego właściciela. Ale do końca jeszcze kilka dni. Dla tych, którzy nie wiedzą, co można zrobić z tymi opracowaniami, podpowiem wieczorem, przybliżając poszczególne z nich.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
22-05-19 19:50  Odp: Aukcja Dogrywka
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widać już chyba przesyt tą akcją. Cóż, mam nadzieję, że chociaż Juki się wyprowadzi ode mnie.

 
22-05-19 23:51  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A więc nieco przybliżmy co jest do wzięcia!

Modele z pakietu lądowego to bardzo fajne i proste modele, które efektownie prezentują się na półce po sklejeniu. Wycinanka z polskimi samochodami pancernymi zawiera ponad to dwa modele w sobie. Czołg Ft 17 po sklejeniu świetnie się prezentuje, a model samochodu terenowego Gaz - jak go dobrze skleić, to nie ustępuje do dzisiaj szczegółowością niektórym wydawnictwom.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
23-05-19 16:43  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pakiet pojazdów w rękach nowego właściciela...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
23-05-19 19:36  Odp: Aukcja Dogrywka
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Akcja nieśmiało się rozkręca, już drugi pakiet MM-a jest na celowniku potencjalnego zdobywcy :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-05-19 00:25  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Syn dzisiaj skutecznie mnie uśpił, a tymczasem aukcja nabiera ROZMACHU! Wasia na chwilę obecną jest w posiadaniu pakietu lotniczego MM... Do dzisiaj pamiętam sklejonego Harvarda i jak mi się oczy świeciły jak trafił w moje ręce!

Jeszcze jeden z pakietów nie jest zlicytowany, jeszcze czeka na potencjalnych nabywców. A w nim wspomniany już wcześniej Piorun i pancerniki Vittorio Veneto. Sam Vittorio na allegro potrafi osiągnąć cenę do nawet 30 zł a tu jeszcze w pakiecie z jednym z najpiękniejszych żaglowców świata...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-05-19 00:32  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziwi mnie fakt że jeszcze Albatrosa nikt nie przechwycił. Chyba, że kandydaci na niego jeszcze chcą wyczekać moment i zalicytować go w ostatnim momencie.

Sam silnik w tym modelu ma dwa razy więcej części niż podobny model z Modelika i MM razem wzięte... Atrakcyjne malowanie, aż dziwne że ciągle wyczekuje na nowego właściciela.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-05-19 00:38  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ceva, zaniepokojony osobą z drugiej strony lustra, profilaktycznie podbija Yukikaze.

W zasadzie, ten model w jego rękach mógłby być piękną ozdobą tego forum, gdyby go popełnił.

Ale jeszcze spokojnie, pamiętajmy, że jest tu bardzo dużo fanów cesarskiej marynarki wojennej. Może się okazać, że ten okręt, nie trafi ostatecznie w jego ręce...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-05-19 00:42  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ponad 500 odsłon, jak widać aukcje dla Vansena cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, cel szczytny, fajne modele i piękna atmosfera.

Mimo, że to dogrywka, emocje powoli pną się ku górze.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-05-19 20:08  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

https://postimg.cc/0bZxHBdV

Daleko nie szukałem, oto co można zrobić z wycinanki z pakietu wodnego, proponowanego przez Cevę!

Grzegorz również się rozkręca, podbijając za jeden z pakietów.

Albatros ciągle nie wzbija się do lotu. Czyżby fani modeli z okresu wielkiej wojny jeszcze nie zauważyli tego obiektu?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-05-19 20:10  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeszcze 23 godziny do zakończenia...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-05-19 20:46  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

634 odsłony, to całkiem sporo jak popatrzeć na te kilka modeli. Ciekawe co się stanie jutro, bo godzina zakończenia jest dużo wcześniej niż na ostatniej aukcji. To daje większe możliwości dla uczestników, którzy zechcą położyć karty na stół w ostatnim momencie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-05-19 21:23  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wasia wysoko stawia poprzeczkę! On jest zdecydowany utrzymać pakiet powietrzny dla siebie! Ale czy to mu się uda? Wiele atrakcyjnych modeli znajduje się w jego składzie, w tym Liberator. Ogromny model.

