KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-01-18 20:10  Odp: Śpicie? XXXII
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tej, profesór, Ty już weź się tutej nie wymundrzej...Godej lepi co to k.... ten magloryt? :D

--
GG 6801515

 
01-02-18 01:19  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie śpimy. Przeginamy.

Fota na szypko, bez sensu, fonem, tak tylko. Pozdro.

--

 
01-02-18 03:17  Odp: Śpicie? XXXII
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nie śpimy,
na dyżurze nocnym przymiarka do widać czego...

PZDR dla tych co nocą siedzą przy swoich modelach.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
01-02-18 08:45  Odp: Śpicie? XXXII
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

No ta, co to ją robię od bez mała półtorej dekady i coś skończyć nie mogę czyli Dar Młodzieży z GPM.Ale już powoli...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
05-02-18 23:25  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zbyszku- poka poka!!!

--

 
06-02-18 11:27  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poka poka, to w takim dziwnym slangu oznacza prośbę, w tłumaczeniu na nasz oznacza: azaliż panie racz pokazać fotki dzieła swego owego skończonego pod tytułem "Republic P-47D-25-RE THUNDERBOLT".

--

 
06-02-18 15:52  Odp: Śpicie? XXXII
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

ZbiG-u, zdecydowanie uwiecznij na zdjęciach to doskonałe modelikowe pasowanie, w obrazki więcej ludzi uwierzy, niech zostanie dla potomności.

ps. A jak Ci się formowało ten wizytówkowy karton na którym "wydrukowano" model?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-02-18 15:58  Odp: Śpicie? XXXII
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Znalazłem w necie zdjęcie Elecrty z Modelika:



Ciekawe...

--

 
06-02-18 16:04  Odp: Śpicie? XXXII
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Akra, to jest zapewne pierwsze wydanie, ręcznie kreślone. Przerysowanie takiego modelu na komputerze bez sklejenia testowego i mnóstwa późniejszych korekt nie gwarantuje powtórzenia sukcesu jego mniej lub bardziej bezstresowego sklejenia.

--

Post zmieniony (06-02-18 16:05)

 
08-02-18 00:48  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Titanica polecam pokleić, taki relaksik na kilka wieczorów... ;)

--

 
08-02-18 03:06  Odp: Śpicie? XXXII
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nie śpimy. Dyżur nocny w pracy i okazja aby dzieciakom wyciąć wręgi do Błyskawicy z MM. Nadbudówki prawie kończą a obiecany przeze mnie kadłub leży od miesiąca nie tknięty.
PZDR dla "nocarzy"

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
08-02-18 05:44  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pozdro. Ale idę już. Trzeba się kimnąć przed ambitnym jutrem. A w zasadzie to przed dzisiajem. Kolorowych.

--

 
09-02-18 13:59  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba nikt wczoraj wieczorem nie umiał wejść na forum. Do wieczora zatem.

--

 
10-02-18 04:14  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A my obejrzeliśmy sobie wieczorem film. Wieczorem, czyli teraz sie skończył. "Titanic" pana Camerona. Obejrzany po raz 70. W międzyczasie doszło kilka płatów oklejek "kopytek" w modelu o całkiem takiej samej nazwie, na które będą potem płaty poszycia cięte na paseczki i klejone we wzór imitujący podział blach. Bulaje wydłubane oczywiście i podklejone folią. Sporo roboty w tym Titku jeszcze mnie czeka i pewnie nie raz i nie osiem będzie ochota manerw Cevy wykonać, ale nie mam takich dużych koszuf na śmieci na stanie mieszkaniowym. Poczytam se jeszcze szybko internety i trza by się położyć na kilka godzin. Szkoda, mógłbym jeszcze pokleić. Niestety, zwierzątkami będąc biologicznymi musimy się poddawać takim bezsensownym czynnościom jak spanie.

--

 
11-02-18 19:59  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładne smigi!

--

 
13-02-18 01:54  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobranoc. I poproszę panią wnuczkę o następne foty!!

--

 
14-02-18 02:58  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ś??
Ja ni!!
Walczę z drobnicą pokładową pokraki mej japońskiej zwanej "Hiei", którą to ośmieliłem sobie przeskalować z MM do 1:200. Daleko mu do Waszych Kongów, Hiejów i Nagatów, więc jeden jot-peg wystarczy.



