KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 19Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
21-06-17 10:41  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

:))
Czyli jeśliżemże dobrze powyższe tutaj zrozumiał,
to stocznia znowu jest, ino robič nie ma komu ?
I stocznia wynajmie do wszystkich robót duże, małe i mniejsze firmy, które tenże promy wybudują.

Jako osobnik znający tenże tu problem tylko z medyjów, nie wierzę w te buńczuczne zapowiedzi.

Przypomniała mi się bowiem sprawa u sąsiadów.
Budowa wielkiego berlińskiego lotniska.
Buńczucznie zapowiedziane, sam burmistrz i notable pyszczyli sie na długo prze otwarciem, łoj jakie to będzie super lotnisko ! Miało być otwarte w 2014 roku!
I co ? Wielka kupa na rzadko.
Lotnisko do dzisiaj nie otwarte.
Afera za aferą, wydano miliardy ojro i końca nie widać.
A wszystko dlatego, że duże firmy zlecały roboty mniejszym, mniejsze mniejszym
Aby taniej.
Jak przyszło do odbioru działania i jakości wszystkich systemów i rejonów, bubel za bublem.

I to Panie Dzieju, te mocne i zorganizowane Niemce na tym padły, to naszym masie udać ?

Chytry dwa razy traci.

:)))

Post zmieniony (21-06-17 10:45)

 
21-06-17 11:32  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven:
„Czesi np. tak sprywatyzowali Skodę, że zachowali państwowy pakiet akcji, mając kontrolę”. Nie wiem skąd bierzesz takie rewelacje, ale zrezygnuj z tego źródła:
(dot. Skody) „Po upadku komunizmu nawiązano współpracę z niemieckim koncernem motoryzacyjnym Volkswagen AG, który 16 kwietnia 1991 roku nabył 30% udziałów marki. Kilka lat później koncern dokupił kolejne 30% udziałów w firmie, a W 2000 ROKU STAŁ SIĘ JEDYNYM AKCJONARIUSZEM FIRMY, KTÓRA OD 1998 ROKU NOSI NAZWĘ ŠKODA AUTO”

„przepracowałem w przemyśle niemal 20 lat” - i to robi z Ciebie speca od morskich spraw? W dyskusji na te tematy stoję od razu na straconej pozycji, bo JA ZNAM TE SPRAWY OD PODSZEWKI, podczas gdy Ty poprzestajesz na CYTOWANIU WYPOWIEDZI INNYCH OSÓB, które to wypowiedzi w sporej części są zwykłym wciskaniem propagandowego kitu ciemnemu ludowi.

Dla mnie budowanie za PAŃSTWOWE pieniądze przez PAŃSTWOWĄ stocznię statków PAŃSTWOWEMU armatorowi NIE JEST DZIAŁANIEM KONSTRUKTYWNYM.

Sven, przyjacielu, proponuję teraz nam obu wzięcie czegoś na uspokojenie :-) i poczekanie na końcowe wnioski i decyzje decydentów.

Brystol:
Właśnie tak. Gryfia zabiera się za budowę bazując na podwykonawcach, którzy pewnie też część prac zlecą swoim podwykonawcom.

 
21-06-17 11:55  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

No tak, fakt, ale ze Skodą zrobili to z głową i nie tak jak my: upadłość, sprzedaż za bezcen a następnie obce montownie. Przemysł motoryzacyjny w Czechach bije nas na głowę, ciekawe dlaczego? Ich zbrojeniówka też jest niezła, ciekawe dlaczego?

http://www.defence24.pl/246389,czeski-przemysl-zbrojeniowy-notuje-rekordowe-zyski-z-eksportu

Sprawy morskie owszem cytuję, interesują mnie, tym bardziej że próbuje się coś zrobić a nie po raz kolejny zlikwidować, czy sprzedać za bezcen by napchać sobie konta prywatne, co z tego wyjdzie zobaczymy. Nikt z nas nie denerwuje się, co najwyżej ci którzy są dotknięci bezpośrednio tematem.

Edit: jeszcze o promach

PŻB sfinansuje budowę przy pomocy wsparcia Polskiego Funduszu Rozwoju i kredytów bankowych.– Banki są bardzo zainteresowane – stwierdził Redmerski. – Nie oczekujemy żadnej pomocy ze strony rządu.

– W drugim kwartale tego roku położenie stępki jest bardzo realne i liczę, że za trzy lata będę mógł oddać prom armatorowi – zapowiedział prezes Gryfii. – Myślę, że w tym czasie już na pochylni Wulkan będzie budowany kolejny prom dla PŻB lub innego armatora.

Tym innym armatorem miałby być PŻM. Na ostatniej konferencji prasowej, zarządca komisaryczny Paweł Brzezicki przewidywał, że decyzja w tej sprawie zapadnie jeszcze w tym roku.

