FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
21-01-18 20:30  Odp: [R] Dar Młodzieży - GPM 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam odwiedzających,
mała aktualizacja pomimo braku czasu (tylko godzinka dziennie przy wiadomościach wieczornych) jednak coś idzie do przodu, czyli wszystkie maszty postawione :-)
Nie wiem czy małego "falstartu" nie popełniłem pokazując z niedokończonym olinowaniem stałym, ale niech już będzie. Także kilka sztagów (tych łatwiejszych, że się tak wyrażę) i część padun na miejscu.
Przepraszam Was za poduszkę i kanapę ale biorąc pod uwagę, że model 1x0,6 m nie jest łatwo o miejsce. Przy skończonym olinowaniu stałym postaram się o lepsze miejsce. A póki co tak to wygląda.

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Odpowiedz na tę wiadomość 

21-01-18 21:35  Odp: [R] Dar Młodzieży - GPM 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 20
Galerie - 15

- 15

Wielkość modelu robi wrażenie... Dasz kilka szczegółów?

--
54323031

22-01-18 00:48  Odp: [R] Dar Młodzieży - GPM 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Hmmm... tak się zastanawiam co do tych szczegółów? Myślę,że na tym etapie to ciężko o jakiekolwiek szczegóły. Jak skończę olinowanie stałe to owszem kilka szczegółów "co,jak i dlaczego" na pewno wrzucę. Póki co chciałem zaprezentować ogólny wygląd ze wszystkimi masztami, tak jak to pokazywałem dotychczas, tj. po maszcie aktualizacja.

--

22-01-18 07:31  Odp: [R] Dar Młodzieży - GPM 1:100
Seahorse 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Wygląda, że hej :-)

--
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, HMS Speedy, Leudo vinacciere,
HMS Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad

W stoczni:, De Zeven Provincien, HMS "Fly"

22-01-18 10:02  Odp: [R] Dar Młodzieży - GPM 1:100
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Juz widac MOC modelu .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

22-01-18 11:20  Odp: [R] Dar Młodzieży - GPM 1:100
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Będzie piękny modelik, rozjaśniłem trochę zdjęcie:

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

22-01-18 15:24  Odp: [R] Dar Młodzieży - GPM 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Dzięki Panowie za dobre słowo :-)
Ostoja, dzięki za rozjaśnienie,chociaż wydawało mi się, że jest ok. - kwestia wyświetlacza w kompie.

--

18-02-18 22:28  Odp: [R] Dar Młodzieży - GPM 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam odwiedzających, zainteresowanych i, w ogóle wszystkich....
olinowanie stałe skończone, paduny i sztagi zamontowane dość szybko bo wystarczył jeden dzień, ale wyblinki to zupełnie inna bajka. Spędziłem nad nimi jakieś czterdzieści godzin mozolnego dziergania.
Ściągacze want i padun wykonałem z taśmy izolacyjnej a jak uznałem, że izolacja to słaby pomysł zacząłem wykonywać z kartki papieru, zwiniętej w tulejkę. Wiem, że powinienem być konsekwentny w wykonaniu ale zdarza się, że szukam w miarę najlepszych rozwiązań.
Wielu elementów nie przyklejałem, np. relingów. Zamontowane będą na koniec budowy. Podejrzewam, że gdybym je teraz zrobił, to zrywał bym, gdybym zaczął wieszać żagle, ponieważ wiele lin będzie montowanych do pokładu, więc reling by tylko utrudniał montaż. To samo dotyczy radarów i innych drobniejszych elementów.
Tak prezentuje się model na chwilę obecną:

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes

Post zmieniony (19-02-18 11:06)

19-02-18 00:20  Odp: [R] Dar Młodzieży - GPM 1:100
vansen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Podziwiam budowniczych żaglowców... Sam, "za bajtla" w modelarni budowałem ten statek. Teraz bym poległ na tej pajęczynie. Szacun i podziw ogromny!!

--
Panie, daj mi siłę, by zmienić to, co mogę zmienić, cierpliwość, by zaakceptować to, czego nie mogę zmienić, i kilka dobrych flaszek jako plan awaryjny.

19-02-18 01:58  Odp: [R] Dar Młodzieży - GPM 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 20
Galerie - 15

- 15

Kurzatwarz... Niezłe modelisko! Super wrażenie!

--
54323031

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018