Idę spać zaraz chyba. Branoc.

--

 
14-02-18 06:56  Odp: Śpicie? XXXII
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przynajmniej masz już relingi i teflektory. Ja dalej w lesie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
14-02-18 15:06  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Łukasz- daleko w lesie, ale za to jaki to las!! Mój model jest usyfiony. Mieszkam na Śląsku, do tego na poddaszu, blisko kominów, model malowany, więc co jakiś czas myję go mokrymi pędzelkami. Jednak syf jest po wyschnięciu i tak widoczny i to mnie przeraża. Jedna połowa mnie krzyczy- skończ go, druga wrzeszczy wręcz, żeby go wywalić jak-a-najszybciej. Na razie brnę i bawię się co jakiś czas w czyszczenie modeli. Macie jakieś skuteczne specyfiki do czyszczenia takich rzeczy z kurzu?

--

 
14-02-18 15:30  Odp: Śpicie? XXXII
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dożywocie w gablocie. Ja zrobiłem sobie regał ale i tak boki ścianek z szybą zaklejam taśmą bo to cholerstwo się i tak wdziera. Raz wlazł mi nawet pająk i zbudował sobie pokaźną pajęczynę na Yamato. A odnośnie zabezpieczenia na czas budowy też mam panaceum. Foto mogę szczelić jak nie będę dziś mógł zasnąć.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
14-02-18 17:31  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To nie zaśnij!
Mnie niestety nie stać na gabloty (opisałem moją sytuację w osobnym wątku, gdzieś tu w tym dziale jest poniżej). Mam Titanic, jakieś 135 cm, Hiei też długi, Ticonderoga (krążownik rakietowy) też kawałek kajaka, do tego kilka niszczycieli, musiałbym w totka wygrać, żeby to wszystko zaszklić. Na razie maziam mokrymi pędzelkami i wmawiam se, że takie spędzanie czasu z modelami sprawia mi podobną frajdę jak ich budowanie.

Post zmieniony (14-02-18 17:36)

 
14-02-18 19:04  Odp: Śpicie? XXXII
Waldemar   

Myślę,że wygięte z drutu prostokąty czy tam jakieś inne kwadraty ,na to naciągnięty worek foliowy odpowiednich rozmiarów zawiązywany od otwartej strony załatwi sprawę. Użycie worka na śmieci może zaowocować wyniesieniem owego wraz z zawartością do śmietnika. Trzeba uważać :-)

 
14-02-18 19:37  Odp: Śpicie? XXXII
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Gablota ale nie szklana tylko z tektury poklejonej taśmą.
Parę lat tak przechowywałem model podczas budowy i kurzu nie było. Jedyna wada to nieprzezroczystość ale nie piszemy tu o estetyce tylko o ochronie przed kurzem i kosztach.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-02-18 20:46  Odp: Śpicie? XXXII
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

[/URL]
kawałki mdf sklejone wikolem w kątownik i po połączeniu obłożone folią strecz.

--

Post zmieniony (15-02-18 07:49)

 
15-02-18 00:08  Odp: Śpicie? XXXII
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

A ja nie śpię i spać nie będę. Kolejna nocka w pracy, więc co mogę to sobie przyniosłem do dziergania. Niestety, Daru Młodzieży nie mogę przynieść do pracy, wobec czego wyblinek nie skończę tak szybko, a szkoda bo miał bym już olinowanie stałe zrobione. Natomiast mogłem wziąć mniejsze elementy i dzisiaj powstanie artyleria 152 mm do Romy, a przynajmniej wieże... bez luf...
No to pozdrowienia dla wszystkich "nocarzy".

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
15-02-18 00:45  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

IJN Łukaszu- można poprosić działającą fotkę? Ta sie nijak nie chce mi otworzyć.

--

 
15-02-18 02:50  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ZbiG-u- statka jakiegoś kleisz? Oj, goń wnuczkę zacną do fot wklejania w komputra!!