--

Post zmieniony (21-06-17 12:10)

 
21-06-17 12:35  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

„PŻB sfinansuje budowę przy pomocy wsparcia Polskiego Funduszu Rozwoju i kredytów bankowych.– Banki są bardzo zainteresowane”:
Za finansowanie pierwszej jednostki odpowiadać będzie zatem PAŃSTWOWY Polski Fundusz Rozwoju wraz z PKO BP („zainteresowanymi bankami” jest jeden PAŃSTWOWY bank). Gospodarczy PRL-bis w najczystszej formie

"Nie oczekujemy żadnej pomocy ze strony rządu" - ha ha ha! Zero pomocy ze strony rządu oprócz pomocy rządowego funduszu i rządowego banku! Czy ten facet słyszał co mówią jego usta?

„liczę, że za trzy lata będę mógł oddać prom armatorowi – zapowiedział prezes Gryfii” – przecież zacytowałem te słowa o 8:50, razem z informacją że dużo większą „Polonię” Norwegowie budowali raptem 15 miesięcy. A tu „liczę na trzy lata” (czyli że nie mam pewności, ale mam nadzieję że tylko tyle budowa będzie się ślimaczyła).

Kiedyś mówiło się o takich sprawach „To się nadaje do „Szpilek”.

Aha, na terenie dawnej stoczni pracuje obecnie WIĘCEJ ludzi, niż gdy działała tam sama stocznia!

Post zmieniony (21-06-17 12:53)

 
21-06-17 12:53  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A w jakim celu te instytucje (fundusz i bank) istnieją? Czyż nie min dla takich właśnie?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
21-06-17 12:59  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Polski Fundusz Rozwoju powinien być nastawiony na wspomaganie działań wolnorynkowych, a nie odtwarzanie gospodarczych układów rodem z PRL! Jakież to działanie wolnorynkowe, skoro w całym łańcuchu firm związanych z budową promu znajdują się tylko firmy i instytucje PAŃSTWOWE?

To jest zwykłe przekładanie pieniędzy z jednej kieszeni państwa do drugiej, bez zwracania uwagi na końcowy rezultat ekonomiczny i takie drobiazgi jak np. kilkuletni (!) okres budowy promu. Czysta propaganda.

 
21-06-17 13:06  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Z czeską zbrojeniówką jest coraz lepiej, zwłaszcza od jakiś 4 lat. Dlaczego? Łatwo sobie odpowiedzieć jeśli skonfrontować to z ich głównymi rynkami zbytu. Z resztą nie jest to mój wymysł, bo Czechy (z kilkoma innymi państwami z południa europy) są ostatnimi czasy na cenzurowanym w ONZ właśnie z powodu eksportowania broni do państw, w których potem zaopatruje się między innymi ISIS.

--

Post zmieniony (21-06-17 13:08)

 
21-06-17 13:39  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Czy większościowy udziałowiec polskiego przemysłu stoczniowego MARS, będący częścią PGZ to jest PRL-bis? Czy ta forma "państwowa" to jest PRL-bis? A może jak już napisałem wcześniej podobnie mający w zbrojeniówce brytyjczycy są też PRL-em bis?

http://www.mstfi.pl/MARS-ShipyardsOffshore.html
http://www.mstfi.pl/O-nas.html
http://pgzsa.pl/

--
Sven

HMS Ark Royal

 
21-06-17 14:39  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven, na prawdę ciężko prowadzić z Tobą dyskusję... akurat w osobie AKRY - Andrzeja,
masz adwersarza o dużej wiedzy i fachowości. A widzę tez, ze opierasz się na plotkach, pogłoskach, a w kwestii promów to na pobożnych życzeniach.Porozmawiałbyś z osobami
z branży stoczniowej - ale fachowcami, tutaj w Szczecinie. Konkretne dane i konkretne fakty
mówią zupełnie co innego. To, co proponuje się w przypadku budowy promów, to przecież nic innego, jak wielka hucpa propagandowa, tam nie ma w ogóle rachunku ekonomicznego, po prostu trzeba pokazać, jak to "dobra zmiana " dba o przemysł stoczniowy, o Szczecin jako taki. Tylko to będą pieniądze zmarnowane, tak jak zmarnowano miliardy w stoczni.
Na terenie stoczni pracuje obecnie więcej osób, niż przed zamknięciem w 2006 roku bodajże. Już tej daty nie pamiętam.
Co do zbrojeniówki - Czesi akurat nie produkują niczego nowego, natomiast na potęgę handlują w krajach podejrzanych o wspieranie terroryzmu. I tyle...

 
21-06-17 14:51  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Akurat sprawozdanie z posiedzenia komisji sejmowej w Szczecinie, dostępne na stronie sejmu to nie plotka i pogłoska. Także wypowiedzi oficjalne stron uczestniczących w tych działania to nie sa plotki i pogłoski, dlaczego twierdzisz że te rzeczy to plotki? Wiesz coś więcej? Co z tego wynik nie zobaczymy, ale jeśli z góry wiesz że nic nie będzie: też zobaczymy, dlaczego z góry ucinać wszelkie działania? Dlatego, że jesteś na miejscu i tak wiesz więcej? Więcej od tych którzy są w to wszystko zaangażowani?

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 19Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024