Widać coraz większe zaangażowanie. Czas upływa nieubłaganie. To już niemal odliczanie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 00:06  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

19 godzin do końca...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 13:20  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ostatnie godziny dogrywki. Czym ta aukcja nas zaskoczy, to się jeszcze okaże. Przypomnijmy, że już wczoraj jeden z u cz uczestników podbił cenę na zaś, aby być o krok bliżej od wygrania swojego pakietu.

Yukikaze na razie w rękach Cevy. Albatros ciągle nie jest pilnowany, i gotowy do wzięcia. Podobnie pakiet wodny MM.

To już ostatnie godziny, więc zachęcamy do licytacji!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 16:10  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Spoglądając na zegarek, widzimy że tylko 3 godziny dzielą nas od zakończenia. Na razie swoiste status quo, albo jak mawiają Niemcy 08/15

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 18:23  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

38 minut...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 18:25  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cisza przez burzą? Sam nie wiem. To już ostatnie chwile, aby zgarnąć kilka nawet fajnych modeli w bardzo śmiesznej cenie...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 18:56  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Patrzę na zegarek i chciałbym dać Wam jakieś wskazówki, co zrobić aby wyrwać kilka modeli dla siebie.

Przepis jest prosty, licytujecie i wygrywacie, jak nikt Was nie przebije

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 18:56  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

4 minuty

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 18:57  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

760 odsłon, i 3 minuty

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 18:59  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ostatnia minuta!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 19:05  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

I mamy finał! No cóż, nie wszystko wychodzi idealnie, ale i tak jest fajnie. Z jednego modelu zrodziło się ponad 20, kilka zostało. Nieważne, bo po raz kolejny udowodniliście, że ważne jest to aby pomóc. I ta pomoc zasili naszego forumowego kolegę w potrzebie.

Żegnam się z Wami, z modelarskim pozdrowieniem i oddaje głos Vansenowi.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-05-19 19:11  Odp: Aukcja Dogrywka
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za kibicowanie, zagrzewanie do walki i ogólne wsparcie. To,że jesteście mega wporzo (czyli wielcy) pisałem nieraz, zdania nie zmienię. Do zobaczenia na dziękczynnej relacji. Zapraszam też do mojego wątku tu, w CC, gdyby ktoś poczuł potrzebę wsparcia mnie psychicznie, czasem musze sie wygadać, "co by nie pęc"... Dzięki i pozdro milion.

 
26-05-19 10:08  Odp: Aukcja Dogrywka
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jak by tu podsumować tą akcję?

Podobno grubo ponad 90% polskiego społeczeństwa miłuje bliźniego swego jak siebie samego...

Widać i to dobitnie.

Ilość wejść w wątek aukcji, przypomina tłum gapiów gromadzący się na ulicy, jak człowiek lezy na chodniku i kilka osób próbuje mu pomóc, reanimować, a ciżba tłoczy się, zabiera tlen z powietrza i patrząc w górę mamrocze pod nosem: "dzięki Bogu, że nie mnie to spotkało"...

Napisałbym coś jeszcze, ale jestem tak podbudowany całą sytuacją, że zwyczajnie nie mam siły i natchnienia.

Mucha, Grzecho_W, Wasia, dzięki serdeczne za Wasz wkład i zaangażowanie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
26-05-19 19:55  Odp: Aukcja Dogrywka
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo Yanis! Ostatni pakiet, co prawda już po aukcji, ale zostaje zakupiony od Cevy a środki przekazane na wsparcie kolegi Vansena!

Można? Można!

To jednocześnie najwyżej zlicytowane aukcja tej dogrywki!

Jeszcze raz gorąco dziękujemy!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-05-19 08:27  Odp: Aukcja Dogrywka
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ceva - Twoja krytyka postawy "polskiego społeczeństwa" jest - moim zdaniem - grubo przesadzona: wystarczy przypomnieć sobie, z jakim impetem i zaangażowaniem szła pierwsza aukcja vansena (po zakończeniu której nie doczekaliśmy się zresztą jej dokładnego rozliczenia, zupełnie jak w Caritasie!).
Nie uznałem za słuszne robienie krótko potem "dogrywki", i dlatego tym razem się nie włączyłem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024