--

 
17-02-18 00:23  Odp: Śpicie? XXXII
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A ja nie śpię-tylko kleję. Na węglarkę mnie naszło-wąskotorową. Z Answera. Niby prosta,bez hamulców ale drobnicy przy wózkach trochę jest. No i malować niestety trzeba będzie. Oznaczenia taborowe zostały żle wydrukowane. A w drugim wagoniku ,krytym jest prawidłowo. Jak się zmęczę, to pójdę spać. Pieca pilnować na szczęście nie muszę.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
17-02-18 01:42  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja nie śpię ze stresu. Coraz gorzej ze zdrowiem, sytuacja z pracą może być tragiczna, kończy mi się 01.04 okres maksymalny L4, lekarz neurolog termin wyznaczył na 27.02, wcześniej się nie da. Do pracy nie wrócę, nie potrafię chodzić, czekam na wyznaczenie operacji. A to po rezonansie, po 10.04. Mogę iść na świadczenie rehabilitacyjne, ale temin składania wniosku min 6 tyg przed końcem L4. To się doktor kropnął w wyliczaniu, bo ten termin składania mija jutro. Nie wiem, co będzie. Dziękuję za wsparcie, polatałem po rehabilitantach, kręgarzach. Nie pomogło. Nie wiem, cud ma się jakiś wydarzyć, żebym żył normalnie? Nie wiem, co będzie, boję się, że pęknę, pęknie całe moje życie. Nic nie wiem, stres mnie zżera.

--

 
17-02-18 14:21  Odp: Śpicie? XXXII
GrzechuO   

"Sześciotygodniowy termin na złożenie wniosku [o świadczenie rehabilitacyjne - dop. mój], jak już wcześniej wspomniano, nie wynika wprost z przepisów. Niedotrzymanie go nie spowoduje zatem żadnych ustawowych konsekwencji. Nie ma też mowy o tym, by organ rentowy odrzucił bez rozpoznania spóźniony wniosek pracownika."

Więcej m.in. tutaj:
http://www.zasilki.pl/artykul,1652,4857,termin-na-zlozenie-wniosku-o-swiadczenie-rehabilitacyjne.html

Im szybciej złożysz wniosek, tym krótsza będzie ewentualna przerwa pomiędzy wypłacaniem świadczenia chorobowego i rehabilitacyjnego.
Zakładam oczywiście, że przy posiadanej dokumentacji medycznej przyznanie świadczenia jest przesądzone.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
17-02-18 22:27  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No dobra, a co ze spóźnieniem? Po prostu nie pójdę do pracy? Stracę świadczenie chorobowe, rehabilitacyjne opóźni się o tydzień, co mam z pracą zrobić, prosić o urlop?

--

 
18-02-18 01:10  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A pozdro, co mi tam!!

--

 
18-02-18 22:57  Odp: Śpicie? XXXII
GrzechuO   

vansen, nie nakręcaj się, nie dołuj, a zacznij logicznie myśleć.
Tak, jeśli dalej będziesz się czuł fatalnie, to nie pójdziesz do pracy.
To, że przestanie przysługiwać zasiłek chorobowy nie znaczy, że nie dostaniesz dalszego zwolnienia lekarskiego, jeśli będzie ono konieczne.
Różnica jest taka, że będzie ono po prostu niepłatne.
Ponadto, po długotrwałym zwolnieniu obowiązują badania lekarskie potwierdzające zdolność do pracy.
Sądzisz, że jakiś lekarz medycyny pracy pozwoli Ci pracować w takim stanie?
Chciałbyś w ogóle pracować w takim stanie?

Nie wiem jakie masz układy w pracy i na ile ci na tej konkretnej zależy.
Jeśli nie chcesz dalej być na zwolnieniu lekarskim, a mimo ewentualnego pomyślnego przejścia badania kontrolnego nie będziesz w stanie pracować, to staraj się o urlop płatny lub bezpłatny - przebywanie na długotrwałym zwolnieniu nie powoduje utraty prawa do urlopu ani ograniczenia jego wymiaru.
Tylko przypadkiem nie próbuj ukrywać przed pracodawcą orzeczenia o niezdolności z medycyny pracy lub dalszego zwolnienia w celu uzyskania urlopu!
Będąc chorym urlopu po prostu nie możesz dostać, a ZUS potrafi wychwycić takie przypadki...

No i nie jest powiedziane, że rozpatrywanie Twojego wniosku o świadczenie rehabilitacyjne faktycznie potrwa 6 tygodni - przedstaw przy składaniu swoją sytuację i poproś o możliwie szybkie rozpatrzenie. Może się da szybciej przebrnąć przez biurokrację.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
19-02-18 00:06  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam sporo zaległego urlopu i mam dobre układy w pracy. Mógłbym teraz iść na urlop??

--

 
19-02-18 11:44  Odp: Śpicie? XXXII
GrzechuO   

>>Mam sporo zaległego urlopu i mam dobre układy w pracy. Mógłbym teraz iść na urlop??

Nie.
Urlopu nie można wziąć w okresie choroby potwierdzonym zwolnieniem lekarskim albo orzeczeniem o niezdolności do pracy.

Jak wspomniałem, ZUS ma narzędzia, aby takie sytuacje w większości wychwycić.
Jak?
Zwolnienia i orzeczenia są (a właściwie: powinny być) centralnie ewidencjonowane, a jeśli jesteś na urlopie, to pracodawca składa z deklaracją rozliczeniową imienne raporty rozliczeniowe ze składkami na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, nawet jeśli ich wysokość i wysokość ich podstaw wynosi zero.
Jeśli ich terminy się pokrywają, a nie ma raportu o przerwie w opłacaniu składek (powstającym na podstawie m.in. zwolnień lekarskich czy orzeczeń), to sprawa jest wyjaśniana.

I co prawda nie wiem, czy jakieś sankcje mogą spotkać chorego lub pracodawcę w przypadku stwierdzenia takiej ewentualności, ale sama biurokracja z tym związana może być dla pracodawcy "nieprzyjemna", a na dodatek obarczona ryzykiem dodatkowej kontroli z Państwowej Inspekcji Pracy.

Co prawda mógłbyś iść na urlop bezpośrednio (tzn. następnego dnia!) po zakończeniu zwolnienia, ale pamiętaj o obowiązku przejścia badań kontrolnych po chorobie trwającej dłużej niż 30 dni.
W przypadku ich niekorzystnego wyniku urlop i tak będzie przerwany, bo przysługuje tylko pracownikom zdolnym do świadczenia pracy.
Ale niestety nie wiem, czy jest jakiś nieprzekraczalny termin, w którym należy się temu badaniu poddać i co się stanie, jeśli się mu nie poddasz - pracodawca ma chyba w takim przypadku prawo wypowiedzieć umowę, bo jest to niewywiązanie się z obowiązków pracowniczych określonych wprost w Kodeksie Pracy.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
19-02-18 12:41  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czyli po skończeniu ustawowego zwolnienia lekarskiego skierują mnie na badania i strace pracę, bo nie będę mieć zdolności. Nie wiem, co zrobię z moją sytuacją rodzinno finansową, nie będzie optymistycznie. Mam kredyty, jak stracę pracę to mi chyba już całkiem psycha wysiądzie... Stąd te moje stresy i nie spanie do późna w nocy.

--

 
19-02-18 14:13  Odp: Śpicie? XXXII
GrzechuO   

Psycha ci wysiądzie, jak będziesz sobie wymyślał i wkręcał jakieś dziwne sytuacje i brnął w nie zamiast zaplanować sobie spokojnie kolejne posunięcia i je konsekwentnie realizować.

Przecież chyba normalne i logiczne jest, że gdy skończy ci się obecne zwolnienie lekarskie, to dostaniesz kolejne jeśli stan zdrowia Ci się nie poprawi.
Od obecnego będzie różniło się tylko tym, że będzie niepłatne przez pracodawcę.

Badania kontrolne w przypadku ciągłości zwolnienia chorobowego nie będą miały oczywiście żadnego sensu i nie ma co się nimi przejmować, bo na nie nie trafisz dopóki rzeczywiście nie skończy Ci się zwolnienie.

A jeśli, jak piszesz, masz dobre układy w pracy, to nie masz co się też przejmować ewentualnym wypowiedzeniem umowy o pracę, które jest co prawda możliwe w okresie choroby, ale tylko pod pewnymi dość rygorystycznymi warunkami.
Musiałbyś dokładnie policzyć różnego rodzaju terminy i okresy, aby określić, czy w ogóle w któryś z tych warunków się "łapiesz".

Patrz np. tutaj:
http://www.infor.pl/prawo/praca/rozwiazanie-umowy/73018,Czy-mozna-wypowiedziec-umowe-podczas-choroby-pracownika.html

PS. Zacząłeś już wypełniać wniosek o świadczenie rehabilitacyjne?

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
19-02-18 14:55  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zacząłem wypełniać wniosek, jutro idę wypełniać u lekarza. L4 zacząłem 02.10.2017, więc ustawowe 182 dni upływają 01.04.2018. Nie mogę iść na zwolnienie bezpłatne, mam trudną sytuację życiową, poczytaj sobie mój wątek, zobaczysz sam, jak mam w życiu... Zresztą, u lekarza i tak będę "na pałę". Termin mam za tydzień, tak lekarz wyliczył, żeby było dobrze, zaś ustawowe 6 tygodni na składanie wniosku minęło mi w piętek 16.02. Tak więc i tak złapię spóźnienie z tym wnioskiem. Uzmysłowił mi to lekarz orzecznik na kontroli z zusu.

--

 
21-02-18 02:36  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zmęczony jestem tym bólem. I tą samotnością. Jakby rozsmarowany na zbyt wielkiej kromce chleba. Mam dosyć.

-

Post zmieniony (21-02-18 10:23)

 
21-02-18 21:12  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No, pani wnuczka spisawszy się na medal!!

--

 
22-02-18 00:32  Odp: Śpicie? XXXII
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Noc ze środy na czwartek czyli dyżur w pracy a jak tak, to kolejne elementy do modelu i tak dzisiaj robię to coś poniżej



tak, są to bloczki do Daru Młodzieży, łączna ilość 412, 8 już zrobiłem przy wcześniejszych elementach wyposażenia pokładu, więc zostało 404 bloczki.

"Nocarzom" pozdrowienia.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
23-02-18 02:44  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Też, za młodego, budowałem "Dar", z MM-a, w modelarni przy hucie "Pokój" w Rudzie Śl. Dobrze go wspominam, choć nie chciało mi się strugać masztów i rejek, więc wyszły koszmarnie grube. a te drabinki przy masztach kleiłem wikolem. Dobrze wychodziło, dziś nie potrafię lepić wikolem.

--

 
23-02-18 07:13  Odp: Śpicie? XXXII
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

ZBiG 'u, akcja bloczek jest podzielona na etapy, tzn. sklejane będą w miarę robienia żagli. Te potrzebne do zamontowania foksztaksli już mam zrobione,tj ok 20. O tyle dobrze, że szybko je się robi, ale na raz zrobienie 400 bloczków skutkowało by pogubieniem, wkurzeniem i rzucenie wszystkiego w kąt. Ogólnie, to jest model, w którym wszystko trzeba robić etapami i lawirować pomiędzy różnymi elementami. Niestety za późno to zauważyłem...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
25-02-18 09:45  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I pospali wszystcy...

--

 
26-02-18 02:15  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wstępne malowanie Garlanda zakończone. Ale jeszcze nie idę spać, Vikingów trza oglądać. Obejrzałem Stranger Things, zaliczyłem rewelacyjny wręcz 11.22.63, znacie jeszcze jakieś wciągające seriale?

--

 
26-02-18 03:21  Odp: Śpicie? XXXII
Konrad224 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

A Ja nie śpię i zastanawiam się czy wstawiać relacje z Fokkera E.V...
Vansen, Kompanie braci oglądałeś?

 
26-02-18 12:23  Odp: Śpicie? XXXII
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oglądałem! Pacyfik też!

--

 
26-02-18 13:06  Odp: Śpicie? XXXII
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A jedenastoodcinkowy KARNY BATALION też widziałeś? Wstrząsający!

 
27-02-18 03:02  Odp: Śpicie? XXXII
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No to wezwanie do alarmu w Biedronce swojej mialem. I tyle co do niespania :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
01-03-18 00:36  Odp: Śpicie? XXXII
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Hmm....słabo wygląda perspektywa klejenia tylko w dyżury nocne w pracy...a właśnie przez ową pracę mam czas tylko śr/czw, i tak się składa, że dzisiaj jest nocka więc mogę sobie coś podłubać, co prawda dzisiejszy plan na nockę nie zakłada klejenia gdyż wziąłem sobie kawałek materiału, z którego to spróbuję zrobić coś co będzie przypominało żagle (sztaksle, póki co i nich mowa) do Daru Młodzieży. Jak coś się wykluje to oczywiście będzie w relacji

PZDR dla "nocarzy"